Raad blijft verdeeld over stadhuis Pelgrimstassen Hulst Zeeuwse Landschap wil deel wallen Aardenburg gaan reconstrueren 14 en 15 IS 21 Liberaal Sluis, Gemeentebelangen en Helder Zeeuws pleiten voor een nog soberder verbouwing Tweehonderdvijftig muzikanten fleuren Dorpsplein Schoondijke op Buurtschap Driewegen beleefde primeur van crossspektakel Maandag 14 september 2009 Gedurfde film van Joji Na dubbel bekroond Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl De gemeenteraad van Sluis blijft verdeeld over de verbouwing van het gemeentehuis in Oost burg. De PvdA wil zo snel moge lijk beginnen, terwijl Liberaal Sluis, Helder Zeeuws en Ge meentebelangen kritisch blijven over de investering. door Frank van Cooten OOSTBURC - Als de Sluise gemeen teraad eind september akkoord gaat, begint de eerste fase van de verbouwing van het gemeentehuis volgende maand met de bouw van het klantencontactcentrum in het voormalige kantoor van de Rabo bank. Wethouder Maria le Roy streeft er ook naar een dependan ce van het UWV werkbedrijf daar te vestigen, zodat alle faciliteiten op het gebied van wonen, werk, in komen en zorg op één adres be schikbaar zijn. De tweede fase is de daadwerkelijke verbouwing van het gemeentehuis. De raadsfracties van Liberaal Sluis, Gemeentebelangen en Helder Zeeuws blijven echter kritisch over de investering. Dat zou in eer ste instantie ruim acht miljoen zijn, maar door de slechte finan ciële positie van de gemeente is op dit krediet een miljoen euro bezui nigd. Dat betekent geen nieuwe raadzaal en geen nieuwe archief ruimte in het gemeentehuis. Maar wel de volgens wethouder Le Roy noodzakelijke investeringen om het gemeentehuis aan de Arbo-ei- sen te laten voldoen. Sober en doelmatig zijn de toverwoorden. Maar volgens de drie kritische frac ties is de verbouwing nog niet so ber genoeg. „De drie fracties wil len de verbouwing beperken tot hooguit het verhelpen van wat ach terstallig onderhoud", vat Hans Meijer van Helder Zeeuws, tevens voorzitter van de raadscommissie middelen, de gevoelens samen. Door de inkrimping van de ambte lijke organisatie is het WEA-ge- bouw niet meer nodig om perso neel in te huisvesten. Het college stelt de raad voor dit gebouw te verhuren. „Maar is dat wel realis tisch", vraagt Meijer zich af In de nieuwe brede school in Oostburg komt immers ook al kantoorruim te. De vraag is daarom of het WEA-gebouw wel te verhuren valt." Ook het voorstel om twee ge meentelijke panden aan de Nieuwstraat te slopen valt volgens de commissievoorzitter verkeerd bij Liberaal Sluis, Helder Zeeuws en Gemeentebelangen. Het college, wil beide verpauperde panden slo pen, omdat ze bij verkoop niets op brengen. „De opdracht aan het col lege was echter duidelijk. Verkoop beide gebouwen en gebruik de op brengst voor zonnepanelen op het dak van het gemeentehuis. Raads leden blijven twijfelen of beide panden zo slecht zijn." Er is volgens Meijer overigens geen zeven miljoen euro meer beschik baar voor de renovatie van het ge meentehuis. „De helft is al opge gaan aan de aankoop van de Rabo bank (1,5 miljoen), aan voorberei- dings- en projectkosten en aan de kosten voor de architect. Van het krediet is nog maar de helft over. Dat is eigenlijk schandalig." door Frank Cijsel SCHOONDIJKE - Muziekliefhebbers werden gisteren op het Dorpsplein van Schoondijke op hun wenken be diend. Zo'n tweehonderdvijftig mu zikanten uit heel West Zeeuws - Vlaanderen luisterden het jaarlijkse muziekfestival op met hun swingen de klanken, leder jaar wordt het fes tival door een andere muziekvereni ging opgezet. Dit jaar was de beurt aan Oefening Kweekt Kunst. Tien korpsen maakten hun opwach ting. Na het opmarcheren en een op treden van de drumband van de Har monie Oostburg, onder leiding van instructeur Marcel de Paauw, volgde een twee uur durend concert van al le muzikanten onder leiding van diri gent Freddy van Laer. Als laatste nummer volgde de door Emiel De Cloedt geschreven en gedi rigeerde mars Schoondijke, als eerbe toon aan het gastdorp. Burgemees ter jaap Sala reikte hierop de herin neringen uit. Als afsluiting werd het Wilhelmus gespeeld. Voorzitter Wim de Graaf van de or ganiserende muziekvereniging toon de zich erg tevreden over de deelna me. „Een dergelijk concert verhoogt ongetwijfeld de onderlinge saamho righeid. Individueel zijn er muzikan ten die wel eens bij andere vereni gingen optreden, maar een dergelijk concert doen we inmiddels al meer dan twintig jaar per toerbeurt. Een formule die erg goed in de smaak valt." foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten AARDENBURG - Stithting Het Zeeuwse Landschap wil een aantal opgevulde grachten die deel uitma ken van de stadswallen van Aar denburg reconstrueren. Het gaat om de wallen van Aarden burg-noord en - oost. Hiermee gaat een langgekoesterde wens van veel Aardenburgers in vervulling. Uit verschillende onder zoeken is gebleken dat deze grach ten uit de verschillende verster kingsfasen nog aanwezig zijn. De stichting wil deze grachten re construeren en daarmee een bio toop ontwikkelen voor de boom kikker. De reconstructie knapt te vens het aangezicht van Aarden burg op. Het Sluise college van burgemees ter en wethouders wil voor de werkzaamheden een aanlegvergun- ning afgeven. Het voornemen om de grachten te reconstrueren is mede gebaseerd op adviezen van de Stichting Cul tureel Erfgoed Zeeland in Middel burg. Het plan ligt gedurende zes weken ter inzage op het gemeentehuis in Oostburg. HULST - Jennie de Witte en Daniëlle Stienen kregen zaterdag van de Hulster burgemeester Jan Frans Mulder een Pelgrimstas van wege hun bijzondere inzet voor de gemeenschap van Hulst. Mulder stelde dat het beeldje van de pelgrimstas het symbool is van de tas vol goede ideeën en goede daden. Jennie de Witte zet zich al meer dan vijftig jaar belangeloos in als vrijwilligster. Zij zorgt nog steeds voor de Mariakapel, die nu op een andere plaats staat. De kapel is ver huisd van de Zoutestraat naar het kerkhof aan de Glacisweg. Daniëlle Stienen uit Clinge maak te van haar hobby haar beroep. Zij is als muziekdocent werkzaam in Bergen op Zoom, maar is in haar dorp Clinge de drijvende kracht achter de fanfare. Zij leidt het leerlingenorkest, geeft les aan koperblazers, werkt mee aan de Bonte Avond en stond aan de wieg van de band Clingt Be-' kend. L .LJi,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47