341 sport Atleet Rinus Joosse (70) is gev Barel en Van Lare mak Kienhuis: Europese koepel creëren voor Senior Games Games 2009 Senior Baronie wint voetbaltoernooi 45+ maandag 14 september 2009 door Roeland van Vliet goes - Ton Kienhuis, de general manager van de Senior Games, sluit het niet uit dat er in Zeeland een vervolg komt op het sporteve nement. „Als het een tweede keer in Nederland gehouden wordt, dan bij voorkeur in Zeeland", zei hij zaterdag tijdens een slotanaly- se. „We gaan daar met de provin cie en het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport over praten. Want nu zit de schwung er in." Belangrijk vindt Kienhuis het in elk geval dat de Senior Games in Europa blijven. Er zou wat hem waren de sporten hier meer ver spreid. Op zich had dat wel iets, maar het was ook lastig." Aan het begin van de week waren er transportproblemen: de orga nisatie had moeite deelnemers op tijd op de plaats van bestemming te krijgen. „We wisten niet pre cies waar iedereen was onder gebracht. Maar vanaf de derde dag begon dat goed te lopen", zei Kienhuis. Daarna kwamen echter nog steeds op plekken de taxibus jes nog niet op tijd. Wat de general manager lichtelijk tegenviel, was de belangstelling voor het recreatieve programma. Voor de wandel- en fietstochten betreft een Europese koepel ge creëerd moeten worden, die zorg draagt voor de continuïteit. Dan zouden de seniorenspelen om de paar jaar - in de Verenigde Staten zijn ze elke twee jaar - gehouden kunnen worden. „Ik weet ook dat er al vier andere landen zijn die het stokje van ons zouden willen overnemen." In de komende drie maanden wor den de zaterdag afgesloten Senior Games uitgebreid geëvalueerd. Kienhuis gaf alvast een schot voor de boeg: „Ik vond het een fantas tische week. Het is ongeveer ge gaan zoals wij in 2003 voor ogen hadden. En zoals het in Amerika gaat, zo ging het hier ook. Alleen was niet al te veel animo en bij de diverse lezingen in Sportpunt Zee land zaten ook weinig mensen. „Daar hadden we iets meer van verwacht." En ook de publieke belangstelling was wat magertjes. „Ik had ge hoopt dat de Zeeuwen wel eens een dagje Senior Games zouden doen, maar dat is helaas niet ge beurd." Maar Kienhuis, die op de laatste dag nog de triatlon en het voet baltoernooi bezocht, constateerde dat er wel degelijk markt is voor sportwedstrijden voor vijftigplus sers. „De mensen zijn enthousiast en vragen erom. Dus moeten we doorgaan." ^SSgSSS!SSISS^^SSS^SSSSK!ISSSSSB^S3SeS9SK&Sl^SSSSSSSSUBSSISSSSSt^&ISSSStSUBSSSSS^IKBStStKSSBS^SSS middelburg - Op de besproeide velden van Zeelandia Middelburg heb ben de 45-plussers van Baronie het voetbaltoernooi van de Senior Ga mes gewonnen. De Bredanaars wonnen in de finale met 2-0 van De Zon. Elburger SC kaapte het brons voor Pancratius weg. De twee Zeeuwse zeventallen hadden een bijrol. Serooskerke eindigde als tiende, Zeelandia Middelburg als veertiende. Beide teams speelden in hun laatste duel - Serooskerke voetbalde om de negende plaats, Zeelan dia Middelburg om de dertiende - met 1-1 gelijk. Beide formaties verlo ren vervolgens op strafschoppen. Rob Barel kan tijdens de triatlon van de Senior Games als eerste aan het fietsonderdeel beginnen. door René van Stee kamperland - Rob Barel en Terèse van Lare zijn gewend om veel te winnen. Toch zijn ze nog altijd heel blij met een zege. Dat bleek za terdag in Kamperland na de triat lon van de Senior Games. „Zeker hier vind ik het heel speciaal. Want je bent toch de eerste win naar van de Senior Games op Euro pese bodem. In Kamperland won ik in 1987 ook voor het eerst een NK", zei Barel (52). Net als de Sluise Van Lare maakte de atleet uit Overberg zijn favorie- tenrol waar. Na anderhalve kilome ter zwemmen, dik veertig kilome ter fietsen en tien kilometer zwem men finishte hij in 2.01.45, ruim acht minuten sneller dan de num mer twee, Rob van Zanten uit Vlaardingen. Barel sloeg tijdens het zwemmen en het fietsen be wust een gat. „Ik had nog stijve kuiten na de vijf kilometer eerder deze week op de baan. Daarom was ik vandaag niet helemaal zeker van het lopen en was het zaak om snel een voorsprong op te bou wen." De publieke belangstelling voor de 86 deelnemende atleten en atletes was vrij behoorlijk. Een groot aan tal vrijwilligers was aanwezig om het evenement in goede banen te leiden. Onder hen ook Peter en Wilma Vasseur, de ouders van de Vlissingse triatleet Remy Vasseur. Zij hielpen bij de tijdwaarneming. „Onze liefde voor de triatlonsport is inmiddels zo groot dat we graag wilden meehelpen. En zonder vrij willigers lukt het tegenwoordig bijna niet meer om iets moois te organiseren", verklaarde Peter Vas seur. „We staan hier toch op de camping De Roompot. Dus dat is ook makkelijk", voegde zijn echtge note er aan toe. Barel toonde zich een medailledel- ver op de Senior Games. Zo won hij ook goud op de mountainbike en op de 1500 meter vrije slag bij het zwemmen. Daarnaast was er zilver op de 5000 meter in het atle- tiektoemooi en brons op de 400 meter wisselslag bij het zwemmen. Terèse van Lare, vorige week nog tweede op het NK tien kilometer Rinus Joosse pakte brons bij de mannen 70-1-. foto Ronald den Dekker door Koen de Vries westenschouwen - Zijn eerste twee stappen na de finish waren wat wankel, maar daarna was Ri nus Joosse gewoon weer de oude. De zeventigjarige inwoner van Wilhelminadorp greep zaterdag op de afsluitende dag van de Se nior Games in de bossen van Wes- tenschouwen de bronzen medaille in de halve marathon. Joosse won eerder in de week al twee keer goud, maar met het brons was hij minstens even tevre den. Op de 800 meter en de 5000 meter had hij slechts twee concur renten, al was hij wel te spreken over zijn tijden (respectievelijk 2.53,54 en 21.54). Joosse is 44 jaar getrouwd, heeft drie kinderen en drie kleinkinde ren en is nog zo fit als een hoen tje. Hardlopen is, weliswaar pas sinds zijn 49e, zijn grote hobby. „Ik heb talent, maar ben veel te laat begonnen", erkent de atleet, terwijl hij zich in de winderige tent omkleedt. Hij leverde mooie prestaties, maar had nog veel meer kunnen win nen. Bovendien kon hij tussen z'n 55e en zestigste nauwelijks lopen vanwege blessures. „Ik werd in 2005 Nederlands kampioen op de marathon bij de mannen 60+ en Nederlands kampioen veldlopen bij de mannen 65+", somt hij op. „En nu ben ik lekker bezig voor de marathon van Eindhoven. Ik train vier keer in de week. Mijn lichaam accepteert het allemaal. Maar da's niet gek, Ik werk niet meer." Joosse was zaterdag één van de vijf Zeeuwen die in de prijzen vielen, allemaal mannen. In de categorie 65+ greep Han Gerritsen goud. Ook de Hulstenaar is een laat bloeier. Hij deed weliswaar in zijn jonge jaren aan atletiek, maar nooit superserieus. En dat is hij nog steeds niet. „Ik heb in de voor bereiding gewoon lekker gelopen", gaf hij na afloop aan. Harvey van Houten uit Sint Jansteen greep in dezelfde klasse brons. Bij de man nen 60+ was het brons voor Vlis- singer Frans Bos en Wim Besuijen uit Middelburg werd tweede bij de mannen 55+. Zeeland The Netherlands

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68