Geen eeuwige tweede meer 421 entertainment Multivites X LEZERSEMTRA J „Ik heb tien jaar mijn best gedaan en nu ben ik klaarblijkelijk te oud met mijn 62 jaar." Hans van der Togt is niet gevraagd de jubileumedities van het Rad van Fortuin te presenteren (RTL Boulevard) MultiVites mM MultiVites M maandag 14 september 2009 irminniiTinriTimiiifii'iii'iiiM'ninMitMaMMaMHHiifniniiiiiiiMimiiii Toen hij- twee jaar geleden in Wie Wordt Tarzan? als een aap moest lopen voor een jury en hij bij Tar- zan-compo- nist Phil Col lins zijn beste beentje voor zette, was John Vooijs nog onbekend bij het grote publiek. Nu wordt hij op straat herkend en heeft hij een fan club met ruim 1.500 leden. De eerste fans kwamen om de hoek kijken tijdens Tarzan. Het leeuwendeel volgde gedurende Op Zoek Naar Joseph (2008). Toen hij Wie Wordt Tarzan? niet won, moest hij 'een heel hoge drempel' over voor hij meedeed aan een nieuwe tv-queeste, zegt Vooijs. „Het was de afweging: ga ik vijf jaar knokken voor een doorbraak, met het risico dat ik er niet kom? Ik heb geen musicalachtergrond, zal ik een opleiding gaan volgen? Of doe ik mee aan dit programma in de hoop dingen te leren en me zelf bij mensen onder de aandacht te brengen?" Uiteindelijk mocht niet hij, maar Freek Battels de multikleurenjas van Joseph dragen. Ondanks zijn verlies heeft Vooijs geen moment gevreesd voor het label 'eeuwige tweede'. „Ik werd alternate, de vas te vervanger van Freek, net zoals ik na Tarzan alternate werd van Ron Link, de winnaar. Omdat je als alternate lang niet iedere avond op hoeft, kon ik er dingen naast doen. Ik heb liedjes geschreven voor een cd die ik uit wil brengen, heb in een rockopera gespeeld én ik ben getrouwd. Dat neemt niet weg dat een hoofdrol spelen hét doel is. Maar ik beklim die ladder liever wat langzamer, dan val je ook niet zo hard." Mamma Mia! is de eerste Van den Ende-productie waarvoor Vooijs niet op tv hoefde te auditeren. „Dat voelt best relaxed", geeft hij toe. Hij roemt de liedjes van pop groep ABBA, die als een rode draad door het verhaal lopen. „Niet veel mannen durven ervoor uit te komen dat ze het geniale mu ziek vinden, maar ik wel." In de huidige variant, een door het land reizende productie, speelt hij Sky. „Een jongen die op de beurs werkt tot hij dat hélemaal zat is en naar een Grieks eiland verkast. Daar ontmoet hij zijn grote liefde Sophie." Het stel besluit te trouwen. „Sop hie wil bij het huwelijk weggege ven worden door haar vader. Om dat ze niet weet wie hij is, nodigt ze drie ex-liefdes van haar moeder uit naar het eiland, in de hoop te ontdekken wie haar verwekker is." Vooijs herkent zich in zijn persona ge. „Ook ik heb een goede baan op gegeven om mijn hart te volgen. Daardoor heb ik mijn grote liefde ontmoet. Mir jam, of Mimi zoals ik haar noem, was danseres in Tarzan." Zijn eega is Spaanse en sprak ten tij de van hun ontmoeting geen Neder lands of En gels. „En ik sprak geen Spaans", Van voetballer naar kapper tot musicalartiest: dat is het verloop van de loopbaan van John Vooijs (30). door Thalia Brandt foto's David van Dam grijnst Vooijs. „Het is heel apart als je el kaar alleen aankijkt en ge woon vóelt dat het goed zit." In Mamma Mia'. 'huwt' hij iedere avond op het podium. Zelf ging Vooijs vorig jaar voor de echte gebeurtenis naar Spanje. Wijst op een tatoeage op zijn binnenarm: „Dit is mijn 'trouwring': een danse res die een vel bladmuziek vast houdt. Mijn vrouw heeft ook een tatoeage. Als we onze armen tegen elkaar houden, wordt het een vlin der: dans en muziek ontpoppen zich samen tot iets moois." Zijn echtgenote verblijft momen teel in haar geboorteland. „Ze doet mee aan Fame, óók een zoektocht programma, waarbij kandidaten vier maanden in een huis verblij ven. Die periode zien we elkaar niet en dat is heftig. Maar ik steun haar. Ze is 24, als ze wil doorbre ken, is het nu of nooit." Vooijs groei de op in een 'hardwerkend gezin": moe der huis vrouw, vader zeeman. De liefde voor muziek ont stond op zijn 16e. „Ik was nogal een wil debras. Mijn moeder gaf me een gitaar en zei: 'mis schien kun je er wat mee'. Binnen een week merkte ik dat ik gitaar kon spelen én kon zingen." Hij voetbalde ook in de selectie van Katwijk, maar stopte na een knieblessure. Glimlacht: „Wie weet, had ik een tweede Dirk Kuijt kunnen worden." Ondanks zijn passie voor muziek besloot hij een kappersopleiding te volgen. „Ik wilde een vak waar in ik altijd werk zou hebben." Hij werd bedrijfsleider in een kapsa lon en speelde in zijn vrije tijd in een band. „Ik was echt 24 uur per dag bezig." De dood van zijn oom was 'een eyeopener'. „Hij verongelukte toen hij pas 25 was. We trokken altijd met elkaar op: gingen naar concer ten, maakten samen muziek, hij was dj. Toen dacht ik: het leven is te kort om alleen te kiezen voor vastigheid. Ik heb mijn kappers- baan opgegeven en ging naar een theateropleiding. In die tijd kwam ik maar net rond. Mijn ouders von den dat heel rot. Ze hadden zich nooit voorgesteld dat ik zo ver zou komen. Nu zijn ze supertrots." Na een jaar verliet hij de opleiding omdat hij een hoofdrol kreeg aan geboden in een musical over Vin cent van Gogh. Daarna was hij te zien in producties als Jeans ij en Rembrandt. Hij speelde ook in bands: meestal poprock, een genre dat op zijn nog te verschijnen de buutalbum centraal staat. De titel van de cd met Engelstalige num mers, volgens Vooijs 'een beetje Bon lovi-achtig en heel melodi eus', wordt waarschijnlijk Closed For Renovation. „Die tekst zag ik ooit op een bouwvallig theater in Amerika, dat nooit was gereno veerd. 'Gesloten voor renovatie' kan ook op je denken slaan. Ik neem af en toe een moment voor mezelf om de boel te 'renoveren': oude zaken afsluiten en nadenken over nieuwe dingen." Na de release van zijn cd wil hij met zijn zelfgeschreven nummers optreden. Zijn musicalwerk hangt hij echter niet aan de wilgen. „Ik heb mijn hart verpand aan theater. Jarenlang stond ik in kroegen waar mensen bier over mijn apparatuur gooiden. Dat heeft zijn charmes en is rock-'n-roll, maar het is ook fijn als mensen een kaartje voor je kopen en met een blij gezicht het theater verlaten, in plaats van dat ze buiten staan te knokken." Maar eerst gaat hij 'met volle teu gen genieten van Mamma Mia!' „Deze voorstelling is zó vrolijk, echt een feest je. Mocht 'ie over zes jaar terugkomen, dan doe ik ge woon weer auditie!" Première Mamma Mia!, van avond in Car ré. Info: mamma- mia.nl power multi One a Day V Voel u fit, vitaal en gezond! Deze zeer hoogwaardige Multi-VitaMineralen tabletten zorgen voor extra energie en helpen de vitaliteit te verhogen. Daarnaast wordt het immuunsysteem door de ingrediënten en verbindingen ondersteund. Een goed functionerend immuun systeem zorgt ervoor dat ziekteverwekkers geen kans krijgen! Adviesprijs €39,95 Lezersprijs 29,95* exclusief verzendkosten 4,50 Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON MULTIVITES GEZONDHElDSWfNKEL Hierbij bestel ik(aantal) x de multivites a 29,95* (50206) exclusief verzendkosten van 4,50. i voorletters Om ov geboortedatum Hierbij machtig ik Wegener Gezondheidswinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. 8ank-/gir0rekening handtekening Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar We gener Gezondheidswinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76