KvK zoekt nieuwe ruimte in Zeeland Technisch WALCHEREN 18 en 19 r mjkj 17 21 Bestuur Kamer van Koophandel zet definitief streep door Ondernemingshuis in Middelburg Grevelingendam krijgt komende jaren flinke opknapbeurt Kruising dicht bij Bloemenlaan almanak Dinsdag 15 september 2009 Nieuw type hovercraft ronkt geluidsarm Veerse Meer op 'Monument hoort aan Commandoweg, maar op een andere manier' Tip? walcheren@pzc.nl deren, blijft de kamer bij haar be sluit af te zien van de bouw aan de Kanaalweg. Wethouder Hannie Kool-Blokland is hierover 'zeer te leurgesteld'. Het Ondernemingshuis had een plek moeten worden waar kennis en kunde ten behoeve van het Zeeuwse bedrijfsleven wordt ge bundeld. Er zou ruimte worden ge huurd door organisaties als de Re- cron (recreatie-ondernemers), het MKB Zeeland (midden- en klein bedrijf), Syntens (bureau voor in novatie) en Economische Impuls Zeeland. Eigenlijk heeft alleen de gemeente Middelburg laten zien te hechten aan de bouw van het Onderne mingshuis. Provinciale Staten trok een aanbod in om garant te staan voor huurpenningen. Dat was vol gens Rutten een bevestiging dat in Zeeland onvoldoende interesse be stond voor het project. „Geld speel de wel een rol, maar dat was niet het voornaamste. Er was, met uit zondering van de gemeente Mid delburg, gewoon geen 'commit ment'", aldus Rutten. Volgens wethouder Kool-Blokland zijn er echt wel andere partijen in Zeeland geweest, zoals de Bra bants-Zeeuwse Werkgeversvereni ging en de provincie, die hebben gezegd de bouw van het Onderne mingshuis belangrijk te vinden. Ze hoopt in een afrondend gesprek met het bestuur van KvK te horen waarom het project uiteindelijk is afgeblazen. De directeur van de Kamer van Koophandel gaat nu op zoek naar nieuwe huisvesting. Daarbij wor den alle opties open gehouden: van verbouwing van het huidige pand tot het kopen of huren van een andere pand in Middelburg of elders in de provincie. Nieuw bouw acht Rutten niet waarschijn lijk gezien het ruime aanbod aan kantoorruimten in de provincie. Middelburg denkt de Kamer van koophandel enkele interessante ge bouwen te kunnen aanbieden. Kool-Blokland hoopt niet dat er een strijd tussen de Zeeuwse ste den ontstaat over het binnenhalen van de KvK. Volgens haar hoort de KvK thuis in kantorenstad Mid delburg met al zijn overheidsin stanties. De gemeente Middelburg moet nu een nieuwe bestemming vinden voor de smalle strook bouwgrond tussen de Kanaalweg en het spoor waarop het Ondernemingshuis zou worden gebouwd. Woongoed Middelburg wilde er ook haar nieuwe kantoor neerzetten en een appartementengebouw. Die drie gebouwen zouden als één project worden neergezet. Door het be sluit van de Kamer van Koophan del kan hiervan geen sprake meer zijn. foto Ruben Oreel door Theo Giele MIDDELBURG - De Kamer van Koop handel Zuidwest-Nederland wil volgend jaar nog een nieuw pand betrekken in Zeeland. Daarbij wor den volgens voorzitter Chris Rut ten alle mogelijkheden opengehou den. Het wordt in elk geval niet het 'Ondernemingshuis' in Middel burg, waarvoor de Kamer bouw plannen had. Op 30 juni besloot het bestuur hiervan af te zien. De gemeente Middelburg deed daarna nog een poging de Kamer van Koophandel op andere gedach ten te brengen. Maar ondanks het aanbod van de gemeente twee jaar lang de huuropbrengsten te garan Semi-permanente kantoren voor het gebouw van de Kamer van Koophandel in Middelburg. Volgend jaar al wil de Kamer naar een nieuw gebouw verhuizen. BRUINISSE - De Grevelingendam krijgt de komende jaren een flinke opknapbeurt. Met de gemeente Schouwen-Duiveland als trekker is een brainstormsessie georgani seerd waar onder meer de Bruse dorpsraad en ondernemers aan meededen. Eind dit jaar moet dat leiden tot een concrete ontwikke lingsvisie. Volgens recreatiewethou der Ad Verseput is een bijdrage van ondernemers onontbeerlijk. De huidige inrichting van de dam dateert van bijna een halve eeuw geleden. Volgens Verseput is de Grevelingenkant van de dam toch populairder dan veel mensen den ken. Het zichtbaar en bereikbaar maken van het recreatieterrein van de dam is één van de doelen in de visie. Verder moet de directe omge ving, met Bruinisse en de Bruse jachthaven, een relatie krijgen met de ontwikkelingen op de dam. VUSSiNGEN - Het kruispunt Presi dent Rooseveltlaan-Bloemenlaan in Vlissingen is vanaf gisteren afge sloten voor verkeer. Het kruispunt krijgt een verhoogd plateau en een brede middengeleider. Die moeten de snelheid van het verkeer terug brengen en de veiligheid voor over stekende fietsers en voetgangers vergroten. De werkzaamheden du ren ongeveer vijf weken. Het kruis punt wordt half oktober weer opengesteld voor verkeer. De bewoners van de Middelburgse nieuwbouwwijk De Mortiere kregen onlangs de kans hun bezwaren te ui ten tegen de bouw van appartemen tencomplexen in hun wijk. Te mas saal, te blokkerig, lelijk en allesbehal ve de geliefde 'jaren-dertig-stijl'. De architect deed manmoedig een po ging om uit te leggen dat er echt geen Oostblok-flats in de Mortiere zouden verrijzen. Hij wees op de de- Tip? redactie@pzc.nl taillering, de subtiele plaatsing van de witte kozijnen, de handgevormde stenen en fraaie schaduwrandjes in de gevels. Een man in het publiek, duidelijk voorstander van het polder model, deed een poging tot een com promis. „Is het technisch mogelijk er een paar bouwlagen af te halen?", vroeg hij de architect, die direct ant woordde: „Technisch is het zelfs mo gelijk helemaal niets te bouwen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19