alles in het vuur' Zeeuwen bin zuunig, ook met goud Wil Ronteltap te gast op paranormaalbeurs Speciaal optreden van Kunst en Eer voor honderdjarige Zierikzeese KORTING Kamer van Koophandel zoekt nieuwe kantoorruimte in Zeeland dinsdag 15 september 2009 Het laatste nieuws uit uw regio: www.pzc.nl/schouwen-duiveland REKENING EN VERANTWOORDING De vereffenaar van de nalatenschap van ELISE FRANCISCA DUBOIS, geboren te Terneuzen op 6 mei 1949 en overleden te Goes op 15 maart 2009, laatste wonende te 4461 NN Goes, Jasmijnstraat 23, maakt bekend dat ter voldoening aan artikel 4:218 BW de uitdelingslijst ter inzage is gelegd bij de boedelnotaris. Iedere belanghebbende kan binnen 1 maand na het verschijnen van deze advertentie bij de Kantonrechter Middelburg, Kousteensedijk 2, 4331 JE Middelburg, in verzet komen. De vereffenaar, te dezen woonplaats kiezende ten kantore van de boedelnotaris, Mr. J. van der Veen, Johan de Wittstraat 33, 3311 KG Dordrecht. STELLENDAM Een paranormaalbeurs op het streng gelovige Goeree-Overflak- kee: de organisatie is er trots op. De tweede editie van het evene ment vindt zaterdag plaats in en bij de Haringvliet Expo in Stellen dam. Speciale gast is Wil Ronteltap, be kend van het tv-programma Hetzes- de zintuig. Wie een stand wil huren, kan nog terecht via ö6 51461466. De beurs is open van 11.00 uur tot 18.30 uur. Toegang kost 6,50 euro. Zeeland onderscheidt zich van an dere provincies door zuunigheid. Of zoals Vriedman zegt: „In Zee land heb je stenen met juwelen in plaats van juwelen met stenen." Vroeger gangbare met munten ge sierde armbanden zijn in Brabant bijvoorbeeld aanmerkelijk dikker dan in Zeeland. Zelf draagt Vriedman geen goud. joodse mannen mogen volgens de Joodse bijbel geen vrouwenkle ding (en vice versa) dragen. Ook ju welen worden daartoe gerekend. De kwaliteit van goud wordt ge duid in karaat. Puur goud is 24-ka- Elders loopt het meestal storm. Op Schouwen-Duive- land moet de bekendheid nog groeien. Voor de twee de keer in korte tijd streek gisteren de firma Goud is Geld in deze regio neer. door Esme Soesman In het Fletcher Duinhotel in Nieuw-Haamstede laat een dame een paar gouden siera den op het gemakje taxeren. Het is rustig, vergelijkt Jacob Vried man van de Antwerpse goudgroot handel Goud is Geld de aanloop met een dagje zakendoen op Wal cheren. „Vrijdag hadden we drie taxatietafels staan in Vlissingen en toch konden we de massa daar niet opheffen." Op Schouwen-Duiveland moet de bekendheid van de goudhandel nog groeien. Een half jaar geleden werd een eerste taxatiedag in Zie- rikzee op poten gezet. Gistermid dag kreeg dat initiatief een vervolg in Nieuw-Haamstede. Goud is Geld mikt op het opbouwen van een relatie met de bevolking voor de langere termijn. „We willen on ze vaste plaatsen gemiddeld drie keer per jaar bezoeken. Onze groot ste reclame is mond-op-mondre- clame. Maar dat kost tijd." Gewapend met een gouden loep („De jood met de loep", grijnst de Antwerpenaar. „Die foto zie je al tijd in alle kranten terug"), een teststeen en een bijtend goedje waarmee het goudgehalte bepaald wordt, gaat Vriedman de aangebo den bling bling te lijf. Er wordt (al dan niet) een deal gesloten, waar na het goud richting smeltoven wordt afgevoerd. Ook als er pracht en praal voorbij komt? „Ach als je al jaren op deze stoel zit, vind je 'niets meer prachtig. Maar als er art deco of een antiek stuk voorbij komt.... Vanmorgen waren hier bij voorbeeld mensen met munten uit 1756, die ze in de duinen heb ben gevonden. Die stuur ik dan wel door naar een veiling. We smij ten echt niet automatisch alles in het vuur." De liefde voor goud en diamanten zit Vriedman in het bloed. „Toen ik als klein kind rondkroop, moest ik uitkijken dat ik de diamantlamp van mijn vader niet omstootte." Vader-, grootvader, overgrootva der: bij Vriedman is het vak van ge neratie op generatie doorgegeven. Sinds jaar en dag koopt Vriedman - altijd op locatie - zelf goud en dia manten op. Sinds begin dit jaar is Goud is Geld de Nederlandse grens overge stoken. Dat heeft alles te maken met de goede goudprijs:-voorheen werden alleen landen met 18-ka- raats goud (zoals België, Frankrijk en Spanje) aangedaan. Met de hui dige hoge goudprijzen is echter ook een 14-karaatsland als Neder land aantrekkelijk gebied. Mensen die bij Vriedman aan tafel schuiven („Mijn clientèle bestaat vooral uit mensen tussen de 50 en 90 jaar"), hebben veelal een erfe nis in handen of willen (bijvoor beeld wegens gebrek aan belang stelling van hun kinderen voor het oude goud) van hun eigen juwelen af Ook zijn er mensen die ooit in munten hebben geïnvesteerd en nu 'hun winst komen beuren'. „Recessieklanten hebben we wei nig. Iemand die honger heeft, wacht niet tot wij een keer in de buurt zijn." door Dewi Gigengack ZIERIKZEE - Honderd jaar is ze zon dag geworden: mevrouw Timmer man-Den Haan uit Zierikzee. Loco burgemeester Wijnand Renden fe liciteerde haar gisteren in zorgcen trum De Wieken. Voor haar feestje op zondag was er een speciaal optreden van harmo nieorkest Kunst en Eer uit Zierik zee. Mevrouw Timmerman is na melijk de oudste donateur van de vereniging. Mevrouw Timmerman is geboren in Zierikzee, achter de zeedijk bij Levensstrijd. Na de lagere school ging ze werken in de huishouding, deed ze schoonmaakwerk en ver diende ze iets bij met bollenpel- len. In 1932 trouwde ze, en ging ze wonen aan de Poststraat in Zierik zee. Daar bleef ze tot haar verhui zing in 2001 naar De Wieken. Verrassend genoeg vond ze het niet moeilijk om te verhuizen naar het zorgcentrum. „Haar huis lekte nogal in die tijd", vertelt haar jong ste dochter Dini van 't Leven. „Dus ze vond het juist fijn om daar weg te gaan. Toen ze naar De Wieken ging, heeft ze niet meer omgekeken naar haar oude huis. Ze heeft het hier naar haar zin." Mevrouw Timmerman schreef al tijd brieven voor Amnesty Interna tional, en ze maakte poppen voor de Welfare van het Rode Kruis. Ze werd op haar veertigste weduwe, en heeft drie dochters, acht klein kinderen en negen achterkleinkin deren. Mevrouw Timmerman-Den Haan uit Zierikzee is zondag honderd gewor den. foto Dirk-Jan Gjeltema raats, maar dat is erg zacht. Om het goud harder te maken, wordt het gemengd met andere metalen als zilver en koper. In Nederland is goud pas goud vanaf 14-karaat. In 30 jaar tijd is de goudprijs-niet zo hoog geweest als nu. Vandaag, dinsdag, is Goud is Geld (G=G) present in Best Western Ho tel Arneville aan de Buitenrust straat in Middelburg. Het Ondernemingshuis moest de plaats worden waar kennis en kun de voor het Zeeuwse bedrijfsleven gebundeld werd. Onder meer re creatieorganisatie Recron, de werk geversorganisatie voor het mid den- en kleinbedrijf MKB Zeeland en Economische Impuls Zeeland zouden er ruimte huren. Voor de nieuwe huisvesting wor den alle opties open gehouden: van verbouwing van het huidige pand tot het kopen of huren van een andere pand in Middelburg of elders in de provincie. Nieuw bouw acht Rutten niet waarschijn lijk gezien het aanbod aan kantoor ruimten in de provincie. Volgens de Middelburgse wethouder Han- nie Kool hoort de KvK thuis in kantorenstad Middelburg met al zijn overheidsinstanties. Taxateurs zitten van 10.00 tot 18.00 uur klaar om goud en dia manten te taxeren. Meer informatie: www.goudisgeld.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De Kamer van Koop handel Zuidwest-Nederland wil volgend jaar nog een nieuw pand betrekken in Zeeland. Daarbij wor den volgens voorzitter Chris Rut ten alle mogelijkheden opengehou den. Het wordt in elk geval niet het 'Ondernemingshuis' in Middel burg, waarvoor de Kamer bouw plannen had. Op 30 juni besloot het bestuur hiervan af te zien. De gemeente Middelburg deed daarna nog een poging de Kamer van Koophandel op andere gedach ten te brengen. Maar ondanks het aanbod van de gemeente twee jaar lang de huuropbrengsten te garan deren, blijft de Kamer van Koop handel bij haar besluit af te zien van de bouw aan de Kanaalweg. MEEST GELEZEN 1. Dodelijk ongeval N57 Schouwen 2. Monumentendag in Nieuwerkerk 3. Ongeval Serooskerkseweg STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl PRBou>Nn*GS i OP EEN GROOT VE" ftittMG i DEEL VAN DE COLLECTIE cososotascsr ©a gMsaKHia m&msm CSjKMBQSllfill

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43