PZC zeeland 123 'Natuurlijk moet je even slikken, dit zijn we niet gewend in de polder' Organist Meulmeester koninklijk onderscheiden jiMi r Rij ll Weer helder water uit Ossendrecht Gemeente maakt kans op landschapsprijs KNRM-station Hansweert bewijst bestaansrecht dinsdag 15 september 2009 door Luc Oggel en Frank Balkenende KRABBENDIJKE - Veelplegers als bu ren. Omwonenden moeten aan het idee wennen dat in het eerste kwartaal van 2010 zes jongeren met een crimineel verleden hun in trek nemen in de boerderij aan Duivenhoek 5 in Rilland. En een jaar later nog eens zes. Toch verloopt de informatieavond in dorpshuis De Meiboom maan dagavond rustig, wellicht omdat het verhaal van de christelijke op- vangstichting Ontmoeting bij me nigeen al bekend is. De directe bu ren, die anoniem willen blijven, zijn in december geïnformeerd. Ze zijn niet op voorhand tegen. „Natuurlijk moet je even slikken, dit zijn we niet gewend in de pol der. Het is ook erg dichtbij, we hebben we driq opgroeiende jon gens en je weet niet of je nu bang moet zijn. Aan de andere kant moeten deze mensen ergens wor den opgevangen. Het zijn ook geen zware criminelen, zoals moordenaars en zedendelinquen ten." Wat de buren hopen, is dat het opvangcentrum geen belem mering betekent voor hun agrari sche bedrijf „En we willen goed geïnformeerd blijven." Dat laatste kan geregeld worden, zegt Kees-Jan Hooglander van Ont moeting. „Ik stel voor een buurtco- mité op te richten, zodat we regel matig om de tafel kunnen zitten." In het huis van de hoeve wonen straks zes mensen onder strikte be geleiding. Later wordt er een pand bijgebouwd voor nog eens zes mensen. Op het terrein kunnen ze allerhan de werkzaamheden verrichten en zo arbeidsritme opdoen. De groep cliënten blijft een kleine twee jaar op de boerderij. In het begin mag het terrein niet zonder begeleiding worden verlaten, maar de mate van vrijheid wordt geleidelijk ver groot. Hooglander: „Wel moet er altijd worden geblazen bij terugkomst en nemen we drie keer per week een urinetest af." Mocht een cliënt toch op drug- of alcoholgebruik worden betrapt en spijt betuigen, dan krijgt hij een tweede kans. Veel vragen gaan tijdens de infor matieavond over (on)veiligheid. Volgens Hooglander krijgt een be geleider elektronisch een seintje als iemand 's nachts het pand ver laat. Stichting Ontmoeting bestaat al twintig jaar en heeft vijf hulpverle ningslocaties in Nederland.Er moe ten nog diverse procedures wor den doorlopen, maar gemeente en provincie zijn positief. HANSWEERT - De onthulling van het logo van de Konink lijke Redding Maatschappij (KNRM) aan het beman- ningshonk van de post Hansweert aan de Kanaalweg, was gisteren niet meer dan een formaliteit. Commissa ris van de koningin Karla Peijs (r) verrichtte de officiële opening van het reddingstation weliswaar met verve, in middels is de bemanning al flink wat keren uitgerukt. Niet alleen tijdens de zware trainingsdagen, maar ook voor het echte werk. De post is feitelijk al tweeënhalve maand operationeel en in die tijd zijn de piepers van de opstappers al minstens tien keer afgegaan. En dus, zo klonk het gisteren voorafgaand aan de opening in dorps huis Kaj Munk uit verschillende monden, voorziet de nieuwe post in een behoefte. foto Ronald den Dekker ARNEMUIDEN - Mede voor zijn ja renlange inzet als organist werd gisteravond Hubrecht Meulmees ter uit Arnemuiden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ontving de koninklijke onder scheiding uit handen van burge meester Koos Schouwenaar. In 1964 werd hij organist van zang vereniging De Lofstem. Jarenlang begeleidde hij ook het kinderkoor. Twee jaar later, in 1966, begon hij ook als organist van de Neder lands Hervormde Kerk in Arne muiden. Sinds 1984 speelt hij ook orgel bij bejaardenkoor De Zilver- stem. In de loop der jaren heeft ook voor andere koren en in ande re kerken orgel gespeeld. Naast zijn muzikale activiteiten was Meulmeester in de jaren ze ventig en tachtig lid van het be stuur van de protestant-christelij- Hubrecht Meulmeester ke basisschool en was hij chauf feur voor de maaltijdendienst tafel- tje-dekje. HULST Hulst krijgt vanaf vandaag weer het vertrouwde water uit de kraan, van de productielocatie Ossen drecht. In verband met een leidingbreuk bij Terhole twee weken geleden schakelde waterbedrijf Evides over naar water uit Sint Jansteen dat een gelige kleur heeft. De leiding vanuit Ossendrecht is inmiddels ge repareerd en doorgespoeld. Tijdens de omschakeling is tijde lijk een kleine kans op bruin wa ter. GOES De gemeente Goes dingt mee naar de prijs voor de Nederlandse ge meente die op de beste manier haar bewoners bij het landschap weet te betrekken. Op 14 oktober wordt bekendgemaakt wie de prijs vraag 'Het landschap ben je zelf heeft gewonnen. De prijs bestaat uit 10.000 euro die moet worden besteed aan een lokaal landschaps initiatief en een ballonvaart over het buitengebied van de winnende gemeente. Goes bindt de strijd aan met elf andere gemeenten. MM IfipL, Jr.. Op 28 oktober 2009 verschijnt bij de PZC een speciale bijlage "de bijsluiter". Deze bijlage staat vol informatie met betrekking tot medische voorlichting, van preventie tot vergoedingen, van verzekeraars tot apothekers. De bijsluiter verschijnt zowel bij BN/DeStem als PZC. Samen hebben zij een bereik van ruim 500.000 personen van 13 jaar en ouder. Verkoopteam West-Brabant T 076 53122 55 Eteamwestbrabant@bndestem-pzc.nl Wilt u meer informatie over de mogelijkheden om te Segmentteam adverteren in deze bijlage? Neem dan contact op met een van onze verkoopteams. T 076 53122 77 E segmentteam@bndestem-pzc.nl Verkoopteam Zeeland T 0118 43 40 70 E teamzeeland@bndestem-pzc.nl WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25