binnenland 17 Kabinet geeft MKB extra krediet CHINA Mariëtte Hamer: goede inhoud, maar een slechte presentatie KRA5.NL Grote toeloop op bromfietscertificaten Wolven rukken op naar Nederland Baby bij ziekenhuis te vondeling gelegd Als ze maar bedekt zijn! waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm ft maandag 14 september 2009 UITBREIDING REGE! Garantie op nieuw aan te trekken eigen vermogen wordt vervijfvoudigd Nergens oordeUger. vanaf INCLUSIEF STEDENTRIP BEIJING Vertrekdata: di. van 29/9 t/m 27/10 Verken deze stad alleen of boek het excursie pakket en bezoek o.a. de Grote Muur, Verboden Stad en Plein van de Hemelse Vrede. Zie www.kras.nl/36228 (4-sterren) Zie www.kras.nl/25950 (5-sterren) RONDREIS BEST OF CHINA Vertrekdata: do. van 24/9 t/m 29/10 Tijdens deze mooie 15-daagse zijn de excursies naar o.a. Beijing, Xi'an, de Grote Muur, Luoyang, Nanjing, Suzhou en Shanghai inbegrepen. Zie www.kras.nl/25980 Vertrek y' vliegreis t/ verblijf in hotels ontbijt in het derde kwartaal gestabili seerd, zij het wel op een laag ni veau. Dat blijkt uit de driemaandelijkse Conjunctuurenquête Nederland (COEN). Dit is een onderzoek onder vijfdui zend ondernemers. Deze enquête wordt elke drie maanden uitge voerd. AMSTERDAM Velen proberen nog voor januari een bromfietscertificaat te halen, omdat ze nu alleen een theorie-exa men hoeven af te leggen. Vanaf ja nuari komt daar een praktijkexa men bij. Hierdoor wordt het papier tje duurder. Het certificaat kost nu circa 30 euro. Een examen kan op lopen tot ruim 390 euro, inclusief lessen, examen en gemeenteleges. ARNHEM Op slechts 200 kilometer van Ne derland bevinden zich wolven. Daarmee is Nederland binnen het bereik van zwervende jonge wol ven. Dat zegt de Zoogdier vereni ging. Het is voor wolven heel ge woon om op een dag vijftig kilome ter af te leggen. De wolf leefde eind van de negentiende eeuw voor het laatst in het wild in Nederland. UTRECHT DEN HAAG - Het kabinet neemt maatregelen om de financiering van het midden- en kleinbedrijf.te verbeteren. Daardoor moet het voor bedrijven onder meer makke lijker worden om extra kredieten te krijgen. Ingewijden hebben een bericht daarover zaterdag in Het Financiee- le Dagblad bevestigd. De garantie op nieuw aan te trek ken eigen vermogen wordt vervijf voudigd. De overheid staat voortaan garant voor 50 procent van maximaal 25 miljoen euro nieuw eigen vermo gen dat door banken of participa tiemaatschappijen aan een bedrijf wordt verstrekt. De garantie op kredieten wordt ook uitgebreid, van 50 miljoen eu ro naar 150 miljoen euro. Het ministerie van Economische Zaken zal de uitbreiding van de huidige regeling op Prinsjesdag in een aparte brief naar de Tweede Kamer sturen. Kredietaanvragen van bedrijven werden in de afgelopen tijd steeds vaker afgewezen. Ook is het door de economische crisis lastiger om aan eigen vermogen te komen. Eind vorige week bleek dat Neder landse ondernemers nog altijd be hoorlijk somber gestemd zijn over de Nederlandse economie. Wel is na een vrije val in het eer ste kwartaal van 2009 in vergelij king met het laatste kwartaal van 2008 het ondernemersvertrouwen ROTTERDAM - Groot of klein, dat maakte de orga nisatoren niets uit. Als ze maar een beetje be dekt waren, liefst in een ludieke bh, want de Rot terdamse Tietenrace moest geen platte blote bor- stenwedstrijd worden. Het evenement in de bin nenstad trok aardig wat bekijks. De deelneem sters renden voor het goede doel. Het inschrijf geld, minimaal vijf euro, ging naar Pink Ribbon, de organisatie die zich inzet voor onderzoek naar borstkanker. Aan de Tietenrace over circa 400 meter deden veertig loopsters en een man mee. foto Marcel Antonisse/ANP Bij ziekenhuis Diakonessenhuis in Utrecht is gisteren een baby te von deling gelegd. Het meisje werd ge vonden door twee voorbijgangers. Naar omstandigheden gaat het goed met de baby van een paar da gen oud, aldus de politie. Ze ligt in de couveuse. Wie de moeder is van het meisje, is niet bekend. door Dick Hofland DEN HAAG - Fractievoorzitter Mariëtte Hamer is tijdens de poli tieke beschouwingen het gezicht van de PvdA. In diverse peilingen komt Hamer er niet best vanaf Haar optreden tijdens het tv-debat na de Europese verkiezingen riep veel negatieve reacties op. 'Gestun tel' en 'tenenkrommend' zijn vaak terugkerende termen. PvdA-Kamerlid Hans Spekman haalt zijn schouders op over de kri tiek. „Iedereen fixeert zich altijd op wat niet of minder goed gaat, maar ik kijk naar wat iemand voor elkaar krijgt. In het geval van Mariëtte is dat veel. Dankzij haar is er in het crisispakket bijvoor beeld extra geld gekomen voor de schuldhulpverlening. Daardoor zijn nu veel mensen geholpen die anders diep in de modder zouden zitten. Mariëtte is iemand van da den en niet van dingen roepen om mensen naar de mond te praten." Misschien moet Hamer van com municeren toch maar wat meer werk maken, suggereert coach Pie- ter Frijters, geroemd coach 'spre ken in het openbaar'. „Ze mist Mariëtte Hamer foto ANP puurheid, echtheid. Als ze spreekt, draait ze haar hoofd van links naar rechts, maar ze heeft met nie mand contact. Wilders en Pecht- old hebben dat wel. Daar zit passie in. Beiden kijken ook net lang ge noeg naar hun publiek om te zien of het aankomt. Hamer doet dat niet. Haar verhaal klinkt zoals ze denkt dat het moet klinken." Zoals zoveel PvdA'ers, oordeelt Frijters, vertrouwt Hamer erg op de inhoud van haar verhaal. „Dat is mooi, maar in de regel is inhoud niet zo belangrijk. De manier waar óp, je presentatie, bepaalt voor tachtig procent wat mensen van je vinden." Zeker bij de politieke be schouwingen. Ruim een jaar geleden volgde Ha mer Jacques Tichelaar op als frac tievoorzitter en in de partij krijgt ze veel lof voor haar werk achter de schermen. 8-/15-daagse vliegreizen Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7