meningen [17 brieven ZMF donderdag 17 september 2009 LEICHT Keukens Middelburg b.v. Functie, elegantie en comfort Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Iguana Het blijkt nu eens te meer dat Wal cheren één gemeente te veel heeft, namelijk Veere. Altijd zitten ze dwars. Men voelt zich daar verhe ven boven de andere. Dat blijkt weer eens uit de stort van de com post van Iguana in Biggekerke. Goed voor het milieu, goed voor Iguana. Maar wat zegt de gemeen te Veere? Wegwezen, onder drei ging van een dwangsom. Belache lijk! En dat is niet het enige min punt van de gemeente Veere. De meeste dorpen zouden veel liever vallen onder de gemeente Vlissin- gen of Middelburg. Dan krijgen ze wellicht iets meer aandacht dan nu. Drie is teveel. Thijs Schipper Breeweg 8, Middelburg Dodelijk ongeval N57 Serooskerke Schouwen: dode lijk ongeval. Over de oorzaak hier van is op dit moment niets be kend, maar het ongeluk gebeurt wel op een traject dat door Rijks waterstaat als 'duurzaam veilig' is ingericht. Dat geeft te denken wat er gaat gebeuren als het Middel burgse deel straks gereed is en wordt aangesloten op het 'onveili ge' Veerse deel. Daar heeft RWS onlangs de belijning laten aanpas sen. En nu zal het dus wel goed ko men. Het gekke is evenwel dat er absoluut geen logica zit in deze be lijning. Daar waar je goed over zicht hebt, is de middenlijn onon derbroken en mag je niet inhalen, maar kort voor onoverzichtelijke bochten (molen/Kleine Putweg) mag je weer inhalen. Ik snap het niet meer, maar ik heb er dan ook niet voor gestudeerd. Of misschien was dit een stageproject? Een 'proef? Of was de verf op? Joep Vergroesen Vrouwenpolderseweg 55a, Serooskerke Coffeeshop De burgemeester van Vlissingen laat weten (krant 9 september) dat mijn coffeeshop al gesloten zou moeten zijn. Die mededeling is om twee redenen niet juist. Er is nooit besloten dat de coffeeshop geslo ten moet worden, laat staan dat dat zou moeten gebeuren vanwege overtreding van de drank- en hore- cawet. De burgemeester heeft afge lopen voorjaar alleen besloten dat in de coffeeshop geen alcoholvrije drank tegen vergoeding voor ge bruik ter plaatse meer mag worden verstrekt. Voor de exploitatie van de coffeeshop als zodanig heeft dat geen gevolgen. Deze kan dus, los van wat de burgemeester ook be slist, gewoon openblijven. Die me dedeling is ook onjuist omdat te gen zijn besluit door mij tijdig be zwaar is aangetekend en door de burgemeester is toegezegd dat dat besluit (dus: het moeten stoppen met verkoop van alcoholvrije drank) pas uitgevoerd hoeft te wor den als dat besluit op zeker mo ment onherroepelijk zou worden (dus: als mijn bezwaar ongegrond verklaard zou worden en eventuele beroepsprocedures daartegen niet het gewenste resultaat hebben). Het kan nog zeker anderhalf tot twee jaar duren voordat het'besluit van de burgemeester van het voor jaar onherroepelijk kan worden. A.J. Koole Kasteelstraat 121, Vlissingen Westerschelde 56 Enkele aantekeningen over de Wes terschelde voor natuurcompensa tie en verdiepingen die voort blij ven duren. 15 september lees ik 'Waterschappen doen handreiking aan kabinet'. Men wil voorstellen 40 hectare voorland bij de Dow in Terneuzen op te hogen zodat het volwaardig natuurgebied wordt. Dat is nou precies wat ik al jaren roep. Ondertussen schijnt men hier en daar wakker te worden, ook bij het waterschap. Indertijd heb ik eens geschreven in 'Lezers Schrijven' dat men drie vliegen in één klap kan slaan met de op hoging en het natuurrijp maken van bestaande schorren en uitbrei ding daarvan; men haalt het zand uit de Schelde dat niet meer terug komt op de scheepsroute en waar men het opspuit wordt het een stuk kustverdediging. Met wat aan passingen, wat hoogten en laagten, kleine meertjes waar water in blijft staan, wat beplanting en hier en schelpstort kan men een eldorado scheppen voor vogels, waar men in het buitenland beroemd om zou worden. J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Cannabisgebruik Psychose door cannabisgebruik. Mede door inzet van de Engelse biologe Mary Bret staat cannabis in Engeland weer op de lijst van zwaardere drugs. Topprestatie. Het thc-gehalte is zeven keer hoger dan vroeger. Veel jeugdigen blowen al vanaf hun twaalfde, presteren niet meer op school, verzieken het ge zinsleven en vergooien hun eigen toekomst. Kinderen hebben steeds vaker te kampen met psychiatri sche problematiek. Mogelijke oor zaak: overmatig drugs- en drank misbruik. De wachtlijsten bij de Landelijke Bureaus Jeugdzorg wor den steeds groter. Dit kost de over heid handen vol geld. Wij moeten steeds meer van ons salaris inleve ren waarbij Jan modaal de grootste klappen krijgt. Lang leven het ge doogbeleid van Nederland. Gooi al le coffeeshops dicht, verbied ge bruik, zorg voor goede (verplichte) afkickklinieken en bovenal meer blauw op straat. Nu beslist het kind vanaf zijn twaalfde over zijn indicatie. Geef ouders het beslis singsrecht tot het 21e jaar. Ingrid Roelse Primulalaan 19, Vlissingen Ziekenhuis 198e plaats 2 Ziekenhuis Walcheren op de 198e plaats? Dan zou ik wel eens willen weten hoe fantastisch de eerste 197 zijn. Sinds vorig jaar december heb ik intensief te maken gehad met het ziekenhuis in verband met borstkanker. Ik heb als patiënt meerdere disciplines ervaren. En zowel specialisten, overige deskun digen als het verplegend personeel zijn deskundig en buitengewoon vriendelijk. Beloftes worden nage komen en er wordt duidelijk in zicht verschaft over het behandel- traject. De behandelsnelheid is goed. Altijd als mijn man en ik het ziekenhuis zijn krijgen we een ge voel van veiligheid, terwijl je toch weet dat ze nare dingen met je gaan uitvoeren, zoals een operatie of chemotherapie. Maar de sfeer daar maakt alles goed te verdragen. Degene die dat ziekenhuis heeft be oordeeld, weet niet waar patiënten zich prettig bij voelen, of er moe ten andere motieven een rol spe len bij de beoordeling (opheffing misschien?). Voor mij staat dat zie kenhuis in de top tien. M.S. Spijkers Kapellestraat 4, Ellewoutsdijk Braakmanweg hoeft nog niet dicht, kopt de krant. Een uitspraak van de ZMF, waarbij meteen als voorwaarde wordt genoemd een snelle vernieuwing van de N61. Al weer lijkt het alsof de ZMF een nieuwe bestuurslaag is geworden. Bij veel onderwerpen denkt de ZMF steeds weer de dienst uit te moeten maken: de mosselvangst, de ontpoldering. Wordt het geen tijd dat we dit een halt toeroepen en de subsidiestroom aan ZMF stoppen? Uiteraard is het goed dat we op ons milieu letten, maar deze ZMF-acties gaan te ver. Er zijn in onze provincie, gemeenten, water schappen en de provincie die be stuurlijk de dienst uitmaken. C. de Fouw Waterfront 603, Terneuzen Dierenleed Wie vindt dat de productie van ganzenleverpastei een kwelling voor de gans is, heeft groot gelijk. Maar het kan nog erger. In kweke rijen in China, Polen en Hongarije worden ganzen levend geplukt al saaaBaMèaigH8^8ae3Si88aBSêaaaa^sseaaag5iia»ft8f ben zij wel eens een nestje van de leeuwerik bestudeerd, goed verbor gen tussen het hoge gras et cetera. Deze natuur wilt u vernietigen om een stukje andere natuur, te sparen voor een paar vogels? Zelfs de Par tij voor de Dieren heeft hier geen besef van zo is gebleken. En wat moeten wij met ministers die hun meest geliefde wapen in de strijd gooien als ze deze dreigen te verlie zen? De ene huilt tranen met tui ten, de ander wordt onwel. En het mannenhart wordt geroerd want dat lieftallige wezen moet be schermd en getroost worden. A. Goeman Azalealaan 74, Yerseke Middengebied Waar zijn de verkeersregels geble ven? Als bewoonster van het Mid dengebied in Vlissingen, verbaas ik me over het totaal negeren van de verkeersregels. Enkele voorbeel den: veelvuldig fietsen op het trot toir, met de auto tegen de richting in rijden, zonder verlichting rijden enzovoort. Als je mensen op hun gedrag aanspreekt, zijn ze verbaasd of word je uitgescholden. Op den duur wordt dit gedrag als normaal beschouwd. C. Jilleba-Hamelink Jacob Marislaan 10, Vlissingen LEICHT Keukens Mortiereboulevard 3 Middelburg (vanaf de A58 bij de rotonde rechts) tel. 10118) 62 88 79 fax (0118) 67 00 79 infoitfleichtkeukensmiddelburg nl www.leichtkeukensmiddelburg.nl vorens ze geslacht worden. De oogst ging naar Ikea om gebruikt te worden als kussenvulling. Dat zoiets in China gebeurt verbaast me niets, want in hun cultuur is een dier een gebruiksvoorwerp. Maar die andere twee landen zijn vlakbij en ik vraag me af of de ho ge heren in Brussel niet moeten in grijpen. Na het lezen van de in houd van het programma kon ik er niet naar te kijken. Ik zou nog ver drietiger en bozer worden. John Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen Schorren en slikken Er zijn mensen die een (zinloze) inundatie van een vruchtbare pol der vergelijken met het (zinvolle) bouwen van huizen of de aanleg van wegen. Een zeer kortzichtige gedachtegang. Ik krijg de indruk dat onze bestuurders denken dat natuur enkel en alleen bestaat uit schorren en slikken. Hebben zij oog voor een golvende zee van goudgeel graan, gestreeld door de wind, een veld bloeiende aardap pels, de bloemen gericht naar de zon om daardoor gekust te wor den. Stop eens in april een onoog lijke aardappeltje in de grond en bekijk het resultaat in het najaar. Toch om stil van te worden. Heb-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17