•Somalië Washington ziet populair bij Britse radicaal' 81 buitenland Voordelen Moskou bij hulp in Pul Elton John wil Lev van 14 maanden adopteren Ambtenaar van France Télécom wil vaak dood De Van Burens bij Van Buuren maandag 14 september 2009 LONDEN - Een knul van 14 maan den uit de Oekraïne heeft zaterdag het hart van Sir Elton John gesto len. De 62-jarige artiest en zijn partner willen hem adopteren. Tegen de BBC zegt John dat hij adoptie eerder niet zag zitten, maar door het mannetje van ge dachten is veranderd. John leerde de kleine Lev kennen tijdens een bezoek aan het weeshuis. De zanger zag adoptie nooit zitten vanwege zijn onconventionele le vensstijl. Johns 46-jarige partner David Furnish wilde juist graag een kind. „David en ik hebben het vaak over adoptie gehad. Hij wilde altijd een kind adopteren, maar ik zei 'nee' vanwege mijn leeftijd en omdat ik vaak van huis ben", legt John uit. „Ik dacht dat het niet eer lijk zou zijn voor een kind." De dood van Johns vaste toetse nist Guy Babyion beïnvloedt de Sir Elton John foto AP ommekeer. Babyion stierf vorige week op 52-jarige leeftijd aan een hartaanval. „Dat brak mijn hart, hij was een genie en nog zo jong", zegt John. „Het lijkt me mooi om iemand die ik heb verloren te ver vangen voor iemand die ik een toe komst kan bieden." PARIJS - „Ik pleeg zelfmoord als ge volg van mijn werk bij France Télé com. Dat is de enige reden." Met toestemming van de familie publi ceerde een vakbond afgelopen juli een brief die een werknemer van France Télécom had geschreven al vorens zichzelf te doden. De werknemer is niet de enige die volgens de bonden door het be drijf de dood in is gedreven. Sinds februari 2008 waren er bij France Télécom 23 zelfmoorden en der tien pogingen tot zelfmoord. Het laatste slachtoffer was afgelo pen vrijdag een 32-jarige werk neemster, die van de vierde verdie ping van haar kantoor sprong. Twee dagen daarvoor had een 48-jarige werknemer zichzelf tij dens een vergadering met een mes in de buik gestoken. Hem was ver teld dat hij een andere baan kreeg. Het gebruik van zelfmoordbrieven door de vakbond heeft een groot effect. Gisteren ontbood een minis ter de bedrijfstop. Het concern pu bliceerde daarop de medische gege vens van de 32-jarige werkneem ster, ongekend voor Frankrijk. Volgens personeelszaken had de NEW YORK - DJ Armin van Buuren laat prins Willem-Alexander en prinses Maxima swingen tijdens het New Island Festival op Covernors Island. Dit gebeurde zaterdag ter gelegenheid van de viering van NY400, waarvoor de prins en prinses in New York waren. Talloze Nederlandse artiesten traden op. De viering werd gisteren afgesloten. foto Lex van Lieshout/ANP vrouw zich al eerder bij de bedrijfs arts gemeld met 'persoonlijke pro blemen'. Als gevolg daarvan had ze in 2008 maar 58 dagen gewerkt en dit jaar niet veel meer. France Télécom beargumenteert dat 23 zelfmoorden in 17 maanden niet bijzonder is. In 2000 benamen 28 werknemers zich het leven, twee jaar later zelfs 29. Volgens de WHO pleegden vorig jaar 17,8 van elke honderdduizend Fransen zelfmoord. France Télé com heeft 102.000 werknemers. Een getal van 22 in ruim anderhalf jaar ligt twintig procent ónder het landelijk gemiddelde. France Télécom bevestigt wel dat alle 22 werknemers één ding ge meen hadden: ze hadden allen het statuut van ambtenaar. Het bedrijf is in 1997 geprivatiseerd, waarbij werd bepaald dat zittende werkne mers ambtenaar bleven. Dat garan deerde een baan voor het leven, evenals andere privileges. Maar overplaatsen mocht wel. De 48-jarige werknemer die zich in Troyes met een mes verwond de, was een technicus die werd overgeplaatst naar een callcenter. W5&ë$S9S$SSSm&8t Wetteloosheid in Afrikaans land zou op jongeren wer ken als een magneet. Ze la ten zich opleiden tot terro rist en willen vechten in een heilige oorlog. LONDEN - Het aantal Britse jonge ren dat naar Somalië vertrekt om mee te vechten in een 'heilige oor log' of om een training te volgen tot terrorist is sinds 2004 vervier voudigd tot honderd per jaar, al dus de Britse veiligheidsdienst MI5. Dat zegt de Britse krant The Independent. De autoriteiten maken zich vooral zorgen over het stijgend aantal jon geren zonder Somalische achter grond. Analytici waarschuwen dat het feitelijke aantal nog hoger ligt, omdat zij die via buurlanden als Kenia de grens oversteken, niet zijn meegeteld. Pakistan en Afghanistan blijven de populairste bestemming voor radi calen, maar Somalië maakt een in haalslag. „Het lijkt wel of sommige mensen zich juist aangetrokken voelen tot de wetteloosheid in het land", aldus een anonieme functio naris van Binnenlandse Zaken. De radicalen zouden zich onder meer bij de Shabaab-militie aan sluiten die tegen de regering vecht. Deze militie heeft de macht in gro te delen van Somalië en heeft ban den met Al Qaida. Ze vecht tegen de huidige regering, die internatio nale steun geniet. Andere radicalen zouden na trai ning in Somalië naar conflictgebie den als Afghanistan gaan om zich in te zetten voor de jihad of terug naar het Verenigd Koninkrijk gaan, waar ze een gevaar voor de veiligheid vormen. Eerder dit jaar blies een Brit zich op in Somalië. Twintig mensen werden gedood. Washington beleefde de grootste demonstratie sinds de verkiezing van de nieu we president. „Obama liegt en liegt en liegt." door onze correspondent Frank Hendrickx Op weg naar weer een spreekbeurt vliegt Ba- rack Obama zaterdag in zijn helikopter over tienduizenden demonstranten die naar het Capitoöl marcheren. Het is de ironie van zijn president schap: de Democraat die beloofde een einde te maken aan gekissebis en polarisatie in Washington re geert nu over een land dat verdeel der oogt dan ooit. Op plakkaten is Obama afgebeeld als joker, er zijn teksten als 'Nobama. Keep the Change' en 'Born Free, Taxed to Death (vrij geboren, dood door be lastingen). „Leugenaar, leugenaar, leugenaar", scanderen sommigen. Zelfs over de betekenis van de pro testmars kan Amerika het niet eens worden. Medestanders spre ken van een 'conservatief Wood stock', een breed gedragen protest tegen een beleid dat de VS rich ting bankroet en socialisme leidt. Maar links Amerika schampert juist over 'een verwarde, boze meu- mm ~.v door onze correspondent Olaf Koens MOSKOU - Het Russische lucht ruim is sinds gisteren opengesteld voor het Amerikaanse leger. Mos kou hoopt door samen te werken met de Navo chaos te voorkomen in Afghanistan. Het is een van de afspraken waarvoor de Amerikaan se president Barack Obama in juli naar Moskou kwam. De overeen komst bespaart de VS een hoop onkosten, maar opent ook de weg naar Russische inmenging in het conflict. Moskou heeft een eigen agenda in Afghanistan. „We willen er mid denin zitten", zei Dimitri Rogozin, de Russische afgevaardigde bij de Navo, geciteerd door persbureau Bloomberg. Het is volgens hem voor de Navo van groot belang dat men Rusland overal bij betrekt. Ook de Russische president Med- vedev heeft laten weten dat hij be reid is samen te werken met de VS orde op zaken te stellen in Afgha nistan. Behalve het gebruik van het lucht ruim wisselen de Russische veilig heidsdiensten informatie en inlich tingen uit met de Navo. De samen werking is een teken dat de rela ties tussen het bondgenootschap en Rusland iets verbeteren. In reac tie op de vijfdaagse oorlog tussen Rusland en Georgië, in augustus 2008, bevroor de Navo een tijd lang de banden met Rusland. Twintig jaar geleden was de Sov jet-Unie zelf vastgelopen in Afgha nistan. De Sovjetinvasie van 1979 zou uitlopen op een conflict dat aan bijna 15.000 Sovjetmilitairen het leven kostte. De expeditie werd een afgang en in 1989 trok Michail Gorbatsjov de troepen terug. Toch zijn er veel Russische technici en ingenieurs in het land gebleven. Volgens Can- dace Rondeaux van de Internatio nal Crisis Group zie je nog altijd veel Russen op straat in Kaboel. „Van die typisch ouderwetse Russi sche maffia. Het is ironisch, maar een grootste deel van de Afghaan se luchtmacht heeft trainingen ge had in Moskou." Volgens Rondeaux wil Rusland 'At. Duizenden Amerikanen demonstreerden zaterdag tegen president Obama.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8