301 sport is6n" mT Josimar Pattinama is gouden kansloos Hersenschudding voor Kioetinge-speier Quartei Weer beslissing in slotfase maandag 14 september 2009 HOOFDKLASSi Aanvaller heeft maar vier minuten nodig om twee keer te scoren tegen Odin'59 VEEN - Na één helft voetballen leek Terneuzense Boys zaterdag op weg naar een prima resultaat. De ploeg van Karl Vergouwen leidde op be zoek bij Achilles Veen met 0-1, maar kwam na rust bedrogen uit. De Zeeuws-Vlamingen gingen met 4-2 onderuit en verloren Mevlud Eryürük met een rode kaart, „Dit was een wedstrijd met twee gezichten", zei Vergouwen na af loop. „Voor rust speelden we echt goed, maar verzuimden we op 0-2 en 0-3 te komen." Daardoor stond het na 45 minuten 'slechts' 0-1, dankzij een treffer van Mevlud Eryürük. Die voorsprong ver dween in de tweede helft als sneeuw voor de zon. Een snelle ge lijkmaker (46e minuut) werd rond het uur gevolgd door drie treffers binnen een tijdsbestek van zeven minuten. Niels den Haan zorgde voor 1-1 en schoot uit een straf schop de 2-1 binnen. Drie minu ten na De Haans tweede goal maakte Rob Vermeulen er 3-1 van. Weer vier minuten later kwam de vierde treffer van Achilles Veen op naam van de boomlange Rik Don ker en was het duel gespeeld. Echt aandringen kon Terneuzense Boys daarna niet meer, omdat het de laatste twintig minuten met tien man speelde. Mevlud Eryürük kreeg rood, nadat hij een tackle te laat- inzette. In de slotminuut kon Jeroen van de Broeke de pijn vanaf elf meter nog wel verzachten: 4-2. Achilles Veen-Terneuzense Boys 4-2 (0-1). 14. Mevlud Eryürük 0-1, 47. Niels den Haan 1-1, 60. Niels den Haan (strafschop) 2-1, 63. Rob Vermeulen - 3-1, 67. Rik Donker 4-1, 90. Jeroen van de Broeke 4-2 (strafschop). Scheids rechter: S.A.J. van Wijk (Nieuw-Lekker- land). Rode kaart: 70. Mevlud Eryürük (Terneuzense Boys). Gele kaart: Niels den Haan en Nabil Bouchlal (beiden Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 200. Odin'59-doelman Barry van Dijk is eerder bij de bal dan Hoek-spits Koen Versyp. foto Peter Nicolai Tommy Tissink bezorgt Zaamslag zege op Bruse Boys (2-1) door Bariry van der Hooft KLOETINGE - Met een hersenschud ding en een blauwe rechterkaak verliet Björn Quartei gisteren het ziekenhuis van Goes. De jonge ver dedigen van Kloetinge verloor za terdagmiddag in het thuisduel met Schelluinen al na vijf minuten het bewustzijn en werd drie kwartier later met een ambulance afge voerd. Het duel werd gestaakt, om dat de schrik er goed in zat bij de spelers en begeleiding van de Beve- landse zaterdag-eersteklasser. Het was ook een angstaanjagend gezicht, hoe Quartei eerst roerloos en daarna stuiptrekkend op het gras lag. Bij een voorzet van links kwam het talent klem te zitten tus sen zijn eigen doelman Jaco van der Schee en Schelluinen-spits Leon de Bruijn, die een overtre ding maakte. Quartei klapte hard met zijn hoofd op het gras, waar na even werd gevreesd dat hij zijn tong had ingeslikt. Door snel handelen van onder an deren zijn medespelers Jaap Esser en Erwin van der Woerdt, assis tent-trainer Joost Folmer, speaker Wim Sturm en verzorgster Sonja Verberk van Schelluinen kwam Quartei na enkele minuten weer bij bewustzijn. Dat was echter van korte duur, omdat de voetballer daarna weer wegzakte. Omdat de ambulance vanuit Middelburg moest komen, arriveerde deze pas na twintig minuten. Na behande ling door het ambulancepersoneel werd hij naar het ziekenhuis in Goes vervoerd. Al vrij snel werd besloten dat het duel niet uitge speeld zou worden. Gisteren ging het al weer wat be ter met Quartei. Hij bleek een her senschudding aan de botsing te hebben overgehouden. De blauwe rechterkaak was het gevolg van zuurstofgebrek door de klap waar mee hij op het gras terecht kwam. „Hij is thuis en mag eigenlijk alles weer doen van de arts", legde elf talleider Frans Esser gistermiddag uit. „We geven hem waarschijnlijk een weekje rust. Daarna kan hij hopelijk de draad weer oppikken." door Jack Begijn ZAAMSLAG - Trainer Kenny Ver- hoene van Zaamslag heeft een vas te stelregel: de wedstrijd wordt meestal in de slotfase beslist. Dat was vorige week zo tegen Seroos- kerke (3-0-winst) en dat was zater dag opnieuw zo tegen Bruse Boys. Vier minuten voor tijd prikte Tom my Tissink de winnende treffer binnen. Zaamslag won daardoor met 2-1. „Statistisch gezien klopt het hele maal wat ik zeg", aldus Verhoene. In de voorbereiding duurden de trainingen daarom twee uur. Con ditie is de basis en fysiek moet je meer hebben dan je tegenstander." Zaamslag trad aan zonder Johan van Rumst, die nog steeds geen medewerking voor overschrijving heeft gekregen van zijn oude dub Zele. De andere aanwinst, Siebe van Damme, was wel nadrukkelijk aanwezig. De rechter verdediger is zonder meer een aanwinst. Op momenten dat de verdediging van de thuisploeg een mannetje over had, bemoeide Van Damme zich onvermoeibaar met de aanval, maakte op snelheid lange rushes langs de zijkant en strooide met voorzetten vanaf de achterlijn. Zaamslag domineerde in de eerste helft, maar kwam niet tot uitge speelde kansen. Speldenprikken kwamen van Peter Dieleman (al leen voor doel), David de Haan (kopbal over) en Jordy Bakker (schot in de handen van de keeper). Bruse Boys speelde opportunis tisch, maar miste de beslissende pass om gevaarlijk te zijn. Spits Ge rard Vogel vond twee keer een at tent keepende Bart Corstanje op zijn weg. Na ruim een half uur spe len opende Jordy Bakker na de eer ste vloeiende combinatie de score. Mare de Haas stuurde Peter Diele man de diepte in. Deze was niet zelfzuchtig, behield het overzicht en legde breed op Bakker, die be heerst inschoot. Na rust startte Zaamslag te slap en liet Bruse Boys daardoor in de wedstrijd ko men. „Wat het is, weet ik niet", verzuchtte Verhoene. „We lijken daar patent op te hebben. Op de een of andere manier zijn we niet in staat om de zaken dan weer op te pakken." De gemakzucht werd na tien mi nuten nog groter toen Marco Ket ting na twee keer geel voor com mentaar op de leiding het veld moest verlaten. „Op dat moment had iedereen de reflex zoveel mo gelijk naar voren te spelen in plaats van in de organisatie te blij ven voetballen", gaf de trainer als verklaring. Gerard Vogel profiteer de van de matheid en bracht zijn ploeg langszij. Tissink beslechtte in de slotfase het lot over de man nen uit Bruinisse met zijn tweede treffer in zeven jaar tijd. Zaamslag-Bruse Boys 2-1 (1-0). 34. Jordy Bakker 1-0, 75. Gerard Vogel 1-1, 86. Tommy Tissink 2-1. Scheidsrechter: H. Bovekerk (Noordeloos). Gele kaart: Peter Dieleman (Zaamslag), Gerard Vo gel, Emiel Dorst en assistent-scheids rechter Wilko Hanzen (allen Bruse Boys). Rode kaart (2x geel): Marco Ket ting. Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52