De Poorter verrast weer op Pommeroeul sport 129 Van Assche naar WK, Van Minde blijft thuis De Nooijer en Le Comte zijn het niet verleerd Dubbeltitel voor Williams-zussen Tafeltennissters naar kwartfinale Eduardo komt weg met schwalbe Argentinië bij besten van zuidelijk halfrond Succes aan einde van seizoen Dani Fernandez is voorlopig uit roulatie Grol scheurt opnieuw binnenband knie af ïlM NEW YORK Serena en Venus Williams hebben zich gisteren in New York enigs zins gerevancheerd voor hun mis lukte jacht op de titel in het enkel spel van de US Open. De twee ten- niszussen schreven samen het dub- belspeltoernooi op hun naam. Het Amerikaanse duo, als vierde ge plaatst, was veel te sterk voor Cara Black uit Zimbabwe en Llezel Hu- bel uit de Verenigde Staten: 6-2 6-2. STUTTGART De Nederlandse tafeltennissters hebben gisteren in Stuttgart de kwartfinale van het EK voor lan denteams bereikt. Titelhouder Oranje versloeg Turkije zonder ga- meverlies met 3-0 en kroonde zich daarmee tot winnaar van groep A. Li Jiao en Li Jie wonnen overtui gend, Elena Timina haalde het be slissende punt binnen. NYON Arsenal-speler Eduardo heeft het beroep tegen zijn schorsing voor twee wedstrijden door de Uefa ge wonnen. De Kroatische internatio nal werd door de Europese voetbal bond geschorst voor een schwalbe in de voorronde van de Cham pions League tegen Celtic. „Na het bestuderen van het bewijs is niet bevestigd dat de scheidsrechter is misleid", meldt de Uefa nu. BUENOS AIRES De rugbyers van Argentinië zijn uitgenodigd om met ingang van 2012 deel uit te maken van het pres tigieuze 'tri-nations' toernooi. Het kampioenschap van het zuidelijk halfrond krijgt derhalve een nieu we naam en opzet. De Argentijnen gaan in het 'four nations' toernooi spelen tegen Nieuw-Zeeland, Au stralië en Zuid-Afrika door Fred Rabout OOSTBURC - Martin de Poorter uit Sluis sloot het duivenseizoen vorig jaar af met de vier snelste duiven van Zeeland op het concours van uit Pommeroeul. Die stunt kon hij dit seizoen niet herhalen. Toch ver raste hij weer: nu met de nummer één en de nummer vier van de pro vincie. De snelste duif was een jonge blau we weduwschapsdoffer die zater dag om even voor tien uur aan zijn landing begon. Hij wist schijnbaar dat hij met afstand de snelste was, want hij begon aan een paar ere rondjes die anderhalve minuut duurden. Met een snelheid van 1280 meter per minuut had de doffer de 97 ki lometer tussen Pommereoul en Sluis overbrugd. Gezien de pittige noordoostenwind was dat knap. „Ik had daarom niet meer ver- I» DUIVENSPORT Pommeroeul met 6591 oude en jonge dui ven. Samenspel 1 (1280 m/m): 1,4. M. de Poorter, 2. F. Baas, 3. C. Riemens, 5. J. de Smet. Samenspel 2 (1209 m/m): 1,2,3,4. comb. Derycke/Schieman, 5. R. Herman. Sa menspel 3 (1212 m/m): 1. A. Thijs&Znn, 2,3,5. A. Mattens, 4. Th. Casteels. Samenspel 4 (1180 m/m): 1,2,3,4. comb. RSrL. Traas, 5. A. Poelman. Samenspel 5 (1159 m/m): 1. P. Zandijk, 2,4,5. M. van Iwaarden, 3. D. de Voogd. Samenspel 6 (1142 m/m): 1,2,3,4. C. Croenleer, 5. JJ. Bolier. Samenspel 7 (1237 m/m): 1. E. Melchior, 2,5. comb. Wielemaker, 3. Joshua Hoek, 4. P. Hengst. SCHAKEN Haaksbergen. NK. Mannen, derde ronde: Cuijpers - Nijboer 1/2-1/2, Tiviakov - Miedema 1-0, Giri - Swinkels 1/2-1/2, Van der Weide - Bitalzadeh 1-0, Reinderman - Ernst 1-0. Stand: 1. Nijboer 2 1/2 punten, 2. Cuijpers, Swinkels 2, 4. Ernst, Giri, Reinderman, Tiviakov, Van der Weide 1 1/2, 9. Bitalzadeh 1,10. Mie dema 0. Vrouwen, derde ronde: Bertholee-De Mie - Van Weersel 1/2-1/2, Bensdorp - Munnik 1-0, Middelveld - Peng 0-1. Stand: 1. Bertholee-De Mie 2 1/2, 2. Bensdorp, Peng, Van Weersel 2, wacht dat-ie de snelste van Zee land zou zijn", zei de 31-jarige be oefenaar van de duivensport. Met die leeftijd is De Poorter in de duivensport nog een jonkie. Toch is hij, besmet door een viertal ooms, al op zijn vijftiende aan de sport begonnen. Hij was niet zonder succes. In 2006 pakte hij de provinciale winst op het dagfondconcours vanuit Ar- genton. Een jaar later was er op nieuw provinciaal succes, op het midfondconcours vanuit het Duit se Becking. Vorig jaar had De Poor ter twee keer de snelste van Zee land, vanuit Peronne met oude dui ven en met een jonge duif vanuit Pommeroeul op de natoer. De Poorter is tevreden over het sei zoen: „Het enige wat jammer is, is dat ik mijn aangewezen duiven niet heb kunnen pakken. Het wa ren steeds andere die in de kop vlo gen. Ook het verspelen van één 5. Munnik 1/2, 6. Middelveld 0. WIELRENNEN Ronde van Spanje. Vijftiende etappe, Jaen - Cordoba: 1. Boom (Ned) 167,7 km in 4.12.56, 2. Herrero (Spa) 1.36, 3. Roels (Dui) 1.44, 4. Duque (Col) 2.04, 5. Iglinski (Kaz), 6. Kolobnev (Rus), 7. Martin Velits (Slw), 8. Martinez (Spa), 9. Alexander Efimkin (Rus), 10. Ladagnous (Fra) 3.23, 23. Kroon 25.01, 25. Tankink, 31. Gesink, 32. Hoogerland, 66. Weening, 88. Leezer, 96. Westra, 104. Moerenhout, 120. Pronk, 133. Mouris 25.46, 149. Maaskant. Algemeen klassement: 1. Valverde 65.08.50, 2. Gesink 0.31, 3. Samuel Sanchez (Spa) 1.10, 4. Basso (Ita) 1.28, 5. Evans (Aus) 1.41, 6. Mos- quera (Spa) 1.54, 7. Joaquin Rodriguez (Spa) 5.53, 8. Tiralongo (Ita) 6.24, 9. Danielson (VSt) 8.28, 10. Cobo (Spa) 10.45, 12. Hoogerland 12.18, 35. Moerenhout 49.37, 38. Tankink 52.39, 39. Boom 54.38. Ronde van Groot-Brittannië. Derde etappe, Peebles - Gretna Green: 1. Boasson Hagen (Noo) 153,8 km in 3.38.01, 2. Merlo (Ita), 3. Sutton (Aus), 4. Napolitano (Ita), 5. Appollonio (Ita). Algemeen klassement: 1. Reus 11.24.15, 2. Boasson Hagen 0.11, 3. Sutton 0.12, 4. Merlo 0.14, 5. Reimer (Dui) 0.17. MEEST CELEZEN Bij Kloetinge zit de schrik er goed in Speler Kloetinge uit het ziekenhuis RCS speelt sterk duel na koude start EN VERDER Hoe lang had Terhole niet gewonnen voor de zege op Hoofdplaat? Zie het weblog RudeStats via www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/ dinsdag 15 september 2009 ROTTERDAM Trainer Mario Been van Feyenoord kan de komende wedstrijden niet beschikken over Dani Fernandez. De 26-jarige Spanjaard staat door een knieblessure voorlopig aan de kant. Over twee weken beslist de medische staf van de Rotterdamse club of een operatie noodzakelijk is. Fernandez kwam zondag tegen Willem II (2-3) verkeerd op zijn knie terecht. NIEUWEGEIN Judoka Henk Grol is tijdens het WK in Rotterdam opnieuw tegen een zware blessure aangelopen. Bij de winnaar van de zilver medaille in de klasse tot 100 kilogram blijkt de binnenband van de rechterknie weer te zijn afgescheurd. Dat heeft een mri-scan uitgewezen. Grol scheurde in juli de binnenband ook al af. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Turner Anthony van Assche uit Sas van Gent is ge selecteerd voor het wereldkampi oenschap, dat van 13 tot en met 18 oktober wordt gehouden in Lon den. Goesenaar Carlo van Minde viel buiten de boot. Bart Deurloo en Jeffrey Wammes komen op het WK op alle zes toe stellen uit. Epke Zonderland, die ook een volledige meerkamp had mogen draaien, zal alleen ingezet worden op zijn twee beste onder delen, rek en brug. Daardoor is er ruimte in de ploeg ontstaan voor Anthony van Assche en Herre Zonderland. De Zeeuws-Vlaming zal uitkomen op ringen (waarop hij zaterdag met 15,150 punten de limiet haalde) en voltige. De Fries Zonderland turnt op vloer en sprong. De zesde plaats in het team is door Hans Gootjes, de top sportcoördinator van de turnbond KNGU, niet ingevuld. Van Minde, die daarvoor in aanmerking kwam, is ook niet aangewezen als reserve. Voor Van Assche wordt het zijn vierde WK. In 2005 (Melbourne), 2006 (Aarhus) en 2007 (Stuttgart) was hij er ook al bij. Van Minde, die één jaar ouder is, werd in 2007 eveneens geselecteerd. Bij de vrouwen vormen Mayra Kroonen, Joy Goedkoop, Sanne Wevers en Fieke Willems de WK-ploeg. De eerste drie plaats ten zich rechtstreeks, de laatste werd door de KNGU aangewezen. J L' klasse factor 1. Dennis de Nooijer (RCS) Dennie Ie Comte (Duiveland) 2E f 3. Ronald Zwager (Duiveland) 2E Niels Mulder (Nieuwdorp) 3A Niek van Sprundel (Aardenburg) 3A 6. Mervin Niemantsverdriet (Kloetinge) 1C :j goals 1C 3 f' 2 Etienne Malie (Kloetinge) Joey'van der Zweep (R( Raymond Wolff (Vlissingl Josimar Pattinama (Hoek) 1C 1C 1C HB van mijn beste duivinnen op Cha- teauroux was wel een zwart vlekje op 2009, maar je hoort me zeker niet klagen. Te meer omdat ik voor aanvang van het seizoen mijn vier beste duiven vanuit mijn renstal heb overgeplaatst naar het kweek- hok. De opvolging moest het dus doen en daar ben ik best tevreden mee." Het vluchtseizoen zit er op. De Poorter „Ik kijk er eind maart al tijd weer naar uit. Het kan niet vlug genoeg beginnen, maar ben half september altijd weer blij dat het er op zit en als je dan op deze manier kan afsluiten, is dat schitte rend." Er zijn liefhebbers, bijvoorbeeld bij de combinatie Derycke/Schieman, voor wie het seizoen langer had mogen duren. De combinatie heeft een formidabele natoer afgewerkt en eist ook nu weer de eerste vier plaatsen op in het Samenspel 2. Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) 4A Jeroen Verschuren (Hontenisse) 4A Willem Bevelander (SPS) 4B Marcel Rooze (Lewedorpse Boys) 5B door Rudy Boogert MIDDELBURG - Dennis de Nooijer (RCS) en Dennie le Comte (Duive land) gaan op de oude voet verder. De aanvallers eindigden vorig sei zoen op de eerste twee plaatsen in het PZC-topscorersklassement en bezetten in het nieuwe seizoen na twee speelrondes ook alweer de bovenste twee plaatsen. Beiden hebben zes punten. Le Comte kroonde zich vorig sei zoen voor het tweede seizoen op rij tot Zeeuws topscorer. Twee maanden geleden kreeg hij de hoofdprijs uitgereikt door Neder lands topscorer Mounir el Ham- daoui, toen deze met zijn ploeg AZ in Middelburg tegen het Zeeuws elftal speelde. Dit seizoen doet Le Comte een gooi naar een nog nooit vertoonde hattrick als Zeeuws topscorer. Hij zette zijn poging zaterdag kracht bij met een hattrick tegen Seroos- kerke (4-2-zege). Daarmee kwam zijn totaal na twee duels op vier doelpunten. Zijn concurrent Den- nis de Nooijer staat op drie doel punten, maar omdat hij met RCS in de eerste klasse speelt - Le Com te in de tweede klasse - worden De Nooijer doelpunten hoger ge waardeerd. Evenals voorgaande jaren wordt een coëfficiënt gehanteerd om de Zeeuwse topscorer te bepalen. De doelpunten in de verschillende klasses worden opnieuw gewogen. Doelpunten in de hoofdklasse en eerste klasse worden met twee ver menigvuldigd, in de tweede en derde klasse met de factor 1,5 en goals in de vierde en vijfde klasse met de factor 1. tgmBBSSasBü nGRBRHnRSSKBSHSi - Dagbladbezorger van het Jaar 8009 Stem op uw dagbladbe/.orger en win een gratis krantenabonnement Tevreden over uw dagblad bezorger maar is hij niet genomineerd voor de verkiezing Dagbladbezorger van hel Jaar? Geef hem of haar dan op voor de Publieksprijs. Dat kan van 14 tot en met 18 september tijdens het radioprogramma van Giel Beelen. Dus luister tussen 6.00 en 9.00 uur naar Giel op 3FM en zet uw dagbladbezorger in de schijnwerpers! www.worddagbladbezorger.nl Opgeven per post: antwoordnummer 48. 1180 VB Amstelveen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49