361 sport Invasie van goede Belgische dressuuruiters Oemoemenoe houdt de schade beperkt tegen rugbyers URC Zeeuwse waterploegen oefenen voor competitie Valse start zaalvoetballers FM Sranang Tweede plaats Wilko de Vos Zege rugbysters Oemoemenoe Anita Joziasse wint Monumentenloop Laurens van Lieren en Ollright tweede maandag 14 September 2009 MIDDELBURG - Drie Zeeuwse waterpoloclubs be- dat het de sterkste waterpoloploeg heeft en won had eerder die middag gestreden in de beker en reidden zich zaterdag in Middelburg voor op de alle wedstrijden. Jammer was dat de laatste wed- was leeggespeeld. Uitsmijter was het treffen tus- competitie. De Stormvogel en De Schelde speel- strijd, die tussen De Schelde en De Stormvogel sen de 40+-ploegen van Vlissingen en Neunkir- den beide met twee teams en De Bruinvis was (foto), niet het spectakel bracht waar van te vo- chen. De Duitsers wonnen met 3-2. met één ploeg aanwezig. De Schelde 1 liet zien ren op gehoopt was. De Vlissingse mannenploeg foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt westdorpe - Opvallend is de Bel gische aanwas bij de dressuurclubs uit Zeeuws-Vlaanderen. Steeds meer zuiderburen sluiten zich aan bij Zeeuwse ruiterclubs. Het zijn bovendien niet de min sten. In de dressuurwedstrijd van de Vlakteruiters in Westdorpe on derscheidden ze zich gisteren met een aantal fraai uitgevoerde proe ven. Anneleen van Guyt uit Malde- gem, aangesloten bij de paarden sportclub West-Zeeuws-Vlaande- ren, bewees in de klasse Mi over door Hans Markusse middelburg - De rugbyers van Oe moemenoe verloren op eigen veld met 13-27 van URC, dat vooral fy siek de meerdere was van de Mid delburgers. Tovaal verloor de eer ste competitiewedstrijd in en te gen Tilburg met 44-11. Bij rust ke ken de Goesenaren nog maar te gen een 17-6 achterstand aan. Oemoemenoe leek voorafgaand aan de eerste thuiswedstrijd van het seizoen kansloos tegen het vooral in de voorwaartsen fysiek veel sterkere URC. Maar verdedi gend vochten de Middelburgers voor elke mgter. In de eerste helft deden de driekwarten van URC veel talent te beschikken. In de eer ste proef stuurde ze de mooi berg opwaarts gaande Ushi naar 192 punten. Net niet voldoende voor de overwinning. Die ging naar Guyts clubgenote Sandy de Poor ter uit Breskens, die met Sandro Ju nior de teller tot 195 punten liet oplopen. Met 191 punten toonde Anneleen van Guyt zich met de Jazzman-dochter in de tweede proef de beste. Zij bleef Sabien Vin- ke uit Kloosterzande met Mousta che vier punten voor. De Belgische Claire de Coene liet zien dat ze een aanwinst is voor bitter weinig met het véle balbezit en wisten ze slechts drie tries te drukken. Joey Luitwieler zette na mens Oemoemenoe punten op het bord vanuit een penalty-kick waardoor er een 3-15-ruststand op het bord stond. Na rust werden de combinaties bij de gasten wat vloeiender, maar toch duurde het tot de 50e minuut voor het bonus- punt kon worden veiliggesteld. URC liep uit naar 3-27 en het duel was beslist, maar toch konden de Middelburgers met opgeheven hoofd van het veld. Devin Schutte drukte in het laatste kwartier nog twee tries en bij beide scores stond nieuwkomer Carl Gunson de Haringruiters uit Biervliet. Met Sita van ter Styllen onder het za del scoorde ze in de eerste proef 189 punten. Ze moest de zege de len met Lianne van de Vrie uit Ka- pelle met Zonaro. In de herkan sing was De Coene met 188 pun ten wel alleen de beste. Het waren niet alleen de Belgen die zich in Westdorpe onder scheidden. Janet Murre won met Vie Tara met overmacht beide proeven van de klasse L2. De ama zone uit Koewacht reed de merrie in de eerste proef naar het schitte rende totaal van 206 punten. Zij aan de basis. Aan deze Nieuw-Zee- landse aanwinst kan Oemoeme noe nog veel plezier beleven. Tovaal miste in Tilburg nog wat ge wicht in de voowaartsen, maar kon de nummer twee van de laat ste drie seizoen tot de rust goed bijbenen. Via Niels van Harn nam Tovaal zelfs een 0-3-voorsprong en halverwege de eerste helft bracht Van Harn de Goesenaren te rug tot 10-6. Direct na rust maakte de thuisploeg goed gebruik van slecht tackelwerk in de Goese de fensie. Koen Spaas bracht de ach terstand terug tot 37-11, maar in de slotfase bepaalde Tilburg de eind stand op 44-11. bleef Michelle van Voren uit Bres kens met Ilfa's Wodka Lime acht tien punten voor. In de herkan sing bleek er tegen Murre en de Krack Z-dochter geen kruid gewas sen. Met de score van 202 punten bleef de combinatie haar naaste ri vale Stephanie Boone met Jelisara een straatlengte (28 punten) voor. Romy Hamelink schreef met de merrie Zandora beide proeven van Li op haar naam. Met een degelijk uitgevoerde proef reed de amazo ne uit Kapellebrug de Koss-doch- ter met 202 punten naar het oran je erelint. tilburg - Voor de zaalvoetballers van FM Sranang liep de eerste wedstrijd van het nieuwe voetbal seizoen op een teleurstelling uit. De ambities van de Bevelandse ploeg ten spijt ging het uitduel met RKTW na een 2-1-achter- stand bij de rust met 4-2 verloren. De Tilburgse opponent bleek een technisch vaardige ploeg die verde digend weinig steken liet vallen en Sranang steeds achter de feiten aan liet lopen. Nadat Ryan de Regt in de beginfa se al tot tweemaal toe een achter stand had weggewerkt, nam RKT- W na de rust opnieuw een voor sprong. Via 3-2 werd het uiteinde lijk dus 4-2. MEERSSEN Wilko de Vos is gisteren in een hardloopwedstrijd over 25 kilome ter in Meerssen op de tweede plaats geëindigd in de categorie mannen 45+. De inwoner van Kat- tendijke finishte in 1.32.25 en werd daarmee zevende overall. Robin Hofland uit Vlissingen no teerde een tijd van 1.36.17 en werd daarmee zesde bij de mannen 35+. Jack van Aspert uit Middelburg werd zesde bij de mannen 55+ in 1.51.13. Michaela van Stel uit Wemel- dinge finishte na 2.20.24. Jack van Stel voltooide de hele ma rathon in 3.33.07. DORDRECHT Het vrouwenteam van de rugby clubs Oemoemenoe en Emma is de competitie uitstekend gestart. In Dordrecht werd gisteren met 28-10 afgerekend met het sterke Castricum. Door tries van Marieke de Lejé en Anemiek van Waveren en vier con versions van Van Waveren leidde Oemoemenoe/Emma bij rust al met 28-10. Na rust kwam Castricum sterk op zetten, maar via tries van Yasmin van der Waal en Rosanne den Toonder werd uiteindelijk een 42-27 overwinning behaald. VORSELAAR Anita Joziasse uit Goes heeft zater dag in het Belgische Vorselaar bij de vrouwen de vijftiende editie van de Monumentenloop op haar naam geschreven. De Goese veterane legde de 18 kilo meter af in 2.07.39. Haar man Giel Joziasse was ruim tien minuten sneller: 1.57.12. Terneuzenaar Marlon Roels, organi sator van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen, noteerde een tijd van 2.05.41. KOOTWIJK Laurens van Lieren is weer een beetje terug in de dressuurwereld. De ruiter uit Schore eindigde giste ren met zijn paard Hexagons Oll right als tweede in een Grand Prix. Tijdens het ZZGP-festival in Koot wijk scoorde 68,94%. De wedstrijd werd gewonnen door Jeanette haazen met Nartan Raz Nitzani van Stal Hexagon uit Schore zette in Kootwijk haar op mars met de merrie Welnetta voort. Ze won de eerste proef in de klasse ZZ Licht met 66,09%. Promo tie naar de ZZ Zwaar is dichtbij. ZAALVOETBAL Beker regio Walcheren. Milano/Bistro-Akker- daas 12-4, Engiplast/ Uiterton 1-TCV 1 6-7, Ar- nemuiden 1-SC Baskensburg 2-6, Garderen/Dekker 1-Geen Idee 2 12-0, Arne- muiden 2-Westkapelle 1 5-17, AFC-TA Control Systems 1-9, Geen Idee 1-No Spang 5-5, Geen Idee wns, TSA Brandpreventie-Domburg ZV 2 5-8, Domburg ZV 3-Dekker/Tramper 8-0, TCV 2-Don Risicobeheer 4-4, Don wns, Thermo Pro- ducts-Hydrofa 2 7-1, Murre/de Vis- ser-Engiplast/ Uiterton 2 6-6, Uiterton wns, WZP-VAW 2 8-4, VAW 1-Domburg ZV 1 8-4, Hydrofa 1-Hiwako 4-5, Baderie-Gouwe Gheyt/SVB 6-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70