z spo 31 W1IS61 ¥OOr HOCIC Yerseke aan minimale overwinning Apperlo helpt AZW op bezoek bij Karakteristiek Tweede overwinning op rij voor SSV'65 Hoek 2 wint ook de tweede wedstrijd Cadzand onderuit op veld van Apollo'69 Tessa Baaijens in B-kader KNHS GPC buigt in slotfase diep voor Dinteloord Opnieuw nederlaag voor Zaamslag 2 De Blauwe Tulp start met een overwinning FM Sranang start het seizoen met nederlaag maandag 14 september 2009 door Frits Bakker HOEK - Het was nog niet tot een Moluks onderonsje gekomen met zijn trainer, want Josimar Pattina- ma wilde eerst zijn benen laten spreken. Meer dan tachtig minu ten zat de jonge spits van Hoek zich zaterdag op de bank te verbij ten in de thuiswedstrijd tegen Odin'59. Toen hij eindelijk, op ze ven minuten van het einde, mocht invallen, schoot hij Hoek met twee goals van 1-0 naar 3-0 tegen de debutant. Zijn scherpte was ongekend, zo liet Pattinama bij de korte inval beurt zien. „Op de bank had ik al leen maar naar de klok zitten kij ken", vertelde hij na afloop. „En el ke keer als er een speler voor de goal kwam, dacht ik: had ik daar maar gestaan. Ik wilde me zó graag bewijzen vandaag, zo graag laten zien dat ik het niveau wél aankan. Als de trainer me in zijn voorbeschouwing heeft willen prikkelen, dan is het goed gelukt. Maar ik ben het er natuurlijk niet mee eens." Pattinama vindt dat hij thuishoort in het elftal en dat er niet veel valt aan te merken op zijn scherpte. Dat geldt ook voor Regilio Pinas, die zaterdag net als Pattinama maar een korte invalbeurt was ge gund. Het was heerlijk om te zien Hoek-Odin'59 3-0 (1-0). 29. Koen Versyp 1-0, 85. Josimar Pattinama 2-0, 87. Josimar Pattinama 3-0. Scheidsrechter: C. Pijpers. Gele kaart: Stijn Mahieu, Koen Versyp, Jurgen Landuyt (allen Hoek), Ti mothy Verweij (Odin'59). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Lieven de Veirman; Michael Koné,-Jurgen Landuyt, Ferry Alfons, hoe de twee spitsen in de slotfase uit de dug-out werden gestuurd en onmiddellijk de verdediging van de tegenstander overhoop speelden. Pinas schitterde met een snelle de marrage- op links en een harde uit haal op de lat. Pattinama scoorde, één keer met een schot van dicht bij uit een scrimmage na een hoek schop, één keer uit de rebound na het schot op de lat. Hij genoot er zichtbaar van, zon der al te kritisch naar zijn trainer te wijzen. „Het is wel gek", vond hij, „dat ik al een paar weken uit het elftal word gelaten. Ik begrijp oök niet dat hij zegt dat ik niet agressief genoeg ben en vindt dat ik tekort kom. Maar goed, hoe kun je beter laten zien dat hij ongelijk heeft dan door twee keer te sco ren." Hoek zette er de wedstrijd tegen Odin definitief mee naar zijn hand, nadat het voor rust door een kopbal van Koen Versyp op ï-o was gekomen. Zes, zeven open kansen, onder meer voor Versyp, Bouzambou en Imagbudu bleven daarna onbenut door een gebrekki ge afwerking. Hoessein Bouzam bou was wel de opvallendste aan valler met zijn snelle acties door het centrum en over de flanken. „Hij moet alleen zijn acties afwis selen en af en toe de bal klaarleg- Mahamed N'Diaye; Thomas Ragut, Gideon Imagbudu, Stijn Mahieu, Musaba Selemani (76. Regilio Pi nas); Hoessein Bouzambou en Koen Versyp (83. Josimar Pattina ma). Zaterdag speelt Hoek de derde competitiewedstrijd van dit sei zoen, in Werkendam tegen Kozak ken Boys. gen voor een ander", maakte Telus- sa duidelijk. „Zoals hij nu speelde, is het te voorspelbaar en kan de te genstander zich er op instellen." Hij kon het niet anders dan goed bedoelen tegenover de spits die zich zo snel heeft aangepast en een regelrechte plaag is voor zijn bewakers. TWee keer had hij zelf kunnen scoren, eerst nadat hij zich voorbij twee verdedigers had gekapt en gedraaid en naast had ge schoten. Voor rust ook, waarin hij zijn beste periodes had, werd hij door Versyp bediend en redde de keeper op een knap schot. Paul Telussa verzekerde dat hij een hele week op mentaal gebied bezig was geweest met zijn selectie. „Daarnaast is er scherp getraind, omdat wij het tempo van de wed strijden moeten bepalen." Verdedigend kende Hoek, waar de geblesseerde doelman Joan van Belzen (enkel verzwikt) was ver vangen door Lieven de Veirman, weinig problemen met de matige opponent. Jurgen Landuyt won veel duels en was één van de uit blinkers, Michael Koné de beste opbouwer van achteruit. Tim Me- chelinck was zijn plaats kwijtge raakt aan de niet al te imponeren de Mahamed N'Diaye. „Ik heb met het plan gespeeld om Ferry Alfons toch weer een aanvallende rol te geven", gaf Telussa later toe. „Hij doet het goed achterin, maar ik mis hem ook in de opbouw. Als Geert Bosschaart weer helemaal fit was geweest, had hij in het cen trum gespeeld." Bosschaart, die donderdag een injectie kreeg, moet nog twee weken herstellen. Telussa vond de commotie rond Pattinama wel amusant. „Ik heb kort voor tijd op de bank tegen hem gezegd: ga jij het verschil nu maar eens maken." De getergde aanvaller deed het in recordtijd, waarmee hij de trainer voor een dilemma heeft gezet voor de komende weken. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Een vroeg doelpunt van Bert Apperlo was voor AZW voldoende om drie punten mee te rug te nemen uit Yerseke. In de derde klasse A staat de ploeg van trainer Eddy van der~Hooft met zes punten uit twee duels nu op doelsaldo tweede achter koploper Nieuwdorp. Het duel tussen Spui en Kruinin- gen werd vanwege de droogte afge last. Yerseke-AZW o-i: Al na zes mi nuten voetbal kwamen de bezoe kers uit Axel op voorsprong toen Bert Apperlo na een mooie A ZW-aanval met het hoofd wist te scoren. Daarna ging het spel op een neer en had Yerseke de pech dat Bart van Steveninck in de 36e minuut geblesseerd uitviel. AZW MIDDELBURG In de tweede klasse E van het zater dagvoetbal eindigde de Walcherse derby tussen FC Dauwendaele en Arnemuiden onbeslist: 2-2. Arne- muiden-speler Bert-Jan Kroes liep in die wedstrijd een enkelbreuk op. Naast Zaamslag zijn nog drie ploegen zonder puntenverlies: Duï- veland (5-2-zege op Serooskerke), Wieldrecht (4-0-overwinning bij Veere) en SSV'65, dat op het veld van Oostkapelle met 2-0 won. WIJK EN AALBURG De reserves van hoofdklasser Hoek bleven ook in hun tweede competi tieduel zonder puntverlies. Uit te gen het gepromoveerde Wilhelmi- na'26 2 boekten de Zeeuws-Vlamin gen een 3-0-zege. Ondanks een veel heid aan doelkansen slaagde voor rust alleen Tim Faassen er in om tot scoren te komen. Na de hervat ting was het Juriën Dam die met twee treffers Hoek 2 definitief voor bij de tegenstander schoot: 0-3. 's-GRAVENPOLDER Op het veld van Apollo'69 slaagde Cadzand er niet in de eerste zege van het seizoen te boeken. De zater dag-vierdeklasser verloor met 2-0. Voor rust heerste de thuisploeg en de openingstreffer van Sander Na- gelkerke (16e minuut) was geen verrassing. Na zeventig minuten moest Apollo'69 met tien man ver der na een rode kaart voor Andy Ta- zelaar. Toch zorgde Daniël Scheele vervolgens nog voor 2-0. KAPELLE Dressuuramazone Tessa Baai- jens-Van de Vrie is opgenomen in het nationaal B-kader voor ruiters met een lichamelijke handicap. Tij dens selectiewedstrijden scoorde de amazone uit Kapelle voor de teamtest 64.67 procent. Voor de in dividuele proef werd Baaijens be loond met 63.66 procent. Die sco res waren voldoende voor een plaats in het B-kader van de KNHS. kreeg in de tweede helft meer te genstand van het hard werkende Yerseke. Na rust was de thuisploeg via Jarno van de Kreeke, Arjan de Koeijer en Frank Bakker dicht bij de 1-1, maar bleef AZW op enigs zins gelukkige wijze overeind. DFS-De Meeuwen 2-2 (0-1): Kevin Jan- se 0-1, Dennie Huijbregtse 0-2, Mariko Rouw 1-2, Kevin Veerhoek 2-2. Bijzon derheid: rode kaart voor Frido Tims (DFS) en Jarno Vermeulen (DFS, na 2x geel). SKNWK-Nieuwdorp 2-3 (0-1): Niels Mulder 0-1, Wesley Goud 1-1, Ralf Ko- le (eigen doelpunt) 2-1, Janick van As 2-2, Niels Mulder 2-3. De Noomiannen-Colijnspiaatse Boys 1-0 (0-0): Thomas Wuite 1-0. Kapelle-VCK 0-3 (0-0): Dylan Verhage 0-1, Stefan Wielemaker 0-2, Stefan Wielemaker 0-3. Bijzonderheid: rode kaart voor Ferdi Tilroe (Kapelle). ismmmmmmmmimmtsmmmm msmm DINTELOORD In de eerste wedstrijd van het sei zoen leed GPC een volstrekt onno dige nederlaag bij Dinteloord: 1-3. De Vlissingse eersteklasser kwam na 67 minuten via Björn Ronde ver diend op 0-1. Een kwartier voor tijd gaf de ploeg het initiatief volle dig uit handen, met desastreuze ge volgen. Dinteloord profiteerde gre tig. Via Danny Verhoeven (twee maal) en Nicky de Frel werd er een zeer geflatteerde 3-1-zege geboekt. KINDERDIJK Het tweede elftal van Zaamslag moest ook in zijn tweede duel op het hoogste niveau een nederlaag met ruim verschil incasseren. Even als vorige week op eigen veld tegen Heerjansdam 2, werd het in de uit wedstrijd tegen De Zwerver 2 5-0. Halverwege de wedstrijd was het al 3-0. Na rust deed de thuisclub het wat rustiger aan, maar werd het nog wel 4-0 en 5-0. Zaamslag 2 wist niet één kans te creëren. OOSTBURG Vice-kampioen Signtex/De Sutter is het seizoen in de eerste klasse Van de Orevo-zaalvoetbalcompeti- tie begonnen met een 5-3-overwin- ning. In een spannende wedstrijd werd Spitsbroek verslagen. De nummer drie van vorig seizoen, De Blauwe fulp, versloeg Drie Ko ningen met 5-4. In het bekertoer nooi begon bekerwinnaar La Porte D'or uitstekend door MD Meeusen met liefst 9-1 te verslaan. TILBURG Voor de zaalvoetballers van FM Sra- nang liep de eerste competitiewed strijd op een teleurstelling uit. De ploeg verloor in Tilburg met 4-2 van RKTVV. De opponent liet ver dedigend weinig steken vallen, waardoor Sranang steeds achter de feiten aanliep. Ryan de Regt werk te tot tweemaal toe een achter stand weg, maar na rust liep RKTW via 3-2 uit naar 4-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53