zeeland 123 PZC 'Natuurlijk moet je even slikken, dit zijn we niet gewend in de polder' Goes maakt kans op landelijke landschapsprijs Hulst krijgt weer schoon water uit de kraan Huisartsenpost van Terrïeuzen op tv Doeke Roos signeert boek over loodsen Strijd om Zeeuwse titel sjezenrijden 'Levende grasmaaiers' op steile stadswallen Hulst dinsdag 15 september 2009 GOES - De gemeente Goes dingt mee naar de prijs voor de Neder landse gemeente die op de beste manier haar bewoners bij het land schap weet te betrekken. Op 14 ok tober wordt bekendgemaakt wie de prijsvraag 'Het landschap ben je zelf heeft gewonnen. De prijs bestaat uit 10.000 euro die moet worden besteed aan een lo kaal landschapsinitiatief en een ballonvaart over het buitengebied van de winnende gemeente. Goes bindt de strijd aan met on der meer Almere, Alphen aan de Rijn, Den Bosch en Margraten. hulst - De inwoners van de ge meente Hulst krijgen vanaf van daag weer het vertrouwde water uit de kraan, van de productieloca tie Ossendrecht. Na de leiding breuk bij Terhole twee weken gele den, schakelde waterbedrijf Evides over naar water uit Sint Jansteen, dat een gelige kleur heeft. De lei ding vanuit Ossendrecht is inmid dels gerepareerd en doorgespoeld. Tijdens de omschakeling is tijde lijk kans op bruin water, vanwege de verandering in stroomrichting van het water in de leiding. TERNEUZEN De nieuwe serie van het tv-pro- gramma De Centrale Huisartsenpost is weer op televisie. Voor deze se rie zijn begin dit jaar opnamen ge maakt bij Nucleus huisartsenpos ten in Terneuzen. De afleveringen worden uitgezonden op woensdag 16 september en woensdag 7 okto ber om 19.30 uur op Nederland 1. VLISSINGEN Doeke Roos, schrijver van het jubi leumboek over de Loodsensocië- teit, houdt zondag een signeerses sie in Studio Soledo aan de Zeil- markt in Vlissingen. Bezoekers kunnen daar ook de expositie Bij Nacht en Ontij - De erfgenamen van Frans Naerebout bezoeken. Wie een handtekening in het boek wil heb ben, kan terecht van 14 tot 16 uur. OOSTKAPELLE Vijfenveertig koppels strijden zater dag in Oostkapelle om het Zeeuws Kampioenschap sjezenrijden. De combinatie die aan het einde van de dag de meeste ringen heeft ge stoken mag zich winnaar noemen en zich dus laten huldigen als Zeeuws Kampioen. De wedstrijd begint om 9.30 uur en rond 17.00 uur is de winnaar bekend. HULST - Zo'n vier ton gras 'maaien' de vierhonderd scha pen van herder Klaasjan van der Kolk dagelijks weg. „En we eten het niet alleen op, we nemen het ook mee", zegt Van der Kolk. In tegenstelling tot machines hebben de schapen geen enkele moeite met de steile helling van de vestingwerken. „We hebben nog nooit een goe de machine kunnen vinden die de wallen kan maaien zonder het gevaar schade aan te richten aan het talud", weet wethouder Clen de Kraker van de gemeente Hulst. foto Peter Nicoiai door Luc Oggel en Frank Balkenende krabbendijke - Veelplegers als bu ren. Omwonenden moeten aan het idee wennen dat in het eerste kwartaal van 2010 zes jongeren met een crimineel verleden hun in trek nemen in de boerderij aan Duivenhoek 5 in Rilland. En een jaar later nog eens zes. Toch verloopt de informatieavond in dorpshuis De Meiboom maan dagavond rustig, wellicht omdat het verhaal van de christelijke op- vangstichting Ontmoeting bij me nigeen al bekend is. De directe bu ren, die anoniem willen blijven, zijn in december geïnformeerd. Ze zijn niet op voorhand tegen. „Natuurlijk moet je even slikken, dit zijn we niet gewend in de pol der. Het is ook erg dichtbij, we hebben we drie opgroeiende jon gens en je weet niet of je nu bang moet zijn. Aan de andere kant moeten deze mensen ergens wor den opgevangen. Het zijn ook geen zware criminelen, zoals moordenaars en zedendelinquen ten." Wat de buren hopen, is dat het opvangcentrum geen belem mering betekent voor hun agrari sche bedrijf „En we willen goed geïnformeerd blijven." Dat laatste kan geregeld worden, zegt Kees-Jan Hooglander van Ont moeting. „Ik stel voor een buurtco- mité op te richten, zodat we regel matig om de tafel kunnen zitten." In het huis van de hoeve wonen straks zes mensen onder strikte be geleiding. Later wordt er een pand bijgebouwd voor nog eens zes mensen. Op het terrein kunnen ze allerhande werkzaamheden ver richten en zo arbeidsritme op doen. De groep cliënten blijft een kleine twee jaar op de boerderij. In het begin mag het terrein niet zonder begeleiding worden verla ten, maar de mate van vrijheid wordt geleidelijk vergroot. Hooglander: „Wel moet er altijd worden geblazen bij terugkomst en nemen we drie keer per week een urinetest af" Mocht een cliënt toch op drug- of alcoholgebruik worden betrapt en spijt betuigen, dan krijgt hij een tweede kans. Veel vragen gaan tijdens de infor matieavond over (on)veiligheid. Volgens Hooglander krijgt een be geleider electronisch een seintje als iemand 's nachts het pand ver laat. Honderd procent garantie dat die persoon bijvoorbeeld niet in de buurt inbreekt, kan Hooglan der niet geven. „Maar het ligt niet voor de hand. Als iemand weg loopt, zoekt hij bijna altijd zijn oude milieu in de stad op." Stichting Ontmoeting bestaat al twintig jaar en heeft vijf hulpverle ningslocaties in Nederland. Sinds 1995 is er in Epe een 24-uursvoor- ziening voor (ex-)gedetineerden. Voor het concept van Ontmoeting is (financieel) draagvlak binnen de landelijke politiek en justitie. Er moeten nog diverse procedures worden doorlopen, maar gemeen te en provincie zijn positief Op 28 oktober 2009 verschijnt bij de PZC een speciale bijlage "de bijsluiter". Deze bijlage staat vol informatie met betrekking tot medische voorlichting, van preventie tot vergoedingen, van verzekeraars tot apothekers. De bijsluiter verschijnt zowel bij BN/DeStem als PZC. Samen hebben zij een bereik van ruim 500.000 personen van 13 jaar en ouder. Verkoopteam West-Brabant T 076 53122 55 Eteamwestbrabant@bndestem-pzc.nl Wilt u meer informatie over de mogelijkheden om te Segmentteam adverteren in deze bijlage? Neem dan contact op met een van onze verkoopteams. T 076 53122 77 E segmentteam@bndestem-pzc.nl Verkoopteam Zeeland T 0118 43 40 70 E teamzeeland@bndestem-pzc.nl weGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47