RCS speelt sterke wedstrijd na 321 sport tweede duel gelijk in tweed6 rende derde klasse LERSïE KLASSE Souburgers verslaan Geldrop met 5-2 C - -1_ Aardenburg en Zierikzee bijna (jOGS SpGGIt OOK moeiteloos naar overwinning Ivo de Bruijn snelst in Bevrijdingsloop Axel Tessa Baaijens in B-kader KNHS BC Vlissingen blijft winnen Zware nederlaag Zeeland Sport Reken af met stress bij Kustmarathon maandag 14 september 2009 W AXEL Ivo de Bruijn heeft zaterdag de 13 kilometer van de Axelse Bevrijding sloop op zijn naam geschreven. Hoewel de Heikantenaar niet veel tegenstand had, leverde hij met zijn tijd van 48.20 toch een knappe prestatie. Op de plaatsen twee en drie eindig den Patrick van Remortel (Hulst) en Tonnie Lauret (Zaamslag). De acht kilometerloop werd ge wonnen door Jan Gowy (Sas van Gent) bij de mannen en Marjan Thuy (Sint-Jansteen) was de snel ste vrouw op die afstand. KAPELLE Dressuuramazone Tessa Baai- jens-Van de Vrie is opgenomen in het nationaal B-kader voor ruiters met een lichamelijke handicap. Tijdens selectiewedstrijden scoor de de amazone uit Kapelle het afge lopen weekeinde voor de teamtest 64.67 procent. Voor de individuele proef werd Baaijens beloond met 63.66 procent. Voor de door een val van een paard gehandicapte amazone uit Kapelle waren die scores voldoende voor een plaats in het B-kader van de paardensportbond KNHS. VLISSINGEN De basketballers van BC Vlissingen blijven succesvol in hun oefencam pagne. Na twee overwinningen in het vorige weekeinde, versloeg het team van coach Victor Vermue nu de Harlemlakers uit Amsterdam eenvoudig met 70-43. Aanstaande zondag wordt de sei zoensvoorbereiding afgesloten op het sterk bezette BC Vlissin- gen-toernooi. Daarna debuteert het Vlissingse mannenteam in de hoofdklasse van de competitie. IJZENDIJKE De voetballers van Zeeland Sport kregen in de vijfde klasse een ge voelige nederlaag te slikken. Bij IJ- zendijke werd met 4-0 verloren. Voor de rust konden de Vlissingers het nog wel bijbenen, maar daarna was de thuisclub zoveel sterker dat de bezoekers wel moesten buigen. Tien minuten na rust opende Ar jan Quaak de score en niet veel la ter zorgde Adrie van Hanegem voor 2-0. In de slotfase kreeg de overwinning nog meer glans. Ilyaz Yavuz en Lodewijk van Keeken ver dubbelden toen de marge tot 4-0. MIDDELBURG In de praktijk van fysiotherapeut Anton Engels is dinsdag een bijeen komst voor deelnemers aan de Zeeuwse Kustmarathon (3 en 4 ok tober) die tijdens de voorbereiding lats hebben van spanning. Sportpsycholoog Ad Vos (bekend als trainer van korfbalclub Fortis) zal vertellen hoe je vol goede moed aan de Kustmarathon kan starten en finishen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, entree is gratis en de locatie is Abeelseweg 27 in Middelburg. GOES - De voetballers van zondag tweedeklasser Goes hebben ook het tweede competitieduel gelijkge speeld. Na de 1-1 tegen Oosterhout vorige week werd het gisteren 2-2 tegen EBOH. EBOH-Goes 2-2: De ploeg uit Dor drecht had na een kwartier pech toen een inzet van Steffen Emoli- na tegen de paal eindigde en de daaropvolgende rebound van de lijn werd gehaald. In de 28e mi nuut was het wél raak toen de doelman van EBOH een aanval van Goes onderschepte en vervol gens Sharog Susani uit de aanval die hierop volgde de 1-0 binnen schoot. Vijf minuten later was het weer ge lijk via Gert Jan Tierie met een kopbal uit een hoekschop. Kort na rust kwam Kyle Doesburg goed voor zijn tegenstander en tik te de 1-2 binnen. Ook nu stond de ze stand weer kort op het bord, want in de 53e minuut maakte Remco van Gooi alweer gelijk. Daarbij bleef het. Haarsteeg-Terneuzen 3-0: Ook in de tweede competitiewedstrijd liet Terneuzen zien dat het aan slag kracht ontbreekt. De ploeg speelde een uur lang met tien man, omdat Jordy van Bremen al na een half uur direct rood kreeg. Terneuzen keek op dat moment al tegen een 1-0-achterstand aan. Tommy Boom profiteerde na vier minuten van balverlies van Robin Dekker. Daarna had Terneuzen wel het betere van het spel, maar bleek scoren een probleem. In de tweede helft drong Terneu zen aan, maar was het niet echt bij machte om door te drukken. Haar steeg scoorde pas weer in het laat ste kwartier. Joost Alosery zorgde voor de tweede en derde treffer. VLISSINGEN - Op eigen veld behaal de zondagderdeklasser Aarden burg een ruime 4-1-zege op MOC'17. Bij SC Gastel tegen HW'24 scoorden beide ploegen in de eerste tien minuten één maal, maar blijkbaar was hiermee het kruit verschoten want het bleef bij 1-1. SC Gastel-HW'241-1: De beginfa se bracht het nodige spektakel; eerst werd een doelpunt van de be zoekers afgekeurd wegens buiten spel, waarna Michal Szczawinski er twee minuten later alsnog 0-1 van maakte. Opnieuw twee minu ten later was het alweer gelijk: 1-1 door Richard Mol. Daarna speelde het duel zich vooral af op het mid denveld. Aardenburg-MOC'17 4-1: Na de openingstreffer van Robbie van de Wijnckel kopte Niek van Sprundel halverwege de tweede helft de 2-0 binnen. Kort na rust kwamen de bezoekers terug tot 2-1 door Esmir Kustera, maar al snel herpakte Aar denburg zich. Niek van Sprundel bracht zijn totaal op drie treffers en bepaalde de eindstand op 4-1. Zierikzee-Alliance 2-0: Zierikzee had weinig moeite met Alliance, dat zeker voor rust een zwakke in druk maakte. Ingmar Quist zorgde na een te korte terugspeelbal voor 1-0 en na een prima actie van Frank van der Helm kopte Léon Sinke Zierikzee al naar 2-0. RIA W-BSC 0-5: De bezoekers uit Roosendaal gaven de kersverse der deklasser een lesje in effectiviteit. Terwijl de thuisploeg diverse kan sen onbenut het, profiteerde BSC van de fouten in de defensie van de Zeeuws-Vlamingen. Mohamed el Massaoui zette voor de rust zijn ploeg op voorsprong. Mark Deij- kers, El Massaoui, Issiaga Jalloh en Maikel Ubink zorgden daarna voor de ietwat geflatteerde zege. l: RCS-verdediger Youssef Afkir (rechts) is Bas de Haas van Geldrop te snel af. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66