sport 137 TTCM begint goed aan tafeltenniscompetitie De Bruijn wint laatste wedstrijd van TMZ Sterke seizoenstart De Stormvogel Peter de Bree heerst in kaderspel Belgische titel voor motorcrosser Spruijt maandag 14 september 2009 door Wim de Vos OVEZANDE - De slang was boven water in Ovezande. Een hele ge ruststelling blijkbaar voor de wiel renners die onder de vlag van TMZ (Trimbelangen Midden-Zee land) actief zijn. Ruim honderd coureurs kwamen zaterdag naar het Bevelandse dorp voor de tradi tionele Slotkoers. De koers bij de amateurs A kende een verrassende ontknoping, met Jimmy de Bruijn uit Sint-Jansteen die zijn medevluchter Rico Kruijt uit Kapelle in de spurt versloeg. In het verleden was De Bruijn ac tief als licentiehouder bij de KN- WU. Na enkele jaren van inactivi teit keerde de Zeeuws-Vlaming te rug in het wielerpeloton, nu ech ter als 'vrije renner'. Overwinningen bleven uit maar zaterdag, in Ovezande, had De Bruijn een dag dat hij net dat trap je meer kon doen dat zijn concur renten en dat leidde dus tot suc ces. Dat kwam er pas na een levendige wedstrijd, waarin het peloton al snel in vier stukken werd gereden met elf man in de spits. Daarbij waren onder meer Erik Vereecken (Hulst), Michel Rommers (Krui- ningen), Christiaan Kik (Kruinin- gen), Francois Franse (Kwaden- damme), Johan Padmos (Wissen- kerke) en het duo De Bruijn/ Kruijt. Er waren veel uitlooppogingen vanuit deze groep, maar pas die in de laatste tien kilometer van De Bruijn en Kruijt leverde het ge wenste resultaat op. Zij sloegen wel de beslissende bres en moch ten onderling uit gaan maken wie het toetje van dit TMZ-seizoen op mocht smullen. De Bruijn was na drukkelijk de snelste. Bij de amateurs B ging de zege an dermaal naar Guus de Graauw (Wouwse Plantage). Matti de Baat (Nieuw-Vossemeer) won de massa le aankomst bij de veteranen en Rens Kole uit Wemeldinge was in zijn tweede wedstrijd de sterkste in de S/P-klasse. Na de wedstrijd vond de seizoens evaluatie plaats en werden de prij zen van de verschillende klasse menten uitgereikt. Jimmy de Bruijn is morgen ook present in de ronde van Nieuw Na men. een wedstrijd onder de vlag van de Belgische vrijerennersbond Waod. Naast de Bruijn zullen nog vele an dere regionale renners van start gaan, onder wie 'comeback-kid' Erik Vereecken uit Hulst en de ze gekoning van de E-categorie Wim de Waal uit Axel. Ook verschillen de Bevelandse renners zijn kind aan huis in de wielerkoersen van de Waod. De wedstrijd in Nieuw-Namen gaat om 18.00 uur van start en de afstand bedraagt 60 kilometer. COMPETITIESTART Middelburgers verslaan Docos met 6-4 door Kim 't Hooft MIDDELBURG - Het eerste mannen- team van tafeltennisclub Middel burg is goed van start gegaan in de tweede divisie. Met 6-4 werd het Leidse Docos verslagen. Arnemui- den behaalde in dezelfde klasse een gelijkspel. John Scott bleef voor TTC Middel burg zoals verwacht ongeslagen, al moest hij daar in zijn wedstrijd te gen Jacco Schoone diep voor gaan. Scott wist een 1-2- en 4-8-achter- stand alsnog om te buigen in een overwinning. Goed was het optre den van Wouter van der Mark. Na een seizoen afwezigheid wegens een blessure won hij van Steven van den Berg en Max Verberg. Sören de Witte kon éénmaal sco ren, tegen Verberg. Amemuiden behaalde in Gouda een gelijkspel tegen Ilac. Jan-Henk Bomhof bleef ongeslagen, al had hij daar tegen Thijs Groeneveld en Dennis Weijers de volle vijf games voor nodig. Riny Kasse speelde een goede wedstrijd met twee overwinningen. Hij had ook zijn derde wedstrijd tegen Weijers bin nen kunnen halen, maar een 8-2-voorsprong in de vijfde game John Scott kon hij niet verzilveren. Mare Hac- kenberg had een mindere dag en kon in de lastige speelzaal van Ilac niet tot een overwinning komen. In de derde divisie won het man- nenteam van SAR met 6-4 van Ce- velum. Dennis Verdurmen bleef bij zijn comeback ongeslagen te gen de Limburgers. Simone de Klerk wist twee wedstrijden te winnen. Johan 't Hooft kwam niet tot scoren. Het eerste vrouwen team van SAR speelde in de eerste divisie gelijk tegen Docos. Simone de Klerk had er een groot aandeel in, door haar drie wedstrijden makkelijk te winnen. Aan de zijde van Audrey Koole werd ook het dubbelspel binnengehaald. Koole behaalde het vijfde punt binnen, Chantal Remorie bleef met lege handen. SAR 2 behaalde in de tweede divisie een 7-3-overwin- ning op het Hoornse Disnierats. Voor de Zeeuws-Vlaamsen was Anja D'hondt-van de Vijver het best op dreef met drie winstpar tijen. In de hoofdklasse A kon TTC Mid delburg 3 niet winnen van het Bos sche Kruiskamp: 4-6. Jeroen Louws wist na tien maanden ab sentie knap twee overwinningen te behalen. Emiel de Rijke en Al- win van de Kop behaalden één overwinning. In de hoofdklasse B liet TTC Middelburg 2 zien dat ze ambitie hebben terug te keren naar de derde divisie. Met 10-0 werd Stiphout aan de kant gezet. In het jongens landelijk A boekte TTC Middelburg een 7-3-zege op het Rhedense Slagvaardig. Willi am Marinissen bleef ongeslagen. door Ko Mechielsen MIDDELBURG - In de eerste waterpo- lowedstrijd van het nieuwe sei zoen speelden de mannen van De Stormvogel zaterdag een goede wedstrijd. In de eerste wedstrijd uit de eerste ronde van de districts beker waren de Vlissingers met 11-6 te sterk voor SBC2000 uit Bre da. In de eerste periode werd er aftas tend gespeeld en had SBC2000 hal verwege nog even een voorsprong: 1-2. De Stormvogel speelde daarna geconcentreerd, was snel en knok te zich naar een 3-2-voorsprong aan het einde van de eerste perio de. Toen SBC2000 in de tweede periode uit een man-meersituatie niet wist te scoren, sloegen de Vlis singers koel toe: 4-2. Toen het kort daarna ook 5-2 werd, was er een belangrijke bres geslagen. SBC2000 gaf zich echter nog niet gewonnen. De Brabanders kwa men terug tot 5-3 en scoorden ook nog bijna de aansluitingstreffer. Daarna stelde De Stormvogel orde op zaken. De Vlissingse ploeg gaf nauwelijks kansen meer weg en voerde de druk aanzienlijk op. Aan het eind van de derde periode stond een tussenstand van 7-3 op het scorebord en leek de buit bin- In de laatste periode kreeg SBC2000 nog een strafworp, maar de goed keepende Bob Willemse stopte de bal. De Vlissingers scoor den uit de tegenaanval 8-3 en de wedstrijd was gespeeld. Er volgden nog wat slordige laatste minuten, waarin in totaal nog liefst zes treffers vielen. Ze werden eerlijk verdeeld over beide teams. Een verdiende overwinning en een goede seizoenstart voor De Stormvogel. Scores De Stormvogel: Chris van der Draai 4, Martijn Mechielsen en Jeroen Piek 2, Jermo de Lange, Lennart Swen- nen, Bas Mechielsen en Boy Dirksen allen 1 maal. door Joop van den Oudenhoven NOORDGOUWE - Het derde Optiek de Visser Invitatie kadertoernooi is op superieure wijze gewonnen door Peter de Bree uit Middelburg. Johnny Rottier uit Kloosterzande werd ondanks gebrek aan training en wedstrijdritme knap tweede en Piet de Koeyer uit Biervliet eindig de als derde. Vorig jaar beëindigde De Bree het toernooi met een moyenne van 20.00. Hij nam zich voor het dit jaar nog iets beter te doen. In zijn eerste partij tegen De Koeyer vol stond hij de 200 caramboles in vijf beurten. De tweede ronde ver bruikte hij zes beurten. Daarna kwam hij in zijn ritme en had in ronde drie niet meer dan twee beurten nodig en scoorde een se rie van 141. Dat zou hij later in het toernooi nog eens doen. Nog een keer zes beurten de ronde erna en de Middelburger kwam echt op stoom. Jean Paul de Kraker uit Hoek ging in ronde vijf met twee van start en mocht de rest van de partij op zijn stoel blijven. De Bree tikte het in één beurt uit. Louis Dallinga kreeg vier keer de kans maar ook hem lukte het niet te winnen. De finale tegen Rottier vergde acht beurten, waardoor zijn moyenne terugzakte van 50.00 naar 43.75. Het betekende een verdubbeling van zijn record. De Bree: „Het was jammer dat het net geen 50 is gebleven, maar ik ben tevreden. Ik heb goed ge speeld. Maar dat wil je ook als je ziet wat die mensen van de organi satie er allemaal voor over heb ben." Rottier werd tweede. De routinier speelt nog maar zelden, maar is het spelletje nog altijd niet ver leerd. Pas in de finale leed hij zijn eerste nederlaag. Hij was de enige die tegen de kampioen boven de honderd punten uitkwam. Voor dien had hij alleen een punt ver speeld aan lan Goudzwaard. „Ik vind dit toernooi een prachtig ini tiatief Je komt de andere spelers anders nooit meer tegen. Vandaar dat ik graag meedoe." Piet de Koeyer verloor alleen van de beide koplopers en was met een hoogste serie van K13 na de on aantastbare De Bree toch spekko- per. door Herman Heuvink LICHTERVELDE - In het Belgische Lichtervelde is Kevin Spruijt uit Meliskerke gekroond als Belgisch kampioen bij de MX 2 Junioren. Het ging er superspannend aan toe en dat kwam voor een groot gedeelte door het optreden van de Walchenaar. De havoscholier be gon zeer nerveus aan het karwei. Hij begon de wedstrijd met een kleine voorsprong op zijn naaste concurrenten Vincent Foucart en Nick van den Bergh. Een derde en vierde plaats waren voldoende om de titel binnen te halen. In de eer ste manche voldeed hij al snel aan deze opdracht. In de tweede man che werd het een ander verhaal. Door zijn nervositeit miste hij de start volledig en moest aan een in haalrace beginnen. Zowel Van den Bergh als Foucart waren prima uit de startblokken gekomen. In de vijfde ronde gooide de 15-jarige al le schroom van zich af. Winst zat er niet meer in maar hij wist toch op te rukken naar de derde plaats en dat was voldoende voor de ti tel. De Zeeuw werd dan ook uitge breid in de blgementjes gezet met andere kampioenen in een feest tent die uit zijn voegen barstte. „Hier zijn geen woorden voor. Een onbeschrijfelijk gevoel", glunderde de kersverse kampioen. De renners rijden door de straten van Ovezande. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71