301 sport GPC geeft de punten cadeau Wedstrijd Kloetinge gestaakt Zware schade en gelijkspel voor Arnemuiden Eersteklasser drukt niet door in Dinteloord maandag 14 september 2009 Een speler van GPC (oranje shirt) wordt opgejaagd door een speler van Dinteloord. foto Leo Adriaansen kloetinge - Met een hersenschud ding en een blauwe rechterkaak verliet Björn Quartel gisteren het ziekenhuis van Goes. De jonge ver dediger van Kloetinge verloor za terdagmiddag in het thuisduel met Schelluinen al na vijf minuten het bewustzijn en werd drie kwartier later met een ambulance afge voerd. Het duel werd gestaakt, vooral omdat de schrik er goed in zat bij de spelers en begeleiding van de Bevelandse eersteklasser. Het was ook een angstaanjagend gezicht, hoe Quartel eerst roerloos en daarna stuiptrekkend op het gras lag. Bij een voorzet van links kwam het talent klem te zitten tus sen zijn eigen doelman Jaco van der Schee en Schelluinen-spits Leon de Bruijn, die een overtre ding maakte. Quartel klapte hard met zijn hoofd op het gras, waar na even werd gevreesd dat hij zijn tong had ingeslikt. Door snel handelen van onder an deren zijn medespelers Jaap Esser en Erwin van der Woerdt, assis tent-trainer Joost Folmer, speaker Wim Sturm en verzorgster Sonja Verberk van Schelluinen kwam Quartel na enkele minuten weer bij bewustzijn. Dat was echter van korte duur, omdat de voetballer daarna weer wegzakte. Omdat de ambulance vanuit Middelburg moest komen, arriveerde deze pas na twintig minuten. Na behande ling door het ambulancepersoneel werd hij naar het ziekenhuis in Goes vervoerd. Al snel werd beslo ten dat het duel niet uitgespeeld zou worden. Bij toeschouwers, trai ners en spelers was de schrik om het hart geslagen. „De filmpjes uit het verleden kwamen meteen weer terug", bekende Folmer. Hij doelde op de trieste gebeurte nissen waar Kloetinge eerder mee te maken heeft gehad. Op 10 augus tus 1999 kreeg John Kole tijdens het bekerduel met NAC een hart stilstand. De verdediger werd met succes gereanimeerd, maar het voorval liet zijn sporen na in Kloe tinge. Vier jaar geleden werd Frank Bouwmeester tijdens een wedstrijd van het tweede elftal ge troffen door de bliksem. Hij over leed later aan de gevolgen daarvan. „We zijn met de spelers naar bin nen gegaan, waar veel jongens echt zaten te trillen", vertelde trai ner Cees Houtepen nadat de am bulance was vertrokken. „Dat we de wedstrijd nu niet uitspelen, is de juiste beslissing." Wanneer het duel opnieuw wordt vastgesteld is onduidelijk. Kloetin- ge-Schelluinen zal in ieder geval niet morgenavond worden ge speeld. De Bevelandse club heeft een sponsoravond, waar de selec tie wordt voorgesteld en oud-inter national René van der Gijp voor het vertier zal zorgen. Quartel is morgenavond vrijwel zeker weer van de partij. Hij bracht de nacht door in het zie kenhuis, waar hij veel sliep maar wel om de twee uur wakker werd gemaakt. Gisteren ging het al iets beter en bleek dat hij een hersen schudding aan de botsing had over gehouden. De blauwe rechterkaak was het ge volg van zuurstofgebrek door de klap waarmee hij op het gras te recht kwam. door Ron de Waal dinteloord - Zelden zal een ploeg zichzelf zo tekort hebben gedaan als GPC Vlissingen afgelopen zater dag bij de eerste seizoenswedstrijd in Dinteloord. Dat de Vlissingse ploeg met lege handen huiswaarts keerde (3-1), hadden ze volledig aan zichzelf te wijten. Het ongeloof op de gezichten van de GPC-spelers na het laatste fluit signaal sprak boekdelen. Vrijwel ie dereen besefte dat een unieke kans verloren was gegaan om de compe titie met een overwinning te begin nen. „Ongelooflijk", stamelde aan voerder Mathijs Lugtenburg, die met een gebroken pols vanaf de kant moest toekijken. „Dit hebben we echt aan onszelf te danken", vulde trainer André Maas aan. Tot een kwartier voor tijd leek er door Marco Puik middelburg - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal eindigde de Walcherse derby tussen FC Dauwendaele en Arnemuiden on beslist: 2-2. Arnemuiden-speler Bert-Jan Kroes liep in die wed strijd een enkelbreuk op. Vier ploe gen zijn nog zonder puntenverlies: Duiveland, Wieldrecht, Zaamslag en SSV'65. Oostkapelle-SSV'65 0-2: Oostka- pelle begon sterk aan de wedstrijd en liet in de eerste twintig minu ten enkele goede kansen op de openingstreffer onbenut. Daarna ontspon zich een gelijkopgaand duel. Kort voor rust kwam SSV'65 aan de leiding door een treffer van Mitchel van Belzen. De tweede geen vuiltje aan de lucht voor GPC. Met degelijk spel had de ploeg de wedstrijd stevig in han den en was de o-i-voorsprong meer dan terecht. Toch had het duel toen al lang en breed beslist kunnen zijn. Opnieuw stak het be kende fenomeen, het moeilijk sco ren, de kop op. Vijf goede kansen werden om zeep geholpen, en daar naast maakten de bezoekers de fout om na de voorsprong het ini tiatief aan Dinteloord te laten. „Zij gingen dan wel opportunisti- scher spelen, maar wij gingen veel te ver achteruit voetballen", beaam de André Maas. Achteruit voetbal len deed GPC aanvankelijk niet. Meteen was er controle over de wedstrijd. Nadat Erik de Ruijter een paar keer dreigend was ge weest en ook Dinteloord een waar schuwingsschot had gelost, had 8KS&5S8SK6©fe8RS»8Sr8l3S«!8fflMWSSS®83ig3SgHaB0OEe helft leverde weinig kansen op. Het publiek moest wachten tot de 85e minuut op een tweede doel punt. Een goed lopende aanval van de bezoekers over de rechter kant werd afgerond door Joey van der Hoeff: 0-2. Veere-Wieldrecht 0-4: De her nieuwde kennismaking van Veere met de tweede klasse liep niet he lemaal naar wens. Het Dordtse Wieldrecht was van begin af aan beter. Uit een vrije trap tekende Yassine Hajar voor 0-1. Met een schot van buiten de zestien zorgde diezelfde speler voor 0-2. In de 55e minuut vestigde de flankspeler van Wieldrecht opnieuw de aan dacht op zich, door een hoek schop in één keer in het doel te werken: 0-3. Met een van richting Sven Ronde zijn ploeg op 0-1 moe ten zetten. Een door Dinte- loord-keeper Boluijt losgelaten bal kon Ronde echter niet tot doel punt promoveren. Ook Erik de Ruijter kreeg nog een goede moge lijkheid, maar Dinteloord bereikte schadevrij de rust. Ook kort na de hervatting hadden Sven en Björn Ronde de 0-1 moeten maken, maar opnieuw liet de afwerking te wensen over. TXvintig minuten la ter was het eindelijk raak, toen Björn Ronde de bal voor zijn voe ten kreeg. Met een snoeiharde uit haal was de voorsprong eindelijk daar: 0-1. In plaats van door te drukken, liet GPC zich terugzak ken en slopen slordigheden in het spel. De eerste, het slecht wegwer ken van een corner, werd meteen genadeloos afgestraft. Van dichtbij haalde Danny Verhoeven vernieti- veranderd schot nam Ricardo van de Bosse de 0-4 voor zijn reke ning. FC Dauwendaele-Arnemuiden 2-2: In de eerste helft, waren de be zoekers beter. De 300 toeschou wers werden in de 35e minuut op geschrikt toen Arnemuidenaar Bert-)an Kroes zich verstapte en een enkelbreuk opliep. Kort voor rust bracht Arjen Kats de gasten op voorsprong. Aan het begin van de tweede helft stelde Dauwendae le orde op zaken. Door doelpun ten van Gert-Jan van Leiden en Jo- ran Moes nam de thuisclub een 2-1-voorsprong. Een kwartier voor tijd kwam Arnemuiden langszij toen Kats profiteerde van een mis verstand in de Middelburgse' defen sie. In de slotfase ontving Arne- gend uit: 1-1. De tweede, een gigan tisch misverstand, werd GPC ook fataal. Invaller Nicky de Frel was er als de kippen bij om Dinteloord op voorsprong te zetten: 2-1. GPC leek mentaal geknakt en moest zag Danny Verhoeven opnieuw toe slaan, nu uit een vrije trap: 3-1. „Dit is de eerste keer als trainer van GPC dat we na een voor sprong nog verliezen. Op beslissen de momenten waren we niet effi ciënt genoeg. Deze wedstrijd had den we veel eerder moeten beslis sen", treurde André Maas. Dinteloord - GPC Vlissingen 3-1 (0-0). 67. Björn Ronde 0-1, 76. Danny Verhoeven 1-1, 80. Nicky de Frel 2-1, 85. Danny Verhoeven 3-1. Scheidsrech ter: P.C. van Gijzen. (Goudswaard). Ge le kaart: Mark van der Par, Pieter van Est (beiden Dinteloord). Aantal toe schouwers: 100. muiden-speler Jesper Poortvliet rood na het uitdelen van een elle boogstoot. Duiveland-Serooskerke 5-2: Door doelpunten van Renco Fran- cke en Bas Rooze leidde Seroosker- ke na 27 minuten al met 0-2, maar Duiveland herstelde de schade nog voor het verstrijken van de eerste helft. Ronald Zwager zorgde voor de 1-2 en door twee goals van Den- nie le Comte leidde Duiveland bij rust al met 3-2. Vlak na de hervat ting scoorde Le Comte al 4-2 en daarmee gooide de thuisploeg de wedstrijd op slot. In de 83e mi nuut maakte Zwager er met zijn tweede treffer ook nog 5-2 van. Zaamslag-Bruse Boys 2-1 (1-0): Jordy Bakker 1 -0. Gerard Vogel 1 -1Tommy Tissink 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64