sport 137 Peter de Bree heerst in het kaderspel nu weer op de pijnbank De Bruijn sluit seizoen af met zege in Ovezande Mike de Looze sterkste 'Gruttenpikkertje' BILJARTEf Invitatietoernooi in Noordgouwe is een succes FM Sranang begint met een nederlaag Ivo de Bruijn snelst in Bevrijdingsloop Axel Reken af met stress bij Kustmarathon Baaijens-Van de Vrie in nationaal B-kader Zege Remy Vasseur in triatlon Spijkenisse Laurens van Lieren en Ollright tweede maandag 14 september 2009 door Joop van den Oudenhoven NOORDGOUWE - Het derde Optiek de Visser Invitatie kadertoernooi is op superieure wijze gewonnen door Peter de Bree uit Middelburg. Johnny Rottier uit Kloosterzande werd ondanks gebrek aan training en wedstrijdritme knap tweede en Piet de Koeyer uit Biervliet eindig de als derde. Vorig jaar beëindigde De Bree het toernooi met een moyenne van 20.00. Hij nam zich voor het dit jaar nog iets beter te doen. In zijn eerste partij tegen De Koeyer vol stond hij met vijf beurten. De tweede ronde verbruikte hij zes beurten voor 200 caramboles. Daarna kwam hij in zijn ritme en had in ronde drie niet meer dan twee beurten nodig en scoorde een serie van 141. Dat zou hij later in het toernooi nog eens doen. Nog een keer zes beurten de ron de erna en de Middelburger kwam echt op stoom. Jean Paul de Kra ker uit Hoek ging in ronde vijf met twee van start en mocht de rest van de partij op zijn stoel blij ven. De Bree tikfe het in één beurt uit. Louis Dallinga kreeg vier keer de kans maar ook hem lukte het niet te winnen. De finale tegen Rottier vergde acht beurten, waardoor zijn moyenne terugzakte van 50.00 naar 43.75. Het betekende een verdubbeling van zijn record. De Bree: „Het was jammer dat het net geen 50 is gebleven, maar ik ben tevreden. Ik heb goed ge speeld. Maar dat wil je ook als je ziet wat die mensen van de organi satie er allemaal voor over heb ben." Rottier werd tweede. De routinier speelt nog maar zelden, maar is het spelletje nog altijd niet ver leerd. Pas in de finale leed hij zijn eerste nederlaag. Hij was de enige die tegen de kampioen boven de honderd punten uitkwam. Voor dien had hij alleen een punt ver speeld aan Jan Goudzwaard. „Ik vind dit toernooi een prachtig ini tiatief Je komt de andere spelers anders nooit meer tegen. Vandaar dat ik graag meedoe." Piet de Koeyer verloor alleen van de beide koplopers en was met een hoogste serie van 103 na de on aantastbare De Bree toch spekko- per. Een ander mooi initiatief dat tijdens dit toernooi werd gepresen teerd is een instructieboek voor bil jarters gemaakt en uitgegeven door Henk Wielaard. Onder de ti tel Van acquit tot serie Americain stelde Wielaard op fraai papier een lesboek samen waarin maar liefst tweehonderd stootbeelden worden uitgelegd en voorzien van tekeningen in kleur. Het boek is te koop bij de samensteller en bij bil jartvereniging Windenburg. De op brengst is bestemd voor de club kas.. TILBURG Voor de zaalvoetballers van FM Sra nang liep de eerste wedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen op een teleurstelling uit. De Bevelandse ploeg verloor met 4-2 bij RKTW. Nadat Ryan de Regt al tot twee maal toe een achterstand had weg gewerkt, nam RKTW na de rust opnieuw een voorsprong. Via 3-2 werd het uiteindelijk dus 4-2. AXEL Ivo de Bruijn heeft zaterdag de 13 kilometer van de Axelse Bevrijding sloop op zijn naam geschreven. Hoewel de Heikantenaar niet veel tegenstand had, leverde hij met zijn tijd van 48.20 toch een knappe prestatie. Op de plaatsen twee en drie eindig den Patrick van Remortel (Hulst) en Tonnie Lauret (Zaamslag). mmsiïmm m r MIDDELBURG In de praktijk van fysiotherapeut Anton Engels is morgen een bijeen komst voor deelnemers aan de Kustmarathon die tijdens de voor bereiding last hebben van span ning. Sportpsycholoog Ad Vos geeft een lezing. De bijeenkomst aan de Abeelse- weg 27 in Middelburg begint om 20.00 uur. KAPELLE Dressuuramazone Tessa Baai- jens-Van de Vrie is opgenomen in het nationaal B-kader. Tijdens selec tiewedstrijden scoorde de amazo ne uit Kapelle voor de teamtest 64.67 procent. En voor de individue le proef werd "Baaijens beloond met 63.66 procent. Voor de amazo ne uit Kapelle was dat voldoende voor een plaats in het B-kader. door Wim de Vos SPIJKENISSE Remy Vasseur heeft zaterdag in Spijkenisse een triatlon over 1500 meter zwemmen, 42 kilometer fiet sen en 10 kilometer lopen gewon nen. De 28-jarige Vlissinge'r kwam als zesde uit het water, rukte tij dens het fietsen op naar de derde plaats en verschalkte tijdens het hardlopen ook de laatste twee voor gangers. KOOTWIJK Laurens van Lieren is een beetje te rug in de dressuurwereld. De rui ter uit Schore eindigde gisteren met zijn paard Hexagons Ollright als tweede in een Grand Prix. Tij dens het ZZGP-festival in Koot wijk scoorde hij 68,94%. De wed strijd werd gewonnen door Jeanet- te Haazen. Raz Nitzani won de eer ste proef in de klasse ZZ Licht. OVEZANDE - De eerder deze week ontsnapte rattenslang was boven water in Ovezande. Een hele ge ruststelling blijkbaar voor de wiel renners die onder de vlag van TMZ (Trimbelangen Midden-Zee land) actief zijn. Ruim honderd coureurs kwamen zaterdag naar het Bevelandse dorp voor de tradi tionele Slotkoers. De koers bij de amateurs A kende een verrassende ontknoping. Jim my de Bruijn uit Sint-Jansteen pak te de overwinning door zijn mede vluchter Rico Kruijt uit Kapelle in de spurt te verslaan. In het verleden was De Bruijn ac tief als licentiehouder bij de KN- WU. Na enkele jaren van inactivi teit keerde de Zeeuws-Vlaming te rug in het wielerpeloton, nu ech ter als 'vrije renner'. Overwinnin gen bleven uit, maar in Ovezande had De Bruijn een dag dat hij net dat trapje meer kon doen dan zijn concurrenten. Dat trapje extra kwam er pas na een levendige' wedstrijd, waarin het peloton al snel in vier stukken werd gereden met elf man in de spits. Daarbij waren onder ande ren Erik Vereecken (Hulst), Michel Rommers (Kruiningen), Christi- aan Kik (Kruiningen), Francois Franse (Kwadendamme), Johan Padmos (Wissenkerke) en het duo De Bruijn/Kruijt. Er waren veel uitlooppogingen vanuit deze groep. De ontsnapping in de laat ste tien kilometer door De Bruijn en Kruijt leverde pas het gewenste resultaat op. Het tweetal sloeg de beslissende bres en mocht onder ling uit gaan maken wie het toetje van dit TMZ-seizoen op mocht smullen. De Bruijn was nadrukke lijk de snelste. Bij de amateurs B ging de zege an dermaal naar Guus de Graauw (Wouwse Plantage). Matti de Baat (Nieuw-Vossemeer) won de massa le aankomst bij de veteranen en Rens Kole uit Wemeldinge was in zijn tweede wedstrijd de sterkste in de S/P-klasse. Na de wedstrijd vond de seizoens evaluatie plaats en werden de prij zen van de verschillende klasse menten uitgereikt. Jimmy de Bruijn is morgen ook present in de ronde van Nieuw-Na- men, een wedstrijd onder de vlag van de Belgische vrijerennersbond Waod. Naast de Bruijn zullen nog vele an dere regionale renners van start gaan, onder wie 'comeback-kid' Erik Vereecken uit Hulst en de ze gekoning van de E-categorie Wim de Waal uit Axel. Ook verschillen de Bevelandse renners zijn kind aan huis in de wielerkoersen van de Waod. De wedstrijd in Nieuw-Namen gaat om 18.00 uur van start en de afstand bedraagt zestig kilometer. De renners rijden door de straten van Ovezande. foto Mechteld Jansen geloof zijn er wel, maar we moe- ten ons wel aan afspraken houden. I Dan zijn we in staat om wedstrij den tot een positief einde te breng en. Daar ben ik van overtuigd." Scores All Ready: Jan Willem van Nieuwenhuize en Henk de Graaf 3, Desiree Voshart 2, Martijn Peeren en Krista Bergsma 1 Fortis-Nieuwerkerk 10-18: In de eerste helft produceerde Fortis nog wel een aantal fraaie aanvallen, maar scores bleven uit. Na rust (4-8) werd het ook mentaal zwaar voor de Souburgers. Scores Fortis: Jo.rdy Sleijpen 3, Chala- na Janisse, Niels Bebelaar en Patrick Koppejan 2, Jessica de Boer 1 Merwede-TOP 11-16: TOP boekte een eenvoudige zege. De ploeg lijkt niet af te stoppen in de eerste klasse. Scores TOP: Petra de Ridder en Corné Bezemer 4, Jeanine Marijs en Peter van Belzen 3, Leon van Belzen 2. Rust Roest- Tjoba 14-10: Tot vijf minuten na rust had een degelijk Tjoba dat de touwtjes in handen. Daarna ging het net als vorige week mis. Scores Tjoba: Marcel de Dreu en Es ther van Boven 4, Gerben van Boven en Manon Braam 1. Swift-RWA 7-7: Verdedigend was het in orde bij tweedeklasser Swift, maar aanvallend kwam de ploeg kracht tekort. Scores Swift: Roel Klootwijk 3, Ri chard Geldof, Matthijs Page, Vera Kuij- per en Anita Hoekstra 1. Ondo-Olympia (S) 9-13: Bij 8-6 een kwartier voor tijd leek Ondo op koers naar de eerste punten, maar de ploeg raakte in de slotfase de regie kwijt. Scores Ondo: Wim Allaart 3, Joris Hoogwerf 2, Ronald Wisse, Jeroen Me- su, Anita Geschiere, Annelie Wisse 1. Scheldevogels-Togo 10-8: Scores To go: Marscha van Belzen 3, Corné van Rooijen, Wendy Uitterhoeve, Marten Postema, Janneke de Wit en Myke Taha- pary 1 Seolto-VIOS 8-8: Scores Seolto: An- niek Reijnierse 3, Daisy Verkerk en Den nis Goedegebuur 2, Timme Provoost 1. Ventura Sport-Stormvogels 10-10: Scores Stormvogels: Frank Peene 3, Ar- - jen Schoe, Francky Koole en Arja Groenleer 2, Arno Sanderse. door Sven Bakker NIEUWERKERK - Mike de Looze heeft op tennisclub Duiveland in Nieuwerkerk de titel gepakt bij het Gruttepikkertjesjeugdtoernooi. De speler van Zierikzee deed dat in de categorie jongensenkel tot en met zeventien jaar. De Looze was als eerste geplaatst en voldeed giste ren op de finaledag aan de ver wachtingen door Dennis Fonteine met 6-3 6-1 te verslaan. De Looze was in de poulefase ook al in twee sets te sterk gebleken voor Fontei ne. Bij de jongens tot en met veertien jaar was de favoriete Fonteine wel de sterkste. In de finale stond de thuisspeler van Duiveland slechts drie games af aan Bernard Roda: 6-1 6-2. Ook bij de jongens tot en met twaalf jaar pakte de nummer één van de plaatsingslijst de titel. Rody Vermue van tennisclub Zierikzee won drie partijen om in de eind strijd te geraken en rekende daarin af met Rick Ganzeman. Het werd 6-2 6-1 voor Vermue. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar klopte Demi de Spirt in de fi nale Emmy Lievense met 6-3 6-1. Marietje Plaizer was de beste tot en met veertien jaar door Fay Reij- nen met 6-0 6-2 te verslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45