181 zeeland wJuKna 'We smijten niet automatisch Verzet tegen meer kassen op Flakkee Complex van Walchers project krijgt nominatie prestigieuze prijs School houdt boerenboeldag voor goed doel Wandelen langs water en door wind met DFS Open dag paardrijden voor gehandicapten dinsdag 15 september 2009 WUIIipiCA VCÜI1 t j zierikzee - Floriana, zo heet het appartementengebouw van Zeeuwland aan de Kaersemaker- straat in Zierikzee voortaan. In Flo riana wonen cliënten van 't Gors en zijn appartementen voor senio ren. Zeeuwland vroeg de bewoners zelf met een originele naam te komen. Bewoners mevrouw Van der Wer- ve en mevrouw Remmers bedach ten Floriana, een stadje op het ei land Malta. Zo heet ook de wijk waarin het gebouw staat. Als dank mochten ze zelf de naam bekend maken aan hun medebewoners. Zeeuwland zorgt ervoor dat de nieuwe naam zo snel mogelijk op de gevel wordt gezet. vussingen - Het re-integratiepro- ject Leren, Werken, Leven van ROC Zeeland, Stichting Werkt voor Ouderen, Wende Personeels diensten en de Sociale Dienst Wal cheren is genomineerd voor de lan delijke Ginjaar-Maas prijs 2009. Met de geldprijs, vernoemd naar de voormalige staatssecretaris van onderwijs wil het Rijk bekendheid geven aan initiatieven die volwas senen stimuleren om verder te le ren, om de kansen op de arbeids markt te vergroten. Nog vier ande re projecten zijn genomineerd voor de prijs, waarvan de winnaar morgen bekend wordt gemaakt tij dens dag Rotterdamse Dag van de stage in Ahoy. Met de teststeen wordt onderzocht of er sprake is van echt goud en om welke kwaliteit het gaat. brouwershaven - Basisschool De Schouw in Brouwershaven houdt zaterdag voor de dertigste keer Boerenboeldag. Rode draad is een kringloopmarkt, die plaatsvindt in de loodsen van Van Ast aan de Oude Schouwse- dijk. Naast de markt zijn er spelle tjes te doen en worden spullen ge veild. De opbrengst gaat naar de school, die daarvan de kosten voor haar adoptiekinderen betaald. Verder gaat er geld naar de christe lijke hulpstichtingen Eluhandweni (weeshuis in India) en Karunai Jee- van (crèche in Zuid-Afrika). De waarde van goud is in 30 jaar nog nooit zo hoog geweest als nu. door Martijn de Koning oude-tonce - Het Comité Kassen Nee Oostflakkee roept op tot groot schalig verzet tegen de plannen van de provincie Zuid-Holland om de kassenoppervlakte op Flak kee verder uit te breiden. Officieel is Oostflakkee slechts nog 'zoeklocatie': van twaalf plekken in het land wordt er na onderzoek één aangewezen voor kasuitbrei- ding. Volgens het comité lijkt de pap echter al gestort. Ze verwijst naar een rapport, waarvan de con clusies volgens het comité 'naar Oostflakkee worden toegeschreven met ongefundeerde cijfers'. Verder wordt de aankoop van grond door een projectontwikkelaar in het rap port 'een voordeel' genoemd, ter wijl de grond volgens het cqmité juist voor kasontwikkeling ge kocht zou zijn. „Wat een toeval!", meldt het comité ironisch. De voorzichtige plannen gaan uit van 400 hectare aan kassen in de Oostendepolder en de Tillepolder, ten noordoosten van Oude-Tonge, omringd door een zelfde opper vlakte aan waterbassins, bedrijf spanden en infrastructuur. „Dat druist volledig in tegen de toe komstvisie 2020, die inzet op be houd van het open landschap", meent het comité. De gemeenteraad van Oostflakkee praat de komende tijd over de plannen. Het comité roept bewo ners op zich massaal te melden op de publieke tribune. www.kassenneeoostflakkee.nl BURGH-HAAMSTEDE De wandelafdeling van sportvereni ging DFS uit Burgh-Haamstede houdt zaterdag de derde Water en Wind Wandeltocht. Deelnemers kunnen kiezen uit 5,10, 20 of 30 ki lometer. Lopers maken kennis met het afwisselende Schouwse land schap: water, bös, duin en strand. De start vindt plaats vanaf de kanti ne van DFS aan de Leliëndaleweg. De twee langste afstanden begin nen tussen 9.00 en 10.00 uur, de twee kortste tussen 10.00 uur en 13.30 uur. DREISCHOR De Stichting Paardrijden Gehandi capten Schouwen-Duiveland (SPGSD) houdt zaterdag de jaarlijk se open dag bij manege Balans aan de Zuidlangeweg in Dreischor. Er zijn demonstraties die dé mogelijk heden tonen van paardrijden voor mensen met een beperking. De dag begint om 12.30 uur en wordt vanaf 16.30 uur afgesloten met een grote barbecue. De pakweg vijftig leden van de SPGSD mogen met één begeleider gratis deelnemen. Bij Jacob Vriedman zit de liefde voor goud in het bloed. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42