Brullende motoren en 141 zeeland 'Veel weerstand tegen geforceerde natuur' Vrijblijvendheid van Waterdunen is voorbij Banaan Schennispleger in de kraag gevat Politie rolt wietkwekerij op Vertrouwde zekerheid in een nieuw jasje? almanak i m maandag 14 september 2009 door Frank van Cooten GROEDE - De geforceerde aanleg van nieuwe natuurgebieden in West-Zeeuws-Vlaanderen kan niet anders dan veel weerstand oproe pen, zegt Suze de Hullu van het Zeeuws VlaamsProtest (ZVP). „Door de geforceerde aanpak ver dwijnt het draagvlak. Het afnemen de draagvlak zorgt voor de oprich ting van actiecomités als het onze." De Hullu reageert op de evaluatie over het functioneren van de ge- biedscommissie in de afgelopen vijf jaar. Volgens haar is deze tus senbalans een gemiste kans, omdat bijvoorbeeld volledig voorbij wordt gegaan aan het opstappen van de landbouworganisatie ZLTO TERNEUZEN De politie heeft gistermiddag om kwart voor vijf een 67-jarige Ter- neuzenaar in zijn woonplaats aan gehouden. Omstanders meldden dat de man zichzelf op de ICennedylaan in Ter- neuzen in het openbaar aan het be vredigen was. De man is aangehouden en overge bracht naar het politiebureau in Terneuzen, waar hij wordt ver hoord. CLINGE De politie heeft gisteren in een wo ning in Clinge een hennepkweke rij opgerold. De agenten hebben bij het binnen treden van de woning een van de bewoners aangehouden. Het be treft een 39-jarige man. Hij ver klaarde de eigenaar te zijn van de kwekerij. De man is overgebracht naar het politiebureau. Het is nog niet bekend hoeveel planten er zijn geruimd. Tegen de man wordt proces-verbaal opge maakt. uit de gebiedscommissie. Vertegen woordiger Rinco de Koeijer verliet de commissie omdat de vrijwillige grondverwerving in Waterdunen niet meer gegarandeerd kari wor den. Die vrijwilligheid was volgens De Koeijer een van de keiharde voorwaarden in het gebiedsplan Natuurlijk Vitaal. „Een evaluatiemoment is juist het moment om de 'pijnpunten' uit de afgelopen periode in beeld te brengen om zo naar oplossingen te zoeken", vindt De Hullu. Zij gebruikte afgelopen jaren de wettelijke mogelijkheden om de kritiek op het functioneren van de ze commissie te verwoorden, maar constateert nu wrang dat ondanks beloften hiermee niets is gedaan. Kijk donderdag 17 september in deze krant. Tip? redactie@pzc.nl De twee Middelburgse kinderen zijn er trots op dat ze al een woordje Frans spreken; bonjour, madame, oui, monsieur, baguette... Afgelopen vakantie hebben ze een nieuw woord geleerd. Bij de Chinees, aan het Fête du Lac. De negenjarige zoon van het gezin had zin in eenge- bakken banaan. Zijn ouders spoor den hem aan die bij het Chinese kraampje zelf te gaan bestellen. Dochterlief (6) ging mee en deed het woord. „Une banane", zei ze zachtjes tegen de verkoper. Die boog zich over de toonbank en vroeg: „beignet de banane?" De Middelburgse knikte en nadat de lekkernij was afgere kend liepen ze terug naar pa en ma. „Weet je wat die meneer vroeg?", gie chelden ze. „Ben je een banaan!!" 'Er is altijd beweging in Driewegen. Er is altijd wat te zien in ons buurtschap. En fantastisch weer voor zo'n evenement als dit' door Frank van Cooten HOEK - Dit najaar wordt duidelijk welke kant het op gaat met het na tuur- en recreatieproject Waterdu nen bij Breskens. Dan krijgen Pro vinciale Staten het concept-inpas singsplan voorgelegd. „Dan is de vrijblijvendheid voorbij en moeten de Staten echt gaan be slissen wel of niet door te gaan met Waterdunen", zegt Statenlid Johan Robesin van de Partij voor Zeeland, fervent tegenstander van Waterdunen. Vorige week werd duidelijk - uit een brief van minister Verburg aan het dagelijks provinciebestuur - dat er meer ruimte komt voor on toegankelijke natuur (de variant natuurlijk plus) dan de bedoeling was. Gedeputeerde Wiersma her haalde vrijdag in een Statencom missie dat hij de Staten van Zee land niet foutief heeft geïnfor meerd. „Dat is niet waar", reageert Robesin. „Er is zonder medeweten van de Staten steeds meer natuur bijgesmokkeld om meer geld van minister Verburg te krijgen. Wiers ma zit in dit dossier al de hele tijd op de verkeerde weg. Het is schim mig en ondoorzichtig. Wiersma legt onze fractie op 22 september uit hoe het zit met de grondver werving. Ik ben benieuwd." Hellegatpolder is goed alternatief voor ontpoldering Hedwigepolder. Zie www.pzc.nl/regio/zeeuws- vlaanderen: Groenlinks wil zoute natuur in Hellegatpolder. m reacties: 430 Het is terecht dat zorgcentra alert zijn op de Mexicaanse griep. I 61% 139% Tijdens de race ging een van de deelnemers op zijn kant met zijn Pikdorser. Het liep goed af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48