Patrick Roos prolongeert titel Stouten, Ruijten en Verschoor ulreêde by pakken zeges in slotwedstrijd de beloften 38 MOTORCROSS Arno Ruttinger laat eindzege glippen in regioklasse, Stuwey Reijnders vist achter Dikke nederlaag voor Dallinga/Polka Print Tommy Staal zesde in Bridge to Bridgeloop Sterk optreden van Nancy van de Ven Succes leden X-treme in landelijke wedstrijd Blok beste Zeeuwse renner in omnium maandag 14 september 2009 SLUISKIL De driebanders van Dallinga/Polka Print zullen zich hun debuut in de eerste divisie nog wel even heu gen. De ploeg verloor thuis met 8-0 van Dombosch Bouw. Voor de pauze verloren Dirk Vle- rick en Meerten Dallinga (in liefst 101 beurten) hun partijen. Ook daarna vielen geen punten te note ren. Berry Dallinga en een scherp ogende Mathieu Vlerick (hij train de 10 kilo van zijn gewicht) gingen onderuit. Dallinga verloor van Rini Zwiers. Vlerick had geen schijn van kans tegen René Wijnen. ARNHEM Tommy Staal is gisteren als zesde geëindigd in de Bridge tot Bridge loop in Arnhem. De 15-jarige atleet uit Burgh-Haam- stede noteerde een tijd van 16.22 minuten. De afstand bedroeg vijf kilometer. De deelnemers hadden veel wind tegen. De zege ging naar Jesper van der Wielen. Hij realiseerde de snelle tijd van 14.54 minuten. Staal was op uitnodiging in Arnhem en deed mee aan de Talentenloop. Bij deze wedstrijd werd geen onderscheid in leeftijdscategorieën gemaakt. MIDDELBURG Nancy van de Ven heeft indruk ge maakt bij een motorcrosswedstrijd in Engeland. De jonge coureur werd tweede in het algemeen klas sement. Nancy van de Ven deed met een 65cc-motor mee in de 85cc-catego- rie. Dat kon haar niet deren. Ze be haalde zaterdag drie keer een twee de plaats en werd eenmaal eerste. Gisteren moest ze tweemaal met pech afrekenen, maar desondanks werd ze nog twee keer derde. OLDENZAAL Enkele leden van X-treme behaal den in Oldenzaal mooie resultaten tijdens de twaalfde wedstrijd van landelijke competitie mountainbi- ken voor de jeugd. In cat. 2 werd Mick van Dijke twee de en zijn broer Tim derde (Wis- senkerke). In cat. 3 werd zowel Jop- pe de Vries (Wilhelminadorp) bij de jongens en Aimee Schoe (Vrou wenpolder) bij de meisjes tweede. In cat. 4 werd Didi de Vries(Wilhel- minadorp) vierde bij de meisjes. Milan Vader (Middelburg) won in cat. 6 ondanks een val. BREDA Wielrenner Peter Blok uit Yerseke is bij de nieuwelingen op de zeven de plaats geëindigd tijdens de GP Cor Vlemmix. Op het wielerpar- koers in Breda werd een zoge naamd omnium gereden met een tijdrit van 1,5 kilometer, een pun- tenkoers over twaalf kilometer en een afvalkoers over^achttien kilo meter. Bloks plaatsgenoot Kees van Dam me was de tweede Zeeuw op de twaalfde plaats. Winnaar werd Ri- cardo van Dongen uit Oosterhout. door Lucien Roelandt NISSE - Met sport van hoog niveau en een aantal zinderende barrages zorgden de springruiters zaterdag in Nisse voor een spannend slot van het buitenseizoen. Met zeges van Wilma Stouten in de klasse M, Miranda Ruijten in de L en Thomas Verschoor in de B eisten de Zeeuwen een verrassende hoofdrol op. Stouten leverde met Stouten's Tangra een topprestatie Als eerste starter in de barrage bracht Gert Jan Horsmans met Polydess het spel op wagen na een foutloze ron de van 39,86 seconden. Het leek voor de prof uit Gilze kat in het bakkie. Stouten dacht daar geheel anders over. In een bloedstollende rit was de amazone uit Seroosker- ke met de Calvados-dochter ruim twee tellen sneller. Als laatste starter ondernam Hors mans met Chordoray Z een ver woede poging de overwinning als nog naar zich toe te trekken. Met zijn tijd van 39,38 reikte hij niet verder dan de tweede plaats. „Tanagra is een sterk paard dat graag het initiatief neemt. Daar door liep ze nog al eens weg, want ik kon haar gewoon niet houden. Vandaag heb ik haar voor het eerst met een ander bit gereden. Dat gaat heel wat beter. Ik kan haar nu goed sturen", zei Stouten. Ellen Briquet wordt alom gevreesd om haar snelle barrageritten. In Nisse leek de amazone uit Zaam- slag die faam waar te maken. Als eerste in de barrage van de klasse L stuurde zij Princes Shanti als een raket in 38,10 foutloos over het pa- koers. Op die tijd leken veertien achtervolgers zich stuk te bijten. Maar het venijn zat voor de Zeeuws-Vlaamse huismoeder in de staart. In een ware dollemansrit stuurde Miranda Ruijten de ontke tende merrie Odessa V in 34,83 se conden naar het oranje erelint. Marit Huige kon op een uitste kend debuut in de klasse Z terug kijken. Achter de schuur van haar ouders stuurde ze de Burg graaf-zoon Ruige Robbie in de be slissende ronde in 43,48 foutloos naar de finish. Het bleek voor de achttienjarige amazone echter niet voldoende voor de eerste overwin ning op dit niveau. Routinier Gert Jan Horsmans toonde zich met Quicy ruim twee tellen sneller. Kim Huige was met Ukelele in een tijd van 38,14 seconden in de beslis sende ronde duidelijk de snelste. Maar in de haast trok de Mura- no-zoon een paal naar beneden. Daarmee belandde de combinatie op de derde plaats. RIJSSEN - Bij de laatste wedstrijd van het skeelerseizoen werd Niels Mesu tweede bij de beloften. Tijdens de zware wedstrijd in Rijs- sen met een klimmetje naar de fi nish waren er vele ontsnappingen. Mesu maakte er steeds deel vanuit. In de laatste ronde streden de Belg Sander Corné en Mesu om de eindzege, waarbij Mesu tweede werd. Hiermee steeg hij van de vierde naar de tweede plaats in het algemeen klassement. Broer Erwin reed in de A-catego rie een sterke wedstrijd. Hij was voortdurend attent voorin. Hoe wel vele uitlooppogingen werden gedaan, eindigde deze wedstrijd in een massasprint, waarbij Mesu in een goede positie zat. Vlak voor de finish werd hij echter geraakt, was uit balans en kon hij niet meer vol uit sprinten. Hij eindigde als elfde. In het algemeen klassement werd Mesu 27e. Arjan Smit zegevierde. Arno Ruttinger rijdt hier nog op kop in de tweede manche van de regioklasse. Na een val zou hij als tweede eindigen. foto Ruben Oreei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72