Othene verdeeld over plek speelkooi Ondernemers Sluis begraven oude politiek zeeland 2i Gemeente Hulst kan komende jaren belastingverhogingen niet ontlopen jbileum Modeshow Najaar 2009 Gewonde (66) bij bedrijfsongeluk dinsdag 15 september 2009 Z TEGENSTANDERS 'Terneuzen houdt zich niet aan eigen bestemmingsplan' door Harmen van der Werf terneuzen - De Terneuzense wijk Othene is ernstig verdeeld over de komst van een speelkooi voor kin deren van twaalf jaar en ouder aan de Schelpenlaan. Een groep omwo nenden is fel tegen. „De gemeente weigert naar ons te luisteren", stel len tegenstanders Thijs Broer en Je roen van Assche. Buurtvereniging Ons Nootje wil dat de speelkooi er zo snel mogelijk komt. Corrie van den Berge: „Twee jaar geleden is die al beloofd." Tegenstanders van de speelkooi lij ken aan de winnende hand. In au gustus heeft de Raad van State de bouw voorlopig verboden. En ook de Terneuzense politiek begint on raad te ruiken. De raadscommissie bestuur en middelen praat er don derdagavond over. „We willen het niet over de plek voor de speelkooi zelf hebben", laten fractievoorzit ters Henk Siersema (CDA) en Erik Beumer (WD) onafhankelijk van elkaar weten, „maar over hoe de gemeente de inwoners van Othe ne bij de keuze voor die locatie heeft betrokken." Volgens omwonenden Van Assche en Broer heeft de gemeente flinke steken laten vallen. „Terneuzen heeft zelf op die locatie in het be stemmingsplan een speelplek voor jonge kinderen ingetekend en geen speelkooi voor de oudere jeugd." Broer en Van Assche voe len zich absoluut niet serieus geno men. „De Zeeuwse Ombudsman heeft ons daarin begin dit jaar nog gelijk gegeven." Wethouder Cees Liefting (PvdA, jeugdbeleid) reageert niet zolang de zaak bij de Raad van State ligt. PvdA-fractievoorzitter Marnix van Oyen wijst op de verdeeldheid in de wijk. „Tegenover tegenstanders staan mensen die de komst van de kooi fantastisch vinden." Van den Berge van buurt- en speeltuinver eniging Ons Nootje is groot voor stander. „longeren moeten ergens kunnen spelen." Broer en Van As sche: „Er zijn alternatieven. De ge meente moet zich aan het bestem mingsplan houden. Bewoners zijn daarop afgegaan bij de koop van hun huis." door Frank van Cooten oostburc - Een afvaardiging van de .West-Zeeuws-Vlaamse onder nemers bracht gisteren alle dos siers en zaken die een schandvlek zijn op het openbare bestuur van de gemeente Sluis ten grave. Burge meester Jaap Sala stak een handje bij. Dat gebeurde symbolisch bij de in gang van het gemeentehuis in Oostburg. „Oude politiek, geruzie, geldverslindende projecten, eigen belang, rancunes en afschuiven van verantwoordelijkheden. Wij roepen alle politiek en ambtelijk betrokkenen op met een schone lei te beginnen", sprak voorzitter Floor Pieters van het ondernemers forum. „De Sluise gemeentepoli tiek heeft behoefte aan nieuwe en frisse gezichten. Laten we het verle den begraven om het vertrouwen van de honderden ondernemers en de inwoners in de gemeentepo litiek terug te winnen." Burgemeester Sala kon wel waarde ring opbrengen voor de bood schap van de symbolische actie. „De politieke partijen zijn bezig met vernieuwing en het vinden van jongere kandidaten. Het gaat om het trekken van heldere spo ren." Om het vertrouwen in de ge meentepolitiek te herwinnen over weegt Sala een overlegplatform. „Dat bijvoorbeeld de voorzitters van de voetbalclubs bij elkaar ko men om te praten over de gevol gen van de bevolkingskrimp." Het ondernemersforum West-Zeeuws-Vlaanderen stelde gisteren de 'schandvlek' van Sluis ter aarde. Het moet afgelopen zijn met het geruzie en het gekissebis, luidt de boodschap. Burgemeester Jaap Sala waardeerde de actie. Hij stak zelfs een handje bij. foto Peter Nicolai VRIJDAG 18 SEPTEMBER 10.00- 13.30-16.00- 19.00 uur - McGregor - frank walder - rabe - baseer LISSINGEN TEL.NO. 01 1 8 - 440450 ïsmasmgmsmiémmmssmmmssmmmiSEmiBmmmmitamrjmamimm c- door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeente Hulst ont komt de komende jaren niet aan verdere bezuinigingsmaatregelen en belastingverhogingen om de fi nanciële huishouding op orde te houden. Dat blijkt uit de nota Hulst Herschikt, die aan de ge meenteraad met het ontwerp van de gemeentebegroting 2010 is aan geboden. „Het is frustrerend om te moeten constateren dat we nu weer wor den ingehaald door de economi sche crisis", zegt wethouder Frans de Vries (Middelen), „terwijl we al drie jaar van ombuigingen en een reorganisatie achter de rug heb ben, waarbij vijftien banen verlo ren zijn gegaan." De Vries doelt op de 'gigantische bezuinigingen' die de rijksover heid voor de jaren tot 2020 in het vooruitzicht heeft gesteld. Volgens de wethouder zal dit zeker ook zijn weerslag hebben op de uitke ring voor gemeenten. De gemeente Hulst staat voor de opgave om het hoofd te bieden aan een structureel begrotingste kort van zes ton in 2012, dat een jaar later nog verder oploopt tot 800.000 euro. Daar komt bij, dat Hulst in 2013 nog eens 900.000 euro nodig heeft voor de beheerplannen van zaken als wegen en gebouwen, zodat er in totaal 1,7 miljoen aan ombuigin gen nodig is. Een deel van dit geld wil de gemeente door belastingver hogingen binnenkrijgen; zo is het de bedoeling de onroerende zaak belasting voor woningen trendma tig met drie procent per jaar te ver hogen en de belasting voor niet- woningen met vijf tot zeven pro cent. Ook het tarieven voor betaald par keren, parkeerbekeuringen en par- keervergunningen moeten om hoog om extra inkomsten te gene reren. Bovendien levert verhoging van de honden-, toeristen- en fo rensenbelasting geld op om het be grotingsgat te dichten. Andere maatregelen die het college van burgemeester en wethouders voor stellen zijn sluiting van het ge meenteloket in Kloosterzande, be perking van de inhuur van derden en afschaffing van de droomtrajec- ten en opplusdagen. terneuzen - Een 66-jarige inwo ner van Terneuzen is gistermiddag bij een bedrijfsongeluk in zijn woonplaats gewond geraakt. Het ongeluk deed zich rond 17.15 uur voor bij een bedrijf aan de Nijver heidsstraat. De Terneuzenaar kwam tijdens werkzaamheden met een arm onder een pers (zet- bank). Toen de politie ter plaatse kwam, was de man net bevrijd uit zijn benarde positie. Het slachtof fer liep een open botbreuk op en is naar het ziekenhuis vervoerd. De arbeidsinspectie is in kennis ge steld van het ongeluk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55