consument 113 iiu&lfcBraaË dinsdag 15 september 2009 Vanaf deze week op deze pagina regelmatig aandacht voor de nieuwste games voor pc en spelcomputer. door Johan Stobbe Dubbele dosis knokken Cynisme ontmoet gevoel voor rechtvaardig heid. In Watchmen, the end is nigh vechten twee helden van de straat, Rorschach en Nite Owl, tegen al het tuig van de wereld. Schoppen, meppen, hakken. Het tweetal is afkomstig uit de stal van DC Comics en staat dus zijn mannetje, zoals al die andere helden uit het DC-imperium. Zelfs tegen een overmacht aan schurken. Eind maart verscheen het eerste deel van Watchmen, waarvan deze zomer de gelijkna mige film in première ging, als te downloa den game. Een kort, maar leuk beat-em-up- spel. Deel i speelt een decennium voor de film. In het eveneens niet al te lange deel 2, waarin het tweetal op zoek gaat naar een vermist meisje, komen Rorschach en Nite Owl weer bij elkaar. Beide karakters zijn speelbaar en hebben hun eigen speciale vaardigheden. Het juist gebruiken van de combo's zorgt voor mooie vechtacties en de finishing moves zijn indrukwekkend. Al ver valt de actie wel wat in herhaling. Soms is er ook niet de tijd mooie combo's te maken, want met tien vijanden op je nek ben je al lang blij dat je het er levend vanaf brengt. Wie deel 1 waardeerde, zal zeker ook lol heb ben met deel 2, dat wederom online te koop is. Voor wie nog geen ervaring heeft met Watchmen zijn de beide games gebundeld op één schijfje. Een dubbele dosis knokken. Watchmen, the end is nigh, deel 1 en 2: PS3, ook verkrijgbaar voor Xbox360. Warner Bros/ Deadline Games, 16+. Voor raceliefhebbers liggen in de komende maanden, hét gameseizoen bij uitstek, flink wat uitdagingen in het verschiet. Forza mo torsport 3, Dirt 2 en een nieuwe Formule i-game om maar eens wat te noemen. Tot dat de snelle wagens hun portieren open, kunnen we in Kart racer even in een kart stappen. Zo'n klein wagentje waarin al die toppers van de Formule 1 zijn begonnen. Karten is fun. Ik weet nog hoe ik voor het eerst in een kart stapte in Berlikum. Daarna op circuits in Spaanse vakantieoorden gere den. Een flinke adrenalinekick als je over zo'n circuit scheurt. Helaas brengt Kart racer voor de Wii dat totaal niet. Het is weliswaar een budgetgame, maar dan nog mag je wel iets meer verwachten dan'wat je nu voorge schoteld krijgt. De voorgeprogrammeerde te genstanders doen altijd hetzelfde, winnen is een makkie, de circuits zien er niet uit, de muziek gaat snel vervelen en zo kan ik nog wel even doorgaan. Het lijkt wel alsof we zijn teruggeschoten naar de tijd dat mensen A2 Racer nog een leuke game vonden. Nee, de drie tientjes (twee voor de PC en PS2-ver- sie) die je uitspaart door deze game te laten foto's GPD gentig op nazi-jacht liet gaan. In Duitsland werd de game vanwege de aanwezigheid van hakenkruizen en Adolf Hitier al snel verboden, maar gamêrs vraten het spel. Ze ker ook omdat een derde van de game gratis te spelen was. Sindsdien blijft Wolfenstein trekken. Zeker nu Raven Software een nieu we game heeft gemaakt. De nieuwe Wolfen stein lijkt in de verste verte niet op het grafi sche onding van begin jaren negentig. Je krijgt nu een technisch hoogstandje voor de kiezen. Alleen al de verschillende kleuren, die voor een prachtige sfeer zorgen. De intentie van de game is hetzelfde geble ven: op nazi's jagen dus. Sommige nazi's ver tonen wel rare trekjes. Dat krijg je met al die experimenten, bijvoorbeeld met zwaar tekracht. Zo speelt Wolfenstein zich af in een sciencefictionsfeertje. Je kunt zelf ook je toe stand veranderen. Eenmaal in de zogenoem de 'Veil' bevind je je in een andere dimen sie. Daardoor kun je in een afgesloten ruim te toch zomaar een doorgang vinden. Ook het vertragen van de tijd is een handig hulp middel. Zeker als je geplet dreigt te worden tussen twee muren. Maar de hoofdmoot is schieten. Goede wapens, prima animaties. Wolfenstein is dood, leve Wolfenstein. Q Wolfenstein, PS3, ook verkrijgbaar voor Xbox360 en PC. Raven Software, 18+. reageren? consument@wegener.nl In Wolfenstein 3D ga je op jacht naar nazi's. liggen, kun je beter uitgeven op een echte kartbaan. Daar beleef je meer lol aan. Kart racer. Wii, ook verkrijgbaar voor PC en PS2. Nordic games, 3+. De kracht van games als Guitar hero en Rock band zit hem in de nagemaakte muziekin strumenten waarop je rocksongs kunt spe len. Dan pas voel je je een echte artiest. Het lijkt dan ook niet te doen dergelijke games succesvol uit te brengen op de PSR Zit je in de bus met je handzame spelcomputer, tover je ineens een plastic gitaartje uit je tas. Toch is Rockband unplugged een aanrader voor iedereen die van stevige muziek houdt. Pearl Jam, Nirvana, The Who, Bon Jovi, ze komen allemaal voorbij. Met drukken op de knoppen, sla je de voorbijkomende noten aan. Dat voelt niet zo intens als spelen op een gitaartje, maar toch komt de vibe wel over. De kracht van Rockband unplugged is dat je moet wisselen tussen instrumenten, zodat je in je eentje een hele band vormt. Oordopjes in en scheuren met die gitaar en rammen op die trommels. Rockband unplugged: PSP. EA/Harmonix, 12+. m.imj.i.i.i.mm Waardoor is de shooter ooit mijn favoriete genre geworden? Nu ik erover nadenk, moet dat zijn gekomen door Wolfenstein 3D, de controversiële game die je begin jaren ne Karten is leuk, maar niet met Kart racer. Met Rockband unplugged waan je je muzikant. Vechtende straathelden in Watchmen. FOQIIUQ^ - a - - - - Honderden filmpjes met kooktips Internetters zij'n dol op filmpjes. Voor kokende internetters is er Foodtube.nl, vol met filmpjes over koken. Je ziet er bijvoorbeeld een banketbakker op de ambachte lijke manier tompoezen maken en een chefkok laat zien hoe je de lekkerste gebakken aardappelen maakt (veel boter). Ook staan er talloze filmpjes van amateurs en je kunt er je eigen filmpjes kwijt. www.foodtube.nl De leukste kindertelevisie van de laatste vijftig jaar Op de website Canonvandekinder- televisie.nl zijn binnenkort meer dan vijftig jaar aan fragmenten van Nederlandse kindertelevïsie beschikbaar. Bijna 60.000 kijkers stemden op programma's die vol gens hen behoren tot het beste van de Nederlandse kinder-tv. Je ziet er ook wat de favoriete kin derprogramma's van bekende Ne derlanders waren. www.canonvandekindertelevisie.nl Televisierecensies van Frits Bom, voorheen vakantieman Altijd leuk: de tv-recensies van voormalig vakantieman Frits Bom. Al vier jaar lang schrijft hij dagelijks over televisie. Onver bloemd en scherp worden onze sterren, indien nodig, weer met beide benen op de grond gezet Zo wordt Jack Spijkermans nieu we programma weggezet als fut loos jatwerk en vindt Bom 'De Ta fel van Vijf een misverstand. www.tvrecensies.nl Hoe maak je kinderen mediawijs? Kinderen hebben hulp nodig bij het 'mediawijs' worden. De nieu we website Datbedoelik.nl is daar voor een handig hulpmiddel. De ze leert basisschoolleerlingen om gaan met zoekmachines, zoals Google. Kinderen kunnen aange ven in welke groep ze zitten. De site past zich dan aan aan het ont wikkelingsniveau van het kind. Vol met spelletjes en leuke links. www.datbedoelik.nl Online oefenen met muziekinstrumenten Muziekles hoort bij de opvoeding, vinden veel ouders. Maar het is wel fijn om te weten of een instru ment iets voor je kind is, voordat het een jaar op een dure muziek les gaat. Op de site Kindersongs.nl (klik door op online muziek ma ken) kan je kind alvast oefenen op gitaar, piano, trompet of drum stel. Je kunt er zelfs een heel sym fonieorkest laten spelen. www.kindersongs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13