een bedenkelijke rol sport 29 Del Potro degradeert Nadal tot een figurant Kim Clijsters Juan Martin Del Potro Zware blessure voor toppaard van Hoorn Brownlee en Moffatt kampioen triatlon Einde aan zegereeks Thiemo de Bakker Dick Jaspers is weer Master driebanden Jeter sluit seizoen af met snelle 100 meter „Ik ben op het einde van de tennisbaan gaan staan en probeerde overal vandaan te blijven. Ik stond er ook te ver vandaan om te horen wat er werd gezegd, maar het is absoluut niet prettig om op deze manier een wedstrijd te winnen." Juan Martin Del Potro stapte gisteravond sensatio neel de finale van de US Open bij de mannen bin nen. De als zesde geplaatste Argentijn won de uitge stelde halve eindstrijd tegen de Spanjaard Rafael Na- dal (3e) in drie sets. Het werd drie keer 6-2. haar teleurstelling over het verlies van de eerste set afreageerde door haar racket op de grond kapot te slaan. Haar tweede woede-uitbars ting leverde haar de uitschakeling op. Door alle tumult werd de uiterst knappe prestatie van Clijsters, die haar rentree maakt na een afwezig heid van twee jaar, naar de achter grond gedreven. De Belgische speelde een zeer goede partij en had steeds een overwicht. Toen haar opponente zich misdroeg te gen de lijnrechter trok ze zich wij selijk terug: „Ik wilde hier niet bij betrokken worden", sprak ze. „Ik mocht mijn concentratie niet ver liezen, want ik moest nog een punt maken. Ik ben op het einde van de tennisbaan gaan staan en NEW YORK - Aan de worsteling van Rafael Nadal is gisteren bij de US Open een einde gekomen. luan Martin del Potro verloste de tob bende Spanjaard in de halve fmale uit zijn lijden. De wijze waarop dat gebeurde, was ontluisterend (6-2 6-2 6-2). De Argentijn degradeerde de zesvou dig grandslamkampioen tot een fi gurant. In alledrie de sets werd Na- dal welgeteld twee games gegund. Zo'n vernedering onderging hij slechts zelden in zijn loopbaan. Verrassend was zijn uitschakeling daarentegen allerminst. In New York trad geenszins een speler aan die in een recente verleden op Ro- probeerde overal vandaan te blij ven." In de finale stuit Clijsters op de Deense tennisster Caroline Woz- niacki, die te sterk bleek voor Yani- na Wickmayer, eveneens uit Bel gië: 6-3 6-3. land Garros, Wimbledon en de Au stralian Open iedereen zijn wil op legde. Nadal mocht - na een gedwongen pauze van twee maanden vanwe ge knieperikelen - wellicht fit en af getraind ogen, op Flushing Meadows was hij de laatste dagen verre van fris. Een buikspierblessu re speelde hem sinds de derde ron de parten. Del Potro kende geen mededogen. In de wetenschap dat hij in de laat ste twee onderlinge ontmoetingen al de sterkste was, draaide hij Na dal meteen de duimschroeven aan. Die was niet bij machte zich aan de wurggreep te ontworstelen. maandag 14 september 2009 CALGARY Het toppaard Blauwendraad's O'Brien van de amazone Angelique Hoorn heeft dit weekeinde bij springwedstrijden in Calgary een zware peesblessure opgelopen. Kenners vrezen dat mogelijk een einde is gekomen aan de loopbaan van het dier, de laatste jaren een vaste waarde in de nationale equipe. Voor ruim 60.000 toeschouwers in de wedstrijdrïng van Spruce Meadows ging het mis na de steil- sprong. Na de landing bleek O'Brien kreupel. GOLD COAST De Brit Alistair Brownlee en de Au stralische Emma Moffatt hebben de wereldtitels triatlon veroverd. Beide atleten bleken na een serie van acht wedstrijden de beste en kroonden zich tot beste van de we reld. De 21-jarige Brownlee bleef in de laatste WK-wedstrijd in de Australi sche plaats Gold Coast regerend we reldkampioen Javier Gomez uit Spanje voor. Moffatt eindigde voor haar Zweed se concurrente Lisa Norden. ALPHEN AN DEN RIJN Michael Russell heeft zaterdag in Alphen aan den Rijn een einde ge maakt aan de indrukwekkende ze gereeks van Thiemo de Bakker in het challengercircuit. De als twee de geplaatste Amerikaan won in de halve finale met 6-4 6-3. De Bakker, in Alphen de nummer vijf van de plaatsingslijst, won liefst achttien wedstrijden op rij voor hij van Russell verloor. Raemon Sluiter haalde de finale ook niet. Hij verloor van de Frans man Stephane Robert: 6-2 3-6 2-6. NIJVERDAL Driebander Dick Jaspers heeft de Masters-tïtel terug. De 44-jarige Brabander won gistermiddag de fi nale van het NK in Nijverdal met 3-2 van Raimond Burgman. Voor Jaspers, die in de achtste fina le titelverdediger Jean-Paul de Bruijn naar huis stuurde, is het zijn dertiende Masters-titel. De eerste veroverde de voormalig wereld kampioen al in 1990. Jaspers haalde in de finale een ge middelde van 2,555. Burgman stel de daar 1,962 tegenover. THESSALONIKI Carmelita Jeter heeft bijna aan het einde van het atletiekseizoen nog een snelle 100 meter afgewerkt. De Amerikaanse sprintster won giste ren de 100 meter bij de World Athletic Final in Thessaloniki in 10,67 seconden. Alleen wereldre cordhoudster Florence Griffith-Joy- ner en Marion Jones waren in het verleden sneller. De tijd van Jeter is de vijfde ooit gelopen door een vrouw. Florence Griffith was drie keer sneller met tijden van 10,49 (wereldrecord), 10,61 en 10,62, Ma rion Jones één keer (10,65). Juan Martin del Potro speelde in een indrukwekkend tempo Rafael Nadal van de baan. foto Jason Szenes/EPA hoofdscheidsrechter Brian Early (rechts) en de lijnrechter in haar partij. foto John G. Mabanglo/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63