sport 133 koude start Korfballers TOP nestelen zich na tweede zege aan kop eerste klasse Fortis kansloos tegen Nieuwerkerk Babic schiet Walcheren in veilige haven: 0-2 Handballers EMM hebben keepersprobleem maandag 14 september 2009 W door Koen de Vries oost-souburg - Ongekende weel de, gisteren voor RCS. De Souburg- se eersteklassers stonden in de eer ste twintig minuten van het duel met het sterke Geldrop met de rug tegen de muur. Een halfuurtje la ter stonden ze met 4-0 voor en de roodzwarten sloten de wedstrijd af met een 5-2-overwinning. „Een wedstrijd met twee gezich ten", noemde RCS-trainer Michel Leonhart het eerste thuisduel van zijn ploeg na afloop geheel terecht. Het bijzondere was dat de omslag al na twintig minuten plaatsvond en dat RCS voor rust bijna hon derd procent van de kansen benut te. Geldrop, dat dit seizoen aast op promotie naar de hoofdklasse, was aanvankelijk heer en meester. De ploeg zette veel druk naar voren en daar had RCS geen antwoord op. De Brabanders kregen fraaie kansen, maar benutten er geen een, vooral met dank aan links back Steven Visser, die in de 18e minuut een hard. schot van Serc;an Ozkan met gevaar voor eigen le ven van de lijn kopte. Twee minuten later rukte Dennis de Nooijer op richting keeper en werd in het strafschopgebied neer gehaald. Hij verzilverde het buiten kansje eigenhandig: 1-0. Geldrop sputterde nog even tegen, kreeg nog drie fraaie kansen, maar na de 2-0 van Joey van der Zweep was het over en uit met de Braban ders. De treffer van RCS rechteraanval- ler was een beauty en toonde tege lijkertijd de zwakte van Geldrop aan. De ploeg verdedigde met drie lange, weinig wendbare verdedi gers op één lijn en die waren over de grond zeer kwetsbaar. De aanval sneed als een mes door de boter. Dennis de Nooijer speel de de bal in op Van der Zweep, die kaatste op Alwin van Ham. De in zet van de centrale middenvelder stuitte op keeper Joeri Verhappen, maar de rebound was voor Van der Zweep, die de bal loeihard te gen de touwen schoot: 2-0. De 3-0, acht minuten later, was een treffer volgens hetzelfde re cept. Dennis de Nooijer, voor rust de absolute uitblinker bij de Sou burgers, pikte een steekpasje van Alwin van Ham op en tikte de bal voor de uitkomende keeper in het doel. De 4-0 was tekenend voor de tota le ontreddering bij Geldrop. Toon de Wit tikte een voorzet vanaf de achterlijk van Dennis de Nooijer achter zijn eigen doelman. Na rust nam RCS wat gas terug. De ploeg hield veelal vier man ach terin en liet op het middenveld ga ten vallen. Desondanks had de ploeg meteen na rust op 5-0 moet- yen komen, toen Dennis de Nooijer de bal fraai teruglegde op de inkomende Joey van der Zweep. Hij schoot de bal tegen het uitgestrekte been van de keeper. Geldrop kwam terug tot 4-1; toen de bal uit een vrije trap tegen de hand van Alfaro Pentury kwam. Tom Franse schoot de strafschop binnen. De 5-1 van Joey van der Zweep kwam opnieuw uit een steekballe tje, nu van invaller Ugur Kahveci. Van der Zweep schoot de bal via de binnenkant van de paal bin nen. Een flatertje van keeper Ar- vid Pieterse bracht Geldrop een tweede treffer. De doelman liet een terugspeelbal van zijn schoen schieten. Voor San- der Schouwenaar was het een koud kunstje om te scoren. „Voor al achterin begonnen we wat non chalant te worden", had Michel Leonhart gezien. Hij bedekte het met de mantel der liefde. „In wed strijden als deze mag dat. We heb ben het gewoon heel goed ge daan." RCS-Geldrop/AEK 5-2 (4-0). 20. Den nis de Nooijer (strafschop) 1 -0, 32. joey van der Zweep 2-0, 40. Dennis de Nooijer 3-0, 41Toon de Wit (e.d) 4-0, 65. Tom Franse 4-1 (strafschop), 73. Joey van der Zweep 5-1 79. dsander Schouwenaar 5-2. Scheidsrechter: J.J.M. Senders (Veldhoven). Gele kaart: Yous- sef Afkir (RCS), Ruud Vissers en Tom Sheridan (beiden Geldrop). Aantal toe schouwers: 300. door JaapJan Ritsema goes - Ook in de eerste klasse den dert de trein van TOP maar door. Door de uitoverwinning bij Mer- wede voeren de Arnemuidenaren brutaal de ranglijst aan en onder scheiden zich van de andere Zeeuwse eersteklassers. Tjoba ver loor in Eindhoven van Rust Roest en Fortis was kansloos tegen Nieu- werkerk. Merwede-TOP 11-16: Afgaande op de cijfers opnieuw een eenvoudige zege voor TOP, dat maar niet af te stoppen lijkt. „Merwede was niet groots", vond coach Edwin Cop- poolse, die daarom niet honderd procent tevreden was met de min dere fases van zijn ploeg. Hij doel de op het derde kwart, waarin on logische keuzes werden gemaakt en één vak verzuimde te scoren. Merwede kwam toen terug tot 11-12. „Gelukkig waren we in de slotfase weer heer en meester", overzag Coppoolse een terechte overwinning. Scores TOP: Petra de Ridder en Corné Bezemer 4, Jeanine Marijs en Peter van Belzen 3, Leon van Belzen 2. Rust Roest- Tjoba 14-10: Een ko pie van het verloop van vorige week: tot vijf minuten na rust een degelijk Tjoba dat de touwtjes in handen had (4-8). Daarna ging het mis. Tjoba scoorde nog maar twee keer in de laatste 25 minuten en zag Rust Roest erop en erover ko men. Scores Tjoba: Marcel de Dreu en Es ther van Boven 4, Gerben van Boven en Manon Braam 1. Swift-RWA 7-7: De kernachtige analyse van Swift-coach Dennis Plantinga verklaart de magere sco re: „Verdedigend was het in orde, aanvallend kwamen we kracht en verassing tekort." Na rust (3-2) moest Swift al snel in de achtervol ging, leek tot een minuut voor tijd de gelukkige winnaar te worden, maar zag RWA alsnog een punt binnenslepen. Scores Swift: Roel Klootwijk 3, Ri chard Geldof, Matthijs Page, Vera Kuij- per en Anita Hoekstra 1 Ondo-Olympia (S) 9-13: Bij 8-6, een kwartier voor tijd, leek Ondo op weg naar de eerste punten in de tweede klasse. Daarna raakte de ploeg uit Sint Laurens de regie kwijt. Olympia scoorde vijf keer op rij en besliste de wedstrijd. Scores Ondo: Wim Allaart 3, Joris Hoogwerf 2, Ronald Wisse, Jeroen Me- su, Anita Geschiere, Annelie Wisse 1 Scheldevogels-Togo 10-8: Togo gaf verdedigend niet thuis in de eerste competitiewedstrijd. Ge voed door onzekere passing werd Scheldevogels in het zadel gehol pen. Een inhaalrace was het lot na de 7-2-ruststand. Door inbreng van twee wissels werd het nog even spannend bij 8-5, maar ook niet meer dan dat. Scores Togo: Marscha van Belzen 3, Corné van Rooijen, Wendy Uitterhoe- ve, Marten Postema, Janneke de Wit en Maaike Tahapary 1. Seolto-Vios 8-8: Een stroeve ope ningspartij voor de verwachte titel kandidaat Seolto. Het kostte de Vlissingers moeite de focus op zichzelf te houden in plaats van zich te storen aan de fysieke aan pak van Vios. Na rust liep Seolto achter de feiten aan en mocht met een gelijkspel in de handen knij pen. Scores Seolto: Anniek Reijnierse 3, Daisy Verkerk en Dennis Goedegebuur 2, Timme Provoost 1 Ventura Sport-Stormvogels 10-10: Een zwaarbevochten punt in Strijen voor de vogels. Een sterk reboundend Ventura en een bles sure van Linda de Witte maakten het Stormvogels lastig. Tot twaalf minuten (10-7) voor rijd zag het daar niet naar uit, maar de bezoe kers zagen hun slotoffensief be loond met een trefzekere vrije worp in de laatste minuut. Scores Stormvogels: Frank Peene 3, Arjen Schoe, Francky Koole en Arja Groenleer 2, Arno Sanderse 1. door JaapJan Ritsema goes - Een zeperd voor de Oost-Souburgse eersteklasse korf ballers tegen Nieuwerkerk: 10-18. Geholpen door een sterk mannen- kwartet bepaalde Nieuwerkerk za terdag van begin tot eind het ver loop van de partij en gaf de ploeg Fortis geen moment het idee dat er kans was op meer. Bij monde van Robin Wisse kon het coachduo Debbaut-Wisse niet anders dan beamen: „We hebben nergens meegedaan." In de eerste helft produceerde Fortis nog wel een aantal fraaie aanvallen, maar scores bleven (met een dosis pech soms) achterwege. Nieuwerkerk profiteerde optimaal en bracht het gat meteen op drie punten. De verdedigende rebound van Fortis was simpelweg niet op gewassen tegen de vier lange man nen van Nieuwerkerk, waardoor de bezoekers naar hartenlust kon den aanvallen. Na rust (4-8) werd het ook men taal zwaar voor de Souburgers. Aanvallend was de ploeg onmach tig en het aantal slordigheden, door Nieuwerkerk genadeloos afge straft, nam toe. De 10-18 die na 70 minuten op het scorebord prijkte, was niet meer dan een logisch ge volg. Wisse: „Ten opzichte van vo rige week schoot de aanvallende uitvoering vandaag tekort en heb ben we verdedigend meer steekjes laten vallen. Daardoor moeten we ons niet teveel van de wijs laten brengen. We zitten in een groeifa- se, moeten hiervan leren en vooral zorgen dat we daar komende zater dag sterker van zijn geworden." Scores Fortis: Jordy Sleijpen 3, Chala- na Janisse, Niels Bebelaar en Patrick Koppejan 2, Jessica de Boer 1. door Jos van Belzen vlissingen - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal vertrok Walcheren uit Clinge met drie punten: 0-2. long Ambon tegen Breskens eindigde in 2-2 onder an dere door een late gelijkmaker van af de stip door de Middelburgers. In de vierde klasse B leverde het treffen tussen twee kampioenskan didaten, Zeelandia Middelburg en Odio, geen doelpunten op. Jong Ambon-Breskens 2-2: De thuisploeg, die veelal het beste van het spel had, kwam halverwege de eerste helft op voorsprong door Jair Tomasoa: 1-0. Kort vóór en kort na de rust sloeg Breskens toe: eerst werd het via Ned de Looze 1-1, waarna Johnny de Jaeger er na de thee 1-2 van maakte. Jong Ambon drong hierna wel aan, maar wist weinig kansen te scheppen. Toch werd het tien mi nuten voor tijd 2-2, toen Eli Watti- mena werd gevloerd en Delano de Keuning de strafschop koelbloedig benutte. Clinge-Walcheren 0-2: In de eer ste helft waren de ploegen aan el kaar gewaagd. Na rust was er eerst een inzet van de bezoekers die te gen de lat eindigde, maar in de 60e minuut tekende Paul Bunnik dan toch de openingstreffer aan: 0-1. Een aandringend Clinge kreeg hierna twee mogelijkheden die niet werden benut. Via een schot van net buiten het strafschopge bied zorgde Stefan Babic een kwar tier voor het einde voor de beslis sing: 0-2. Zeelandia Middelburg-Odio 0-0: In een gelijkopgaande eerste helft was de beste kans voor Alberto Conde Morgado, maar de aanval ler schoot voor open doel hoog Een speler van Zeelandia Middelburg (rechts) schermt de bal af in het duel met Odio. foto Izaak Verkeste over. Na rust namen de Middelbur gers eerst het initiatief, maar gaan deweg de tweede helft werden de bezoekers gevaarlijker. Doelman Tim Blind moest in deze fase enke le keren handelend optreden om een punt voor zijn ploeg veilig te stellen. middelburg - Handbalploeg EMM hengelt naar de diensten van Ra mon Vael. Gisteren stond de voor malige sluitpost tegen Orion nood gedwongen onder de lat vanwege een acuut keepersprobleem. Afgelopen week brak talent Thim Zevenbergen in een voetbalpartij tje zijn duim. Het herstel gaat tus sen de 4 en 6 weken duren. Of Ze venbergen op tijd hersteld is voor de start van de competitie op 11 ok tober is uiterst onzeker. Trainer Hans Dierickx zag de Mid delburgse tweedeklasser ook zon der Zevenbergen eenvoudig rege ren in het oefenduel met Orion uit Heinkenszand: 24-19. Het gat werd pas na de hervatting geslagen: 20-14. EMM betrok jeugdspelers als Tim Schot en Mayron Bouwmeester flink in de vriendschappelijke par tij. Dierickx is tevreden over de voorbereiding tot nu toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67