in Strandcross SpOrt 39. Van Assche laat zijn spierballen zien Hockeyploegen stellen teleur bij opening van het seizoen Sterk slot van Zeeuwse zwemmers het net in de klasse MX2. maandag 14 september 2009 W '-'i- SS885®®^S®SBS®ia ïS ^8®WWiaiSa®^5®K8a8RBMI^^^M!W door René van Stee I VLISSINGEN - De overwinning van Patrick Roos in de klasse MX1-3 van de 24e Strandcross in Vlissin- gen was niet zo'n heel grote verras sing. De huizenhoge favoriet en ti telverdediger uit Etten-Leur won zeer overtuigend zowel de eerste als de tweede manche op het Bad- strand. Anne Advocaat (Giessen- burg) eindigde telkens als tweede. In de tweede omloop kon Roos het zich zelfs permitteren om te vallen. Na een korte inhaalrace, waarin hij vijf man voorbijstak, pakte de 26-jarige motorcrosser weer soeverein de koppositie om die niet meer af staan. „Het lijkt er inderdaad op dat ik hier een abon nement heb op ereplaatsen. Ik rij ook heel graag op het strand. Het gaat altijd lekker soepel, terwijl je toch een goede grip hebt", zei de winnaar. In 2006 zegevierde Roos in Vlissin- gen ook al eens in de klasse MX2. De komende weken hoopt hij de belangrijkste eindzege uit zijn car rière te behalen. Met nog twee ra ces te gaan, leidt hij in het open NK in de MXi. „Als me dat lukt, gaat er een droomwens in vervul ling." De duizenden toeschouwers op de Boulevard zagen in klasse MX2 een veel spannendere wedstrijd. Op het twee kilometer lange cir cuit met zeer zware zandstukken, 4 verschillende schansen en specta culaire passages op de glooiing, vochten Stuwey Reijnders uit Hee- sch en Mike van den Bogaert een titanenstrijd uit. Reijders leek op de overwinning af te stevenen, tot Boy Stockman uit Terneuzen was met een achtste plaats de beste Zeeuw in de klasse MX1-3. Ronald Melse uit Meliskerke was met een achttiende plaats de tweede cros ser uit de provincie. Stefan Hage (Goes) behaalde de vijfde plaats in door Jan Dagevos MIDDELBURG - De Zeeuwse hockey- ploegen beleefden een teleurstel lend openingsweekeinde. Alleen de mannen van Olympia kwamen tot winst. De Terneuzense forma tie was in eigen huis te sterk voor Mistral: 4-2. De vrouwen van Rapide, die dit seizoen debuteren in de tweede klasse, speelden een goede wed strijd bij Hudito in Delft, maar misten te veel kansen en verloren met 2-0. De wedstrijden Vlissingen-Liemp- de en Zundert-Goes in de vierde klasse bij de mannen vonden geen doorgang. Liempde heeft zich in- middels teruggetrokken uit de competitie, terwijl Goes voor het duel met Zundert niet genoeg spe- Iers op de been kon brengen. Vol gende week staat de wedstrijd dat zijn motor er in de laatste ron de de brui aan gaf Van den Bogae rt profiteerde dankbaar van de pech van zijn concurrent. Mark Boot uit Burgh-Haamstede behaalde een fraaie derde plaats in de eindrangschikking. Daar zag het na de eerste manche aller minst naar uit. Na een stuurfoutje ging hij tegen de vlakte. Een in drukwekkende inhaalrace bracht hem van de 29e naar de zevende plaats. In de tweede omloop kaap te Boot de tweede plaats weg. „Ik heb wel vrede met die derde plek. De twee jongens die steeds voorin reden, waren echt heel sterk. Ikzelf heb pech gehad, maar als Reijn ders niet uitvalt, sta ik zelf ook niet op het podium", klonk het realistisch Boots mond. Veel spektakel was er ook te zien in de regioklasse. Arno Ruttinger uit 's-Heerenhoek strandde in het zicht van de haven. Na winst in eerste manche, waarin hij Leon van der Straaten uit Berkel- en Ro denrijs ruim zeven seconden ach ter zich hield, verspeelde de win naar van 2007 de eindzege in de tweede manche doordat hij met iets te veel overtuiging in de ach tervolging ging en viel. „Niet slim natuurlijk, omdat ik daarvoor in leidende positie ook al was geval len. Toch kwam ik weer vrij een voudig terug op kop. Ik had daar na dus iets meer geduld moeten hebben", vond Ruttinger. Echt druk om zijn misser maakte hij zich niet. „Ik wil graag snel naar huis naar m'n dochtertje Tess. Ze is twee weken oud. Ik heb haar ei genlijk zojuist nog gezien, maar ik mis haar nu al weer." de klasse MX2, terwijl Jeffrey van Kempen (Oost-Souburg) als negen de eindigde. Erik van der Wekken (Zierikzee) werd vijfde in de regio klasse. Mykel van de Goor uit Vlis- singen was hier de derde Zeeuw met een tiende plaats. Goes-Vlissingen geprogrammeerd, maar het is onzeker of die ontmoe ting doorgaat. Vrouwen Hudito-Rapide 2-0 (1-0). Rapide verloor dan wel, maar keerde met een positief gevoel terug uit Delft. Hudito geldt immers als een kam pioenskandidaat. Rapide kreeg goe de doelkansen, onder meer via Tatsjana van den Eynde, maar be nutte ze niet. De thuisploeg scoor de tweemaal uit een strafcorner. Vlissingen-Liberty 2-3 (0-0). De wedstrijd ontbrandde pas na rust. Derdeklasser Vlissingen had een gelijkspel verdiend. Frederique van Amersfoort (1-1) en Iris Koole (2-3) zorgden voor de treffers. Vlis singen heeft een grote selectie nu dames 2 is opgeheven. Merel de Kam ontbreekt voorlopig wegens persoonlijke omstandigheden. Olympia-Bommelerwaard 0-2 door Roeland van Vliet VUGHT - Met een sublieme ringen- oefening heeft turner Anthony van Assche zich zaterdag nadrukkelijk gekandideerd voor een plekje in de selectie voor het wereldkampioen schap. De twintigjarige Sassenaar haalde met 15,150 punten de A-li- miet. Theoretisch kan de keuzecom missie van de KNGU wel om hem heen, maar de kans dat hij medio oktober niet mee mag naar Londen is klein. Vandaag wordt de ploeg be kendgemaakt. De turnbond mag in totaal zes tur ners naar het WK individueel stu ren, maar zou het best met drie af kunnen. Bart Deurloo, (effrey Wammes en Epke Zonderland heb ben in de twee WK-kwalificatie- wedstrijden de meerkamplimiet (85,000) gehaald en in Londen kan Nederland ook maar drie turners per toestel inzetten. „In de regle menten staat dat wij eerst kijken naar de meerkampers die hebben voldaan aan de eis. Daarna komen de toestelspecialisten", zei Hans Gootjes, de topsportcoördinator bij de KNGU. „Dat Anthony de limiet op ringen gehaald heeft, is prach- HANK - Het openwaterzwemsei- zoen 2009 zit er na de wedstrijden in Hank en Beilen op. Ook bij de slotwedstrijden werd Zeeuws ere metaal behaald. Op het openingsnummer in Hank, de 2000 meter schoolslag, kwamen Alex Eversdijk (Bruinvis) en Amira Fathi (De Stormvogel) tot een derde plaats. Aangezien de grote kanonnen niet aanwezig wa ren, werden nog veel punten ge scoord voor het klassement. Op de 2000 meter vrije slag was er ook voor (udith Stap (De Stormvogel) Zeeuws succes. In de jeugdcatego- rie pakte zij de winst. Lotte Dalmeijer (Luctor et Emer- go) pakte de winst op de 1000 vrije slag meisjes junioren en ver beterde zich daarmee in het klasse ment. Een Zeeuws feestje was het ook op de 500 meter voor mini- (0-2). Olympia moest voor rust wennen, na de pauze ging het be ter met de Terneuzense vierdeklas ser. De ploeg wil dit seizoen bo venin meedraaien. Mannen Warande-Rapide 6-1 (3-0). Rapi de is aardig wat routiniers kwijtge raakt. Vanuit de A-junioren zijn spelers doorgeschoven. „De nieu we mensen pakken het best goed op", aldus coach Hans Beaart. Tegen Warande moesten de spe lers nog duidelijk aan elkaar wen nen en liep Rapide tegen een gro te nederlaag aan. „Het is een waar deloze uitslag, maar we blijven heel enthousiast", zei Beaart. „We moeten even de tijd krijgen." Het enige doelpunt van Rapide kwam tot stand uit een strafcor ner. Joep Smits scoorde. Olympia-Mistral 4-2 (4-2). Olym pia dicteerde de wedstrijd voor tig, maar helpt hem niet automa tisch naar Londen." Van Assche miste twee weken gele den de eerste WK-kwalificatiewed- strijd. Hij was toen grieperig en te krachteloos om in actie te komen. Zaterdag haalde hij veel schade in. Hij turnde vier toestellen - vloer en rek liet hij vanwege conditie-ach terstand schieten - en kwam tot een persoonlijk record op ringen. „Met die oefening was ik zo blij. Ik was hiervoor nooit hoger gekomen dan 14,650", vertelde hij. „De laat ste maanden heb ik zo hard ge werkt aan de afwerking en dat kwam er vandaag uit." Yuri van Gelder was tot voor kort dé ringenman van Nederland. Nu hij vanwege cocaïnegebruik ge schorst is, kan Anthony van As sche, die steeds sterker wordt, het stokje overnemen. „Het stimuleert me dat ik nu weet dat het verschil tussen hem en mij kleiner wordt. Ik deed nu een oefening met een uitgangswaarde van 5,9. Ik ben be zig twee nieuwe elementen eraan toe te voegen en dan kom ik op een uitgangswaarde van 6,4. En als ik dan zo netjes turn als van daag..." oren; Casper Zwier (Luctor) en Wouter Stap (Stormvogel) tikten als eerste en tweede aan. Nikita van den Ouden (Luctor) behaalde de derde plaats bij de meisjes. Sjoerd van de Poelê (Koewacht) won de 500 meter schoolslag bij de jongens junioren 1 en 2. Romy Hoogendijk behaalde bij de meis jes een derde plaats. De slotwedstrijden in Beilen kon den niet veel veranderen aan de eindstand in de landelijke klasse menten. Spannend was het nog voor Lotte Dalmeijer. Dankzij een dubbele winst, zowel in Hank als in Beilen, kwam zij uiteindelijk één seconde gemiddeld per kilo meter te kort voor de winst. De enige Zeeuwse sporter met winst in het landelijk klassement werd Manon Kloosterman. In het juniorenklassement was de zwem- rust en had een groot overwicht. Via Eric Leliveld, Jeroen Cauwels, Ingvar Neve en Philippe Ysebaert kwam Olympia aan de doelpun ten. Mistral was tweemaal trefze ker bij uitvallen. Na rust speelde Olympia slordig De 15,150 was veruit de hoogste rin- genscore tijdens de twee kwalifica tietoernooien. Epke Zonderland kwam er nog het dichtst bij met 14,350. „Ik neem aan dat ik dus wel naar Londen mag", zei Van Assche, die vindt dat'hij daar weer extra er varing kan opdoen richting het veel belangrijkere WK van volgend jaar. „En als ze me niet willen, dan ga ik nóg harder trainen. Net zo lang totdat ze écht niet om me heen kunnen." Mocht er een plaats ingeruimd wor- den voor Van Assche, dan zal waar schijnlijk Zonderland geen volledi ge meerkamp turnen in Londen. Die moet zich dan focussen op het halen van toestelfinales. Of plek vijf en zes opgevuld gaan worden, is nog veel onzekerder. Herre Zonderland haalde wel enke le B-limieten en ook de Goesenaar Carlo van Minde liet zich zaterdag goed zien op sprong met scores van 15,650 en 14,350. „Als er zes gaan, dan lijkt me dat wij de mees te kans maken", vond Van Minde. Daarmee rekende hij buiten Mid delburger Jeffrey Telussa. Zijn twee sprongen waren goed voor 15,700 en 15,500 punten. ster van De Bevelanders de eerste uit jaargang 1997. Romy Hoogend ijk eindigde als derde bij de oude re zwemsters van 1995 en 1996. Op de hoofdonderdelen vrije slag en schoolslag was er ook Zeeuws succes. Bij de vrije slag meisjes jeugd eindigde Judith Stap op een tweede plaats. Beste Zeeuwse man op de vrije slag was Charles Potin op een 32e plaats. Eline Nijskens kwam in de eindstand vijftien se conden per kilometer te kort voor een podiumplaats. Amira Fathi eindigde als derde bij de meisjes jeugd schoolslag. Beste man op de schoolslag was Alex Eversdijk op een vijfde plaats. Bij de masters zwommen Marijke van Hoek (derde op school en vrij), In- grid van Assche (tweede op school) en Arjan Dekker (derde op school) zich in de medailles. en kwam er geen verandering meer in de stand. Olympia wil dit seizoen graag bovenin meedoen en mikt op een klassering bij de eerste vijf. Vlissingen-Liempde en Zun dert-Goes werden afgelast. Overige Zeeuwse topklasseringen 3 *"V i. ff??' Z'it™ --"ZTk sk Een fel duel om de bal bij de wedstrijd Vlissingen-Liberty. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73