19 Clijsters houdt vrouwentennis spiegel voor 28 Adebayor in het nauw Comfortabel! LEZERSEXTRA PZC Het tweede tennisleven van Kim Clus ters is begonnen met een sprookje. Ze veroverde haar tweede grandslamzege. dinsdag 15 september 2009 Serena Williams heeft gisteren alsnog uitge breid haar excuses aangeboden voor haar zeld zame woede-uitbarsting tegen een lijnrechter in de halve finale tegen Kim Clijsters. Ze deed dat nadat ze de hoogst mogelijke boete had gekregen die voor onsportief gedrag wordt ge geven (10.500 dollar). Haar zege bij de US Open brengt Kim Clijsters uit het niets op plaats negentien van de wereldranglijst. door Marco Knippen NEW YORK - Ze presteerde wat nie mand vooraf voor mogelijk had ge houden, de hoofdrolspeelster in cluis. Kim Clijsters schreef tennis- geschiedenis op de US Open. Net als in 2005 triomfeerde ze, alleen gebeurde dat anno 2009 wel na een tweejarige absentie van het profcircuit. Met een overwinning (7-5, 6-3) op de zeven jaar jongere Caroline Wo- zniacki, de Deense revelatie van het afgelopen seizoen, bekroonde de 26-jarige Belgische gisteren haar opmerkelijke rentree. Voor het eerst in de historie van de US Open zegevierde een speelster van buiten de mondiale top tien. Ze was daarnaast, na Margaret Court in 1973 in New York en Evonne Goolagong in 1980 op Wimble don, pas de derde moeder die een grandslamtitel veroverde. Clijsters bewees dat de kortstondi ge pensionering haar goed heeft gedaan. In haar 'tweede carrière', zoals ze zelf haar rentree bestem pelt, staat ze als herboren op de baan. De huidige ontspannen be nadering - haar gezin werd in de Amerikaanse metropool niet ver waarloosd, getuige de vele uitstap jes met haar man Brian Lynch en achttien maanden oude dochter Ja- da - blijkt louterend te werken en geenszins topprestaties in de weg te staan. Waar ze in deel één van haar sportieve loopbaan acht jaar nodig had om haar eerste en des tijds enige grandslamtrofee te be machtigen, daar is in het tweede part de eerste poging meteen raak. „Ik ben sprakeloos, kan bijna niet geloven dat het is gebeurd", glun derde Clijsters na haar ongekende machtsgreep. „Het is verwarrend, surrealistisch haast. Ik kwam hier slechts om te ervaren hoe het is om weer op dit podium te acte ren." Drie afleveringen had Clijsters bij de US Open ontbroken. Eerst dwong een polsblessure haar tot een pas op de plaats en vervolgens besloot ze er de brui aan te geven. Het topsportbestaan trok een te zware wissel op haar, ze verlangde naar een pijnvrij leven buiten de schijnwerpers. Vanwege het moe derschap en de begeleiding van haar zieke vader Lei, die begin dit jaar aan kanker overleed, ver dween tennis volledig naar de ach tergrond. De kriebels kwamen echter terug. In maart kondigde ze haar come back aan. Clijsters deed geen half werk. De Vlaamse formeerde een professioneel begeleidingsteam en ging serieus in training. Eenmaal terug in competitieverband leek het alsof ze nooit was weggeweest. Toch is haar machtsgreep ook een teken aan de wand. Clijsters eta leerde de afgelopen weken welis waar haar uitzonderlijke talent, maar hield het vrouwentennis eveneens een spiegel voor. Ze leg de de vinger op de zere plek, door met haar onstuimige opmars het ontstane machtsvacuüm te illustre ren. Sinds Justine Henin medio mei vo rig jaar afscheid nam, wordt er naarstig naar een onomstreden aanvoerster gezocht. Vijf speelsters - Ana Ivanovic, Maria Sjarapova, Serena Williams, Jelena Jankovic en de huidige klassementsleidster Dinara Safina - nestelden zich Massage kussen Homedics Het ultieme comfort op kantoor of in de auto, dit kussen kan omschakelen van koel-naar warm in enkele minuten! Daarnaast geeft het een heerlijke rugmas sage. Het kussen is ergnomisch vormgegeven om lang comfortabel te kunnen zitten. Met de afstandbediening kunt u een complete massage instellen. H ikbestelsnel opwww.pzc.nl/gezondheidswinkel Massage kussen Homedics (47672) Normale prijs 119,95 Lezersprijs 79,95* exclusief 4,50 verzendkosten. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. voor korte of iets langere duur aan kop. De troonsbestijging bleek eer der een vloek dan een zegen. Safi na, en in haar kielzog de andere speelsters van de gevestigde orde, waren niet standvastig. Een interessant gegeven is dat een nieuwe lichting zich de afgelopen maanden aan de poort heeft ge meld. De tieners Wozniacki (in middels gestegen naar de zesde po sitie), Melanie Oudin, Yanina Wickmayer, Sorana Cirstea en de net twintig jaar geworden Victoria Azarenka, Dominika Cibulkova en Agnieszka Radwanska gaven blijk van hun talent en ambities. Een levendige machtsstrijd lijkt derhalve in het verschiet te liggen. Zeker als de hardnekkige geruch ten dat Henin zich eveneens op nieuw aan het front wil melden, op waarheid berusten. Of Clijsters zich nadrukkelijk in dat gevecht wil mengen, is overigens maar de vraag. Als de voortekenen niet be driegen, is ze van plan de toer nooien gericht uit te zoeken en de keuzes op haar gezinsleven af te stemmen. „Ik kan niet wachten om naar huis te gaan en weer even een normaal bestaan te lei den. Mama zijn, is uiteindelijk toch het mooiste dat er is." door Wilber Hack LONDEN - Engeland heeft zich mas saal gekeerd tegen Emmanuel Ade bayor, de aanvaller van Manches ter City. Die schopte afgelopen za terdag tegen Arsenal Robin van Persie in het gezicht en provoceer de de aanhang van de Londense club nadat hij gescoord had. Een steward raakte aan'het hoofd ge wond door rondvliegende projec tielen die in de richting van de To- golees werden gegooid. De Engelse voetbalbond FA startte een onderzoek naar het gedrag van Adebayor. Algemeen directeur Ian Watmore van de FA was zelf bij de wedstrijd aanwezig. Ook hij verbaasde zich over de provoca ties. In 2006 greep de FA al 'eens in na een soortgelijke actie van Gary Neville, die als speler van Manches ter United een winnende goal voor een vak met Liverpool-sup porters vierde. Hij werd voor twee duels uitgesloten. Adebayor wacht mogelijk een veel zwaardere straf, ook al trad de scheidsrechter met een gele kaart onmiddellijk op. Dat een steward door de reacties van de Ar- senal-aanhang in een ziekenhuis belandde, werkt in zijn nadeel. De FA neemt bovendien ook de over tredingen van de voetballer op zijn voormalig ploeggenoten Fabre- gas en Van Persie mee in het on derzoek. Van Persie verklaarde te leurgesteld te zijn in zijn vroegere ploegmakker, die 'hersenloos en gemeen' naar hem schopte. Samen met haar man Brian Lynch, hun achttien maanden oude dochter Jada en heel veel fotografen vierde Kim Clijsters op de baan in New York haar overwinning in de US Open. foto Justin Lane

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30