Onvoldoende voor zwembaden PZC 8 VEILIGHEID Zeeuwse paradijzen scoren slecht in onderzoek ANWB Melkstaking grijpt 0111 zich heen Karla Peijs hevig geëmotioneerd na het zien van film 'De Storm' verder EfflBSSa*re==:ties:504 Zonnig en droog Vliegtuigbom zonder problemen opgeruimd DONDERDAG 17 september 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 219 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Nederlandse boer mikt op plek in Duitse Bondsdag Vandaag in de s: Jazzfestival met uitzicht op zee La Panika opent seizoen Oe Spot Proud Mary helpt mama's mooi te zijn zie ook: www.pzc.nl/uit WALCHEREN door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - De Zeeuwse zwem paradijzen Scheldorado, De Room pot en De Parel zijn onveilig. Dat stelt de ANWB, die een 'mystery guest' naar 25 zwembaden stuurde en de resultaten gisteren naar bui ten bracht. Over De Roompot in Kamperland (cijfer: 5) schrijft de ANWB dat er tijdens het toezicht houden ande re dingen werden gedaan, zoals schrijven en bladeren in mappen. Het toezicht op het buitenbad was onvoldoende, de monitor werd amper bekeken en maar een enke ling keek af en toe naar buiten. Over De Parel in Domburg (cijfer: 4) noteerde de mystery guest dat er vrijwel niet werd rondgelopen, dat er vaak maar één toezichthou der was, dat die geen zicht had op het buitenbad, en dat de aandacht door de lange roulatietijd snel ver slapte. Ook was de vloer erg glad en ontbraken diepteaanduidingen van whirlpools. Operationeel directeur David Han- newijk (De Roompot en De Parel) zet kanttekeningen bij de> conclu sies. „Onder de 1 meter hoef je geen aanduiding van de waterdiep te in de whirlpools te hebben. Het toezicht op het buitenbad was on voldoende. Dat klopt, want de mystery guest kwam 's ochtends, toen was het buitenbad dicht. En afgesloten met een hek. Het is ook waar dat de toezichthouders din gen moeten noteren. Als er gewis seld wordt, moeten ze opschrijven wie wanneer waar gestaan heeft." Bij Scheldorado in Terneuzen (cij fer: 3) was de kritiek vooral gericht op het falende toezicht. Ook ont brak een geluidssignaal bij de aan vang van het golven en werd roest gesignaleerd. Bedrijfsmanager Ro bert van de Steenover wil aan de uitkomsten niet tornen: „Ik neem aan dat alles objectief vastgesteld is. Dan kan ik de uitslag alleen maar accepteren. Wij hebben de procedures nog eens nagelopen en de puntjes op de i gezet. De ANWB mag wat mij betreft zo weer komen, want wij gaan elke dagvoor een 10." (YUA pagina 3: commentaar CINEY - Honderden melkveehouders laten uit protest drie mil joen liter melk weglopen op velden bij Ciney, in het zuiden van België. Steeds meer boeren weigeren hun melk af te leve ren. Inmiddels doen 40.000 melkveehouders in Europa mee aan de actie om hogere prijzen af te dwingen. Op de A12 tus sen Arnhem en de Duitse grens ontstonden gisteren files door protesterende melkveehouders. Zij krijgen ongeveer 20 cent per liter melk, maar zeggen minstens 40 cent per liter nodig te hebben om uit de kosten te komen. foto Virginia Mayo/AP Internet f voor €16,45 /mnd GRATIS LG Arena Zilver Gratis Skullcandy headset 8 GB intern geheugen 2-jarig Hi Online 15 €13,95 Mobiel internet, nu 2,50* €16,45 Ga naar hi.nl, de (H)Winkel 0800-0346 Korting Mqbiél Intetnei geldt le 12 maanden daarna €9.95 /mnd. Kijk voor do voorwaarden op hi.nl GRATI5 Samsung Jêt 3,1 inch full touchscreen 5 Megapixel camera 2-jarig Hi Online 20 €16,95 Mobiel internet, nu 2,50* €19,45 Welkom ffi) Society VLISSINGEN - Commissaris van de koningin Karla Peijs toonde zich gistermiddag hevig geëmotioneerd na het zien van de film De Storm bij Film by the Sea. De film werd op uitnodiging van de provincie specifiek vertoond voor mensen in het middelbaar onderwijs in Zee land, Brabant en Zuid-Holland. „Dit is de eerste keer dat ik de ramp op deze manier terugzie. Ik zat er zelf middenin op die och tend op februari 1953. Ik zie nog steeds een beeld voor me van een vrouw in een roze nachtjapon, ter wijl ze een koe probeert vast te houden tegen die heftige storm in. Excuses, excuses", zei Peijs terwijl ze haar tranen even de vrije loop liet. Ondanks dat de emoties haar ook tijdens haar verdere toespraak parten bleven spelen, hechtte Peijs er waarde aan te vertellen over haar ervaring tijdens een watercon ferentie in New York, waar zij dins dag van is teruggekeerd. pagina 33: verhalen zeggen meer dan statistieken Zeeland: 2 en 3, 25 t/m 33; Binnenland: 4 t/m 9; Buitenland: 10 en 11; Economie: 14 en 15; Meningen: 17; Cultuur: 19; Boeken: 21; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 35 t/m 41; Televisie: 42 en 43; bijlage: UitCids. Op het koninklijk huis mag niet bezuinigd worden reageer op www.pzc.nl Zie pagina 4 Nederland is een rijk land MfflSHM 72% oneens 28% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1