2 spor 33 Terneuzen onderuit bij Haarsteeg, Van Bremen krijgt een rode kaart Gretig Hontenisse zet ook Oostburg opzij Terhole verslaat Hoofdplaat en weet weer hoe een overwinning voelt Titelkandidaat Axel laat zich in slotfase aftroeven door Luctor'88 maandag 14 september 2009 a aam s - wkbsmbb amtm - door Aector Dooms KLOOSTERZANDE - In de kleedka mer van Hontenisse werd er giste ren terecht een feestje gevierd. De ploeg van trainer Henk Michels had zojuist met overtuigende cij fers van Oostburg gewonnen (3-0) en is na twee duels met zes pun ten de verrassende koploper in de vierde klasse A. Michels bleef er nuchter onder. „Er wordt geen druk opgelegd. De doelstelling blijft het linkerrijtje. We hebben een jonge, frisse ploeg die bereid is voor elkaar te werken. We hebben Oostburg geen kans gegeven in de wedstrijd te komen door de tegenstander kort te dek ken." De passie en strijd bij Hontenisse is opmerkelijk. Onder de nieuwe trainer Michels bleek gisteren dat er meer balans in de ploeg zit. Zo beschikt Hontenisse met Tom Rijk en Jeroen Verschuren over een le vensgevaarlijk aanvalsduo. Het koppel had een groot aandeel in de eerste twee treffers. De onver moeibare middenvelders Pim van Jole, Sjoerd Vervaet, Peter van Dijk en Titiano Staes troefden de Oost burgers af in de duels. Centraal achterin zijn Jeroen Maas en Stef- fen de Weers een zekerheid. De flankverdedigers Jeroen van Goethem en Sam de Theye zijn gretig en kwamen tegen Oostburg regelmatig op. Doelman Pim de Bakker is bij hoge ballen niet altijd zeker, maar straalt verder wel rust uit. De Bakker werd overigens nau welijks op de proef gesteld. Dat zat Oostburg-trainer Wim Fenijn niet lekker. „We hebben terecht verlo ren. We zijn niet aan voetballen toegekomen en dat was vooral de verdienste van Hontenisse." Fenijn vond wel dat er door zijn verdediging slecht ingegrepen werd bij de eerste goal van Ver schuren. „De voorzet had er nooit mogen komen." Verschuren liep na een afgemeten voorzet van Rijk slim weg bij zijn tegenstander en schoot de bal beheerst in de verste hoek: 1-0. Het betekende het vier de competitiedoelpunt van de spits. Daarna had Oostburg meer balbezit. Het leverde twee moge lijkheden op voor Peter van de Lin de, maar geen gelijkmaker. In de tweede helft breidde Jole de voor sprong uit na schitterend voorbe reidend werk van Rijk en Verschu ren. Titiano Staes nam de 3-0 voor zijn rekening. Hij reageerde attent op een schot van Van Goethem te gen de paal. Hontenisse-Oostburg 3-0 (1-0). 13. Jeroen Verschuren 1-0, 63. Pim van Jo le 2-0, 75. Titiano Staes 3-0. Scheids rechter: C. Koen (Steenbergen). Aantal toeschouwers: 150. HAARSTEEG - Ook in de tweede competitiewedstrijd liet Terneu zen zien dat het aan slagkracht ont breekt. Op bezoek bij Haarsteeg leed de ploeg van trainer Diederik Hiensch een 3-0-nederlaag. Ter- neuzen speelde een uur lang met tien man, omdat Jordy van Bre men direct rood kreeg. Aanvallende middenvelder Van Bremen was door Hiensch in de punt van de aanval geposteerd en vormde voorin een duo met Erik- Jan Naudts. Een succes werd het niet, omdat Van Bremen na een half uur spelen een tegenstander van achteren neerhaalde en door VLISSINGEN - Met een half dozijn doelpunten haalde Steen in de vierde klasse A flink uit tegen Corn Boys (6-0). Ook Axel leek op weg naar een overwinning, maar Luctor'88 boog in de slotfase een 1-0-achterstand om in een 3-1-ze- ge. Walcheren vertrok met een 2-0-zege uit Clinge en Jong Am- bon-Breskens eindigde in 2-2. De Middelburgers maakten in de slot fase vanaf de strafschopstip gelijk. In de vierde klasse B eindigde Zee- landia Middelburg-Odio in 0-0. Jong Ambon-Breskens 2-2: De thuisploeg, die veelal het beste van het spel had, kwam halverwege de eerste helft op voorsprong door Jair Tomasoa: 1-0. Zowel kort vóór als na rust sloeg Breskens toe. Eerst werd het via Ned de Looze 1-1, waarna Johnny de Jaeger er na de thee 1-2 van maakte. Jong Am- bon drong daarna wel aan, maar wist weinig kansen te scheppen. Toch werd het tien minuten voor tijd 2-2, toen Eli Wattimena werd gevloerd en Delano de Keuning vervolgens de toegekende straf schop benutte. Clinge-Walcheren 0-2: In de eer ste helft waren de ploegen aan el- scheidsrechter Heusschen met rood werd weggestuurd. Terneuzen keek op dat moment al tegen een 1-0-achterstand aan. Tommy Boom profiteerde na vier minuten van balverlies van Robin Dekker. Daarna had Terneuzen wel het betere van het spel, maar bleek scoren opnieuw een pro bleem. Naudts en Jarno Waebeke misten en Bert den Hamer was heel dicht bij een doelpunt. De knal van de sterk spelende mid denvelder kwam vlak voor rust via de onderkant van de lat terug het veld in. In de tweede helft drong Terneu- kaar gewaagd. Na rust was er eerst een inzet van de bezoekers die te gen de lat eindigde, maar in de zes tigste minuut tekende Paul Bun- nik dan toch de openingstreffer aan: 0-1. Een aandringend Clinge kreeg daarna twee mogelijkheden die niet werden benut. Via een schot van net buiten het straf schopgebied zorgde Stefan Babic een kwartier voor het einde voor de beslissing: 0-2. Axel-Luctor'88 1-3: De thuisploeg kende een droomstart toen Timo de Bruin al na vijftien seconden de 1-0 aantekende. Ook daarna bleef Axel sterker, maar de kansen die hieruit voortkwamen werden niet benut. Gaandeweg de tweede helft namen de bezoekers het- ini tiatief over, wat in de slotfase leid de tot de gelijkmaker van Mare Raas: 1-1. Korte tijd later werd het 1-2 uit een vrije trap van Juul Back, waarna Johnny Nieuwdorp het kort voor tijd nog eens dunne tjes overdeed met een schot uit een vrije trap in de kruising: 1-3. Steen-Corn Boys 6-0: Meest me morabel feit uit de eerste helft was de hamstringblessure van scheids rechter Strik, waardoor deze zen met tien man aan, maar was het niet echt bij machte om door te drukken. Haarsteeg, dat zich vooral terugtrok, kreeg een paar kansen om de marge te vergroten maar scoorde pas in het laatste kwartier. Joost Alosery zorgde voor de tweede en derde treffer van de Brabanders: 3-0. Haarsteeg-Terneuzen 3-0 (1-0). 4. Tommy Boom 1-0, 76. Joost Alosery 2-0, 80. Joost Alosery 3-0. Scheidsrech ter: S. Heusschen (Bladel). Rode kaart: 30. Jordy van Bremen (Terneuzen). Ge le kaart: Joost Alosery en Jan Maarten van Heivoort (beiden Haarsteeg). Aan tal toeschouwers: 200. moest worden vervangen door de heer De Roek. Halverwege was het nog 0-0, maar in de tweede helft kwam Steen op stoom nadat San- der van Remortele de ban had ge broken (1-0). Via Michel van den Bosch (strafschop), opnieuw'San- der van Remortele, Wouter de Neijs, Serge Merckx en Jeroen van Houte liep de ploeg uit naar een ruime 6-o-overwinning. Patrijzen-Koewacht 1-0: De thuis ploeg drong de hele wedstrijd aan, maar het aanwezige publiek moest lang wachten op de openingstref fer. Deze kwam pas in de tachtig ste minuut van de voet van Arjan Verburg, die er voor zorgde dat de drie punten verdiend in 's Heeren- hoek bleven. Zeelandia Middelburg-Odio 0-0: In een gelijkopgaande eerste helft was de beste kans voor Alberto Conde Morgado, maar de aanval ler schoot voor open doel hoog over. Na rust namen de Middelbur gers eerst het initiatief, maar gaan deweg de tweede helft werden de bezoekers gevaarlijker. Doelman Tim Blind moest in deze fase enke le keren handelend optreden om een punt veilig te stellen. Hontenisse-verdediger Steffen de Weers (voorgrond) wordt de verkeerde kant opgestuurd door Davy Maes. foto Peter Nicolai Timmy Goossens (rode aanvoerdersband) zet Philippine op 1-0. Martijn van Passel van Vogelwaarde komt te laat met zijn sliding. foto Peter Nicolai door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Hulsterloo, IJzendij- ke, Biervliet en Philippine bleven in de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal zonder puntverlies. Ter hole verraste met de eerste zege in een tijdsbestek van meer dan één jaar. Óp eigen veld zegevierde de ploeg van Serge Martinu met 3-1 over Hoofdplaat. Graauw-Biervliet 0-2 (0-2): Bier vliet had voor de rust een over wicht en legde de basis voor de uit eindelijke 0-2-zege al in de eerste twintig minuten. Na twaalf minu ten spelen opende Arthur Scheele de score en nog geen tien minuten later verdubbelde Timon van der Hooft de marge tot 0-2. Vooral na rust probeerde de thuisclub de ba kens nog te verzetten, maar de paar kansen die Graauw creëerde leverden niets op. Groede-SDO'63 3-0 (3-0): Groede had voor rust niet alleen een over wicht maar bleek ook nog eens ui terst effectief met zijn kansen te kunnen omgaan. Door drie doel punten van Bas Casteleijn was de wedstrijd halverwege ook al ge speeld. In de tweede helft nam de thuisclub wat gas terug, zonder dat SDO'63 in staat werd gesteld om dichterbij te komen. IJzendijke-Zeeland Sport 4-0 (0-0): Voor rust kon Zeeland Sport IJzendijke nog wel aardig bij benen, maar na de hervatting was de thuisclub zoveel sterker dat de bezoekers wel moesten buigen. Tien minuten na de hervatting opende Arjan Quaak de score en daarna zorgde Adri van Hanegem voor 2-0. In de slotfase kreeg de ze ge nog meer glans. Ilyaz Yavuz en Lodewijk van Keeken verdubbel den toen de marge tot 4-0. Schoondijke-Sluiskil 0-4 (0-2): Sluiskil had de hele wedstrijd het beste van het spel en won dan ook verdiend met 0-4. Voor de rust wa ren het Timecin Yilmaz en Yan- nick Vanhijfte die scoorden, na de hervatting troffen Remco Faasse en Umit Yigit doel. Schoondijke kreeg wel enkele kansjes maar bleek niet echt doeltreffend. Sluis-Hulsterloo 1-4 (0-4): Hul sterloo legde Sluis voor rust zijn wil op en besliste toen ook het duel door vier keer te scoren. Jo nas de Wolf nam de eerste goal voor zijn rekening, Björn Luijckx de tweede en vierde en doelman Jelle van Damme vanaf de penal tystip de derde, na rust kwam Sluis beter in de wedstrijd maar meer dan de tegentreffer van Coen Quaak leverde dat niet op. Terhole-Hoofdplaat 3-1 (0-1): Ter hole boekte zijn eerste zege sedert meer dan een jaar. De bezoekers konden in de gelijkopgaande eer ste helft nog wel een o-i-voor- sprong nemen door een eigen doel punt van Marty Dobbelaer, maar na rust werkte Kevin van de Bran- de de achterstand al na tien minu ten weg. Daarna zorgden Mats de Rijcke en Joey Nagelkerke voor de feestvreugde waaraan het zo lang ontbroken had: 3-1. Vogelwaarde-Philippine 0-4 (0-1): Philippine bleek in alle op zichten beter dan Vogelwaarde en mocht dan ook de meeste aan spraak op de overwinning maken. In de eerste helft effende Timmy Goossens de weg naar de tweede seizoenszege. Na rust waren het Kevin Nielen (2x) en Maarten de Groene die Vogelwaarde het hoofd in de schoot deden leggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55