port 135 n favorietenrol 'oon lekker bezig waar maandag 14 september 2009 foto Mechteld Jansen op de weg en kort daarvoor winna res van de Zwintriatlon in haar leeftijdsklasse, deed het 'rustiger' aan. „Ook hier heb ik m'n doel be reikt. Daar kan ik alleen maar tevre den over zijn", zei de West- Zeeuws-Vlaamse atlete. In het be gin had zij veel tegenstand te duch ten van Cora Mulder, de partner van Rob Barel. Na het zwemmen bedroeg Van Lares achterstand drieënhalve minuut. Toen beide vrouwen aan het looponderdeel be gonnen, zaten ze weer bij elkaar. Van Lare sloeg meteen een gat, waarna haar zege (in 2.31.18) niet meer in gevaar kwam. „Maar zo eenvoudig als het er misschien uit zag, ging het zeker niet. Ik ben echt diep gegaan." De veelvuldige Nederlands, Euro pees en wereldkampioene in di verse duursportdisciplines doet dit seizoen nog mee aan twee wed strijden in Frankrijk. Volgend jaar wacht een nieuw belangrijk doel, het WK kwarttriatlon (dezelfde afstand als zaterdag) in Boedapest. „Het is de enige titel die ik nog niet in mijn bezit heb. In Ham burg was ik er een paar jaar gele den heel dicht bij, maar toen ver loor ik te veel tijd bij het wisselen. In Boedapest wil ik dan ook dol graag winnen", blikte de zestigjari ge Van Lare al vooruit op het nieu we seizoen. Wat haar betreft was dit ook ver ge noeg. „Heel ver vooruitkijken doe ik eigenlijk nooit. Want je weet Theo Stelling uit Amsterdam (51) was de allersnelste bij de senioren. Hij raffelde de geaccidenteerde hal ve marathon af in de verbluffend snelle tijd van 1.16.42. Tweede werd Jack Niessen uit Swalmen. Hij finishte in tranen. De Limbur ger liep een groot deel van de race alleen, maar ook weer niet. „We hebben woensdag mijn neef van 26 begraven", snotterde Niessen. „Hij overleed aan een hersenbloe ding. Eigenlijk was hij de hele race bij me. Ik ben blij dat hij me gehol pen heeft." I Opvallend was dat zaterdag vele Zeeuwse veteranen boven zichzelf uitstegen. Bijna zonder uitzonde ring liepen de Zeeuwen goede tij den. Jan de Wilde uit Nisse bij voorbeeld finishte na enkele zware trainingen afgelopen week toch nog in 1.21, mede dankzij een ster ke slotfase. En ook Jon van Caspel uit Vlissingen, Jan Bostelaar uit Westkapelle en Middelburger Jo hn Guequièrre noteerden scherpe tijden. Tijdens de Senior Games werd ook de gewone halve marathon van Westenschouwen gelopen. Bij mannen was Alwin Vermeulen uit Kwadendamme het snelst, in 1.16.12. Zijn tweelingbroer Perry werd tweede in 1.16.40 en Erwin Harmes uit Nieuwland was derde. Opvallens was dat veel toppers ver stek lieten gaan. Zo ontbrak Wim Padmos, de Zuid-Hollander die de vorige twee Andere sporten Dammen. Het Europees kam pioenschap voor veteranen in Ka- peile werd zaterdag pas in de laat ste ronde beslist. De Rus Anatoli Petoechov speelde gelijk tegen zijn Letse medekoploper Laimonis Zalitis. Oud-wereldkampioen Sla- wa Sjtsjogoljev, die de slotronde in gegaan was met een punt achter stand op de koplopers, versloeg in een spannend duel de Italiaan Dan- iele Berte. Van het drietal dat na negen partijen op dertien punten uitkwam, had Petoechov de sterk ste tegenstanders gehad en dus werd hij tot winnaar uitgeroepen. De negen Zeeuwse deelnemers hadden het zwaar in dit sterk be zette toernooi en konden geen rol van betekenis spelen. Schaken. Cor Jansen (schaakclub Middelburg) is in 's-Gravenpolder als eerste geëindigd in het schaak toernooi. De inwoner van Wemeldinge ein digde net als Paul Karis (AAS Aal smeer) op zeven punten uit negen wedstrijden. Peter van der Borgt (DZD Kruiningen) werd derde met 5,5 punt. Bowling. Ronald Bol is eerste geworden bij de mannen A. Hij had een score van 5219. Leen Schaap won met 5059 bij de man nen B. Majana Ziekenheiner (4635) en Farida Pascoal-Blom (4374) won nen bij de vrouwen de A- en B-klasse. niet wat je op je pad treft. Ik wil in ieder geval zo lang mogelijk spor ten op hoog niveau. Ooit zal ik wel eens gas terugnemen, maar mijn afscheid afkondigen zit er denk ik nooit in." Barel en Van Lare sloegen in Kam perland niet voor het eerst een dubbelslag in een wedstrijd waar aan zij allebei deelnamen. Dit luk te het duo ook al in 1994 op het eerste WK triatlon op de lange af stand in Nice. Barels sportweek zat er trouwens nog niet op. „Morgen staat in Al pen aan den Rijn de finale van de teamcompetitie van de duatlon op het programma", zei hij zaterdag. „Dan proberen we weer voor goud te gaan." edities had gewonnen. En ook ver schillende Zeeuwse toppers als Niels Koole, Ronnie Overgaauw, Edwin de la Ruelle, Wim van Spar- rentak en Miquel van Tongeren waren niet van de partij. De gebroeders Vermeulen hebben nog niet ingeschreven voor de Kustmarathon, maar zijn toch vast besloten op 3 oktober van start te gaan. Voor de winnares van de halve ma rathon bij de vrouwen ligt dan an ders. Marlies Jongerius-Kort ver huist binnenkort voor een half jaar naar Curasao. Nummer twee Leonie Ton uit Zierikzee hoopt wel te starten in de Kustmarathon. Haar zwakke knie gedraagt zich nog steeds voorbeeldig. De honderdjarige Roger Gentilhomme won vanzelfsprekend goud bij het tennis. Hij had geen concurrentie in zijn klasse. foto Frank Viergever Kees Christiaanse (55+) en Josef Klaessens (50+) passeren de finish van de wielerkoers in Tholen tegelijkertijd. foto John van der Heijden Jack Niessen dacht tijdens de halve marathon aan zijn onlangs overleden neef. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43