Ondernemer De regering regeert niet er van Wat gaat o o merken? Hoogerland naar WK PZC 10 en verder Eind aan drugsverkoop in Bergen op Zoom en Roosendaal 8 Zonnige perioden 21° Marco Borsato wankelt maar geeft niet op WOENSDAG 16 september 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 218 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Ramsburg heeft toekomst Loper uit voor dagtoerisme Ondernemers blijven waakzaam Stilstand is slechtste wat er is ZEP is feest voor bedrijven zie ook: www.deondernemer.nl WALCHEREN MILJOENENNOTA Economen vinden dat kabinet pijnlijke besluiten voor zich uit schuift - ledereen gaat er volgend jaar op achteruit, van een kwart tot een heel procent. De verplichte basispolis van de ziektekostenverzekering gaat met gemiddeld 21 euro omhoog, tot zo'n 1085 euro op jaarbasis. Alleenverdieners met een modaal inkomen (ruim 30.000 bruto) leve ren het meest in, AOW'ers zonder aanvullend pensioen zijn relatief goed af. - Ouders die gebruikmaken van een gastouder, zijn volgend jaar slech ter af. De uurvergoeding bedraagt dan nog maar 5 euro, in plaats van 6,10 euro. Pleegouders krijgen in 2010 onge veer 200 euro extra per pleegkind. De prijs van een identiteitskaart voor kinderen tot 14 jaar daalt naar de prijs die bijschrijving in het paspoort nu kost, 8,97 euro (in 2010). Rijden in een heel zuinige auto wordt nog aantrekkelijker door kor tingen op de aanschafprijs. Kinderen in het voortgezet onder wijs krijgen een zogenoemde cul- tuurkaart. Ze kunnen dan 25 euro besteden aan theatervoorstellingen en museabezoek. Nederland is een rijk land eacties: 416 Ex-gedetineerde heeft ook recht op een eigen stek eens 60% oneens 40% Minister Wouter Bos van Financiën met het koffertje tijdens een televisie-interview in het Tweede Kamergebouw. door Sal Stam De nood is hoog, maar het kabinet neemt de tijd. Ambtenaren gaan in kaart brengen op welke manier de overheid de ko mende jaren aan haar geld moet komen. Geld dat nodig is om de as tronomische uitgaven van dit mo ment terug te verdienen. En daar bij is alles bespreekbaar, van de flexibilisering van de woning markt tot het verhogen van de pensioenleeftijd. „Er zijn nu onderwerpen bespreek baar die in het verleden de politie ke agenda niet haalden", zei minis ter Wouter Bos van Financiën. „Er zijn geen taboes meer." De inventa risatie van de ambtenaren moet in het voorjaar klaar zijn. Economen zijn het over eens dat Nederland voor een reeks funda mentele keuzen staat. De vraag die gisteren luid te horen was waarom ambtenaren die dan eerst in kaart moeten brengen. „Helemaal niet nodig, fundamente le onderwerpen zoals het mogelijk afschaffen van de hypotheekrente, zijn al lang bekend", zegt Wim van den Goorbergh, oud-topman bij Rabobank en lid van de Com missie Maas, die zich boog over hervorming van het bankwezen. „De regering regeert niet. En ze on derschat het effect daarvan. Organi saties zoals woningcorporaties we ten niet waar ze aan toe zijn om dat er geen besluiten vallen. Het hobbelt maar door." Econoom Hans van Mierlo, hoogle raar Openbare Financiën aan de Universiteit Maastricht, denkt dat de inventarisatie waar ambtenaren een jaar de tijd voor krijgen niet langer dan een week hoeft te du- foto David van Dam/GPD ren. Hij wijst erop dat een speciale commissie (de Commissie Gerrit- se) een halfjaar geleden al mogelij ke crisismaatregelen in kaart heeft gebracht. Volgens Van Mierlo rekt het kabi net tijd voor pijnlijke besluiten. „Het kabinet is verdeeld over fun damentele vragen over de rol van de overheid. Het mikt erop dat pijnlijke besluiten niet meer nodig zijn tegen de tijd dat de economie weer echt gaat draaien." pagina 3: commentaar pagina 2 t/m 7: Prinsjesdag 'iiii"WM 'nu>i11"li11'iam ii i iiniiinBHiiiimii door Frits Bakker MIDDELBURG - Dankzij een sterke Ronde van Spanje mag Johnny Hoogerland naar het WK wielren nen in Mendrisio. De 26-jarige prof uit Yerseke kreeg gisteren van bondscoach Leo van Vliet te horen dat hij tot de vijf renners van Oranje hoort die op zondag 27 september het kam pioenschap voor de profs rijden. De Nederlandse ploeg wordt nog met één renner aangevuld. Robert Gesink, Karsten Kroon, Koos Moerenhout, Johnny Hooger land en Lars Boom zijn al zeker van deelname. Hoogerland heeft zijn selectie afge dwongen fn de Vuelta, waarin hij op zes dagen van het einde twaalf de staat in het algemeen klasse ment. j pagina 33: column Hoogerland www.pzc.nl/blog/tourdezelande Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 29; Miljoenenno ta: 4 t/m 7; Binnenland: 8 en 9; Buiten land: 12 en 13; Beurs: 14; Weer: 18; Cul tuur: 30; Sport: 31 t/m 33; Tv: 34 en 35. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688 555530" Riviercruise per MS Flamenco***" o.b.v. volpension Vertrekdatum 19 december waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1