Gesink valt in zijn eigen zwaard 26 en 27 28 en 29 Alejandro Valverde neemt in Vuelta voorschot op eindzege Johnny Hoogerland Poolse volleyballers Europees kampioen Springruiters zijn in Calgary de beste Tafeltennissters winnen twee EK-duels Schade lijkt mee te vallen bij Quartel JP! Belgische verdedigers spelen belangrijke rol bij zege van Ajax Maandag 14 september 2009 25 Kim Clijsters in finale na misdragingen van Serena Williams Tip? sport@pzc.nl ^^gssKmsssaeamsmsBam^smm^ssfSBimsesmsmmm door Roy Hammink sierra la pandera - Robert Ge sink haalde gisteren alles uit de kast, maar het bleek niet voldoen de om de gouden trui te veroveren in de Ronde van Spanje. Alejandro Valverde piepte en kraakte in de slotklim, maar hield wel stand en is nog steeds de leider in Vuelta. De Spanjaard gaat de laatste week in met een voorsprong van 31 se conden op Gesink. De Achterhoeker had na de zware etappe vrede met de mislukte aan val op de koppositie en het feit dat hij in het harnas stierf „Meer dan dit kon ik er niet uithalen", zei Ge sink. „Ik heb mooi wielrennen la ten zien. En ik denk dat daar de mensen wel van hebben genoten." De 23-jarige kopman van de Ra- boploeg had donderdagavond nog 36 tellen achterstand op Valverde. Hij koesterde de stille hoop toe te slaan in de drie etappes met een aankomst bergop. Gesink halveerde vrijdag zijn ach terstand op Valverde, maar moest in het weekeinde 13 seconden ach terstand incasseren. Hij schoof wel een plaats op in het klassement Johnny Hoogerland uit Yerseke heeft zich in de twee zware bergrit ten van de Ronde van Spanje nog verbeterd in het klassement. In de etappe naar Sierra Nevada eindigde hij zaterdag als veertien de op 4.52 van David Moncoutié. Eén dag later ging de overwinning naar Damiano Cunego. Hoogerland werd 22e op 5.13. De Zeeuw van Vacansoleil staat na veertien etappes op de twaalfde plaats in het klassement op 12.18. Alejandro Valverde is de leider voor Robert Gesink, die 31 secon den achterstand telt. ten koste van zijn aartsrivaal Cadel Evans. De Australische wieltjes plakker kampte zaterdag met mate- riaalpech en werd gisteren op waarde geklopt. De weekendetappes verliepen vol gens hetzelfde scenario: een grote groep sprong al vroeg weg, de sterkste overblijvers (zaterdag Da vid Moncoutié, gisteren Damiano Cunego) wonnen de rit en de favo rieten hielden het kruit lang droog. Zij wachtten steeds op de laatste klim. In de kuitenbijter van zaterdag had Gesink niet de kracht om het Valverde moeilijk te ma ken. Een dag later bleek Gesink goed hersteld. Halverwege de 8,4 kilometer lange slotklim zag hij Valverde zwakte vertonen en plaatste de Achterhoeker een aan val. Neerlands hoop in bange da gen pakte 20 seconden, maar het was niet genoeg voor een machtso vername. In de regen kwam Val verde terug, op sleeptouw geno men door landgenoten uit andere ploegen en soms geduwd door landgenoten langs de kant. Hij sprintte in de slotkilometer bij de Nederlander weg en nam zo een voorschot op de eindzege. Johnny Hoogerland staat achtste in het bergklassement. IZMIR De Poolse volleyballers hebben gis teravond in Izmir de Europese titel veroverd. Ze versloegen Frankrijk in de finale met 3-1: 29-27 25-2116-25 26-24. Polen werd bij de mannen nog nooit Europees kampioen. De succesvolle ploeg van trainer Dan iel Castellani had de Fransen in de tweede ronde ook al met 3-1 be dwongen. In de halve eindstrijd sloegen de Polen zich met opval lend gemak voorbij Bulgarije, de nummer vier van de wereldrang lijst. CALGARY De Nederlandse springruiters heb ben zaterdagavond met overmacht de landenwedstrijd van het presti gieuze concours hippique in de Ca nadese stad Calgary gewonnen. Al leen Mare Houtzager (met Opium VS) moest één strafpunt accepte ren voor het overschrijden van de toegestane tijd. Harrie Smolders (Exquis Walnut de Muze) en Al- bert Zoer (Okidoki) bleven in bei de manches foutloos. De Amerikaanse ruiters eindigden als tweede voor Mexico. MEEST GELEZEN 1. Kloetinge-speler onwel na duel 2. Hoofdrol Pattinama bij Hoek 3. Duiveland verslaat Serooskerke STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto STUTTGART De Nederlandse tafeltennissters zijn gisteren uitstekend begonnen aan hun EK in Stuttgart. De ploeg van kopvrouw Li Jiao versloeg in groep A Italië met 3-1, nadat de equipe eerder een benauwde over winning op gastland Duitsland had geboekt: 3-2. Dankzij de twee zeges staat de titel verdediger aan kop in groep A. In het laatste duel met Turkije (van daag) moet de formatie minimaal één partij winnen om zeker te zijn van een plek in de kwartfinales. GOES Björn Quartel heeft gisteren het ziekenhuis van Goes verlaten en lijkt op korte termijn weer in actie te kunnen komen voor Kloetinge. De jonge verdediger werd zaterdag tijdens het duel met Schelluinen met een ambulance afgevoerd, nadat hij na een luchtduel roerloos was blijven liggen en vervolgens stuiptrekkingen kreeg. Het voetbalduel werd gestaakt en zal in een later stadium worden uit gespeeld. zie ook pagina 30 Robert Gesink (tweede van links) rijdt in de klim naar Sierra Nevada met de kopstukken van de Vuelta: Ivan Basso (links), Alejandro Valverde (tweede van rechts) en Ezequiel Mosquera (rechts). foto Graham Watson

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59