Zeeland PZC Veel steun voor Strijdbaar Hulst 'Levende grasmaaiers' op stadswallen in Hulst Huist krijgt weer heider drinkwater situatie kruispunten ongewijzigd uit de kraan vanuit Ossendrecht r 9 ZEEUWS-VLAANDEREN 21 18 en 19 Stichting werkt achter de schermen hard door aan verzetsactie tegen hoogbouw in binnenstad Ondernemers Sluis begraven de oude politiek 17 Dinsdag 15 september 2009 'Het is een grote stap, maar de moeite waard om te nemen' Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Na een aarzelende start dit voorjaar verheugt de Stichting Be scherming Stadsgezicht Hulst (SBSH) zich in een flinke schare sympathisanten. SBSH begon toen onder de leus 'strijdbaar Hulst' een donateursactie. Volgens secretaris Jaap van Zijder- veld van de stichting hebben zich inmiddels zo'n zeshonderd men sen, ook van buiten de binnenstad van Hulst, aangemeld. Daaruit blijkt, aldus Van Zijderveld, dat die Hulstenaren de doelstelling van de stichting onderschrijven. SBSH verzet zich tegen de hoog bouw in de binnenstad, zoals die ook is voorzien in het bestem mingsplan De Nieuwe Bierkaai voor het noordwestelijk deel van het stadscentrum. Het beroep van de stichting tegen dat bestem mingsplan ligt inmiddels ter be handeling bij de Raad van State. Het bestuur van SBSH krijgt regel matig te horen dat de stichting zo weinig van zich laat horen, maar volgens Van Zijderveld komt daar binnenkort verandering in en wor den de donateurs geïnformeerd over het werk dat tot nu toe is ver zet. „Het uitpluizen van de talrijke gemeentelijke plannen en hoe daar in de praktijk mee is omge gaan, kost veel tijd", zegt Van Zij derveld, „vooral omdat wij nog steeds wachten op informatie die wij in het kader van de Wet Open baarheid Bestuur bij de gemeente hebben gevraagd. Wij willen bij voorbeeld inzicht krijgen hoe de besluitvorming is geweest ten aan zien van de aanwijzing van de stad Hulst als beschermd stadsgezicht, maar die informatie krijgen wij niet." SBSH zegt dat de hele stad Hulst ooit is aangewezen als be schermd stadsgezicht, maar dat de gemeente die bescherming in de praktijk alleen heeft laten gelden voor de Gentsestraat, de Steen straat en de Grote Markt. Wethouder Diana van Damme (Ruimtelijke Ordening) laat we ten, dat de gemeente helemaal niet de intentie heeft om informa tie voor de stichting achter te hou den. „Ik heb de stichting uitgeno digd voor een gesprek om van hen precies te vernemen welke stuk ken ze dan allemaal in hun bezit willen krijgen. Maar daar zijn ze niet op ingegaan." door Harold de Puysseleijr HULST - Zo'n vier ton gras 'maaien' de vierhonderd schapen van her der Klaasjan van der Kolk dagelijks weg. „En we eten het niet alleen op, we nemen het ook mee", zegt Van der Kolk terwijl de schapen zich tegoed doen aan het gras op de stadswallen van Hulst In tegen stelling tot machines hebben de schapen geen enkele moeite met de steile helling van de vestingwer ken. „We hebben nog nooit een goede machine kunnen vinden die de wallen kan maaien zonder het ge vaar schade aan te richten aan het talud", weet wethouder Clen de Kraker van de gemeente Hulst. Hij liep gisteren het rondje over de wallen mee met de kudde om met eigen ogen te zien of de proef suc cesvol was. Volgens schaapherder Van der Kolk is er een frequentie van vier keer per jaar voor nodig om het gras op de stadswallen kort te hou den. Hij is voor het eerst met zijn kudde in Zeeuws-Vlaanderen ac tief Het voornaamste werkgebied van zijn begrazingsbedrijf Weideli- ene is Tholen. De kudde, die gisteren op de Van der Maelstedeweg voor een korte file zorgde, verricht niet alleen nut tig werk, maar is ook een pu bliekstrekker. „Misschien kunnen we de kudde volgend jaar tijdens de Vestingdagen laten grazen op de wallen, dan hebben we er met een een toeristische attractie bij", aldus wethouder De Kraker. Herder Klaasjan van der Kolk liet gisteren bij wijze van proef zijn schapen grazen op de Hulster vestingwallen, tussen de Gentse Poort en de Graauwse Poort. Wethouder Clen de Kraker wil de kudde vaker inschakelen om de wallen te maaien. foto Peter Nicolai door Frank van Cooten HULST - De inwoners van de ge meente Hulst krijgen vanaf van daag weer het vertrouwde water uit de kraan, van de productieloca tie Ossendrecht. In verband met een leidingbreuk bij Terhole twee weken geleden schakelde waterbedrijf Evides over naar water uit Sint lansteen dat een gelige kleur heeft. De leiding vanuit Ossendrecht is inmiddels gerepareerd en doorgespoeld. Tijdens de omschakeling is tijde lijk een kleine kans op bruin wa ter. Dat is het gevolg van de veran dering in stroomrichting van het water in de leiding. Is het water bruin, dan wordt aangeraden geen textiel te wassen en eerst de kraan goed te laten doorstromen tot het water helder is. Dit water voldoet aan de eisen. door Wout Bareman TERNEUZEN - De kans dat op de kruising Koegorsstraat-mr. Haar- manweg in Terneuzen een flits paal wordt geplaatst, is uiterst klein. Het PvdA-raadslid Jack d'Hooghe leek het een goede reme die tegen weggebruikers, die op de kruising door rood licht rijden. Dat gebeurt, volgens hem, veelvul dig. Verkeerswethouder Co van Schaik beloofde de zaak te onderzoeken en aan te kaarten tijdens overleg met Rijkswaterstaat, de wegbeheer- der. Maar de uiteindelijke beslis sing over de plaatsing van een flits- installatie ligt bij Justitie. Van Schaik: „En dan geeft het aantal ongevallen de doorslag. Bij mijn weten zijn er op de kruising tot nu toe geen ongelukken gebeurd, dus acht ik de kans klein, dat er zo'n paal wordt neergezet." Een reactie van Rijkswaterstaat wordt medio oktober verwacht. Een oplossing voor het kruispunt Hoofdweg-Guido Gezellelaan-Trac- taatweg, iets verderop, is nog niet in de maak. Volgens veel wegge bruikers staan de verkeerslichten daar te scherp afgesteld. Dat leidt tot levensgevaarlijke situaties. Van Schaik: „Ik heb het zelf ook al meermalen geconstateerd en aan gekaart, maar volgens de verkeers- deskundigen stimuleert het de doorstroming. Tja."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51