PZCU Zeeland wil Europese duikers trekken Verpauperde schuur doorn in oog van Goes SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 21 Schouwen-Duiveland als enige gemeente betrokken bij onderzoek 'Rommel' in trek op Monumentendag Nieuwerkerk Dronken rijders: rijbewijs kwijt almanak Banaan Maandag 14 september 2009 Imkers zijn eigenwijs en houden van improviseren Gedurfde film van Joji Na dubbel bekroond Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl T door Dewi Cigengack zierikzee - De provincie Zeeland en de Nederlandse Onderwater sportbond (NOB) laten een groot marketingonderzoek uitvoeren naar het potentieel van Zeeland als duikbestemming. De gemeente Schouwen-Duiveland is de enige gemeente, naast andere belangheb benden, die als gesprekspartner is betrokken bij dit onderzoek. Het onderzoek maakt deel uit van het masterplan 'Zeeland Divers' Delta 2012' van de provincie Zee land en de NOB, en wordt met subsidie van ministerie van Econo mische Zaken en de provincies Zeeland en Noord-Brabant uitge voerd. Doel is om het (duik)toeris- me te versterken. Onderzoeksbureau Creative Marke ting Results uit Zeist voert het on derzoek uit. „Wij zoeken uit wat het potentieel van de duiksport in Zeeland is, zowel in Nederland als in andere Europese landen", zegt directeur Jeroen Boesmans. „Dan gaan we kijken hoe we dat poten tieel beter kunnen benutten, en Zeeland als duiklocatie beter op de kaart kunnen zetten in Europa." De gemeente Schouwen-Duive land is de enige gemeente die plaatsneemt in de klankbord groep. Daarnaast zitten onder meer de provincie Zeeland, de stichting Promotie Zeeland Delta, de organisatie Economische Im puls Zeeland, het Kenniscentrum Kusttoerisme, het Nationaal Park Oosterschelde en recreatieonderne mers in het overleg. „Duiken is een speerpunt in ons beleid van de komende jaren", zegt toerisme- wethouder Ad Verseput. „Het is positief dat dit nu goed uitgewerkt wordt. Wij waren al redelijk ver met het opknappen van onze duik- locaties, en nu steekt de provincie haar nek ook uit. Voor ons is het alleen maar gunstig om dicht bij het vuur te zitten. Ook met het oog op eventuele subsidies." Uit het onderzoek moet blijken in welke landen Zeeland zich het bes te kan profileren als duikprovincie. Verseput: „Dat er hier veel Belgen en Duitsers duiken, is bekend. Maar ik hoor ook dat er vanuit de zuidelijke Europese landen belang stelling is voor duiken in Zeeland. Het onderwaterleven is hier ook heel anders dan daar." Het onderzoek moet eind 2010 klaar zijn. Boesmans: „Mogelijk or ganiseren we dan een bijeenkomst met betrokkenen, om de resulta ten te presenteren en te bespre- •ken." NIEUWERKERK - In het kader van Open Monu mentendag was zaterdag de vijftiende-eeuw- se Johanneskerk in Nieuwerkerk open voor be zoekers. Ook waren er kinderspelen, was er een mosselverkoop en rommelmarkt. Vooral die laatste trok veel aandacht. Op Schouwen-Duiveland waren er zo'n vijftig deelnemende monumenten, waaronder ker ken, musea, boerderijen, molens, ateliers, gale rieën en enkele woonhuizen. Ook werden er activiteiten georganiseerd, zoals muziekoptre- dens, demonstraties of exposities. Het thema van de Monumentendag was dit jaar 'Op de kaart'. Landkaarten, plattegronden en gravures kregen aandacht op een expositie in Burgh-Haamstede. foto Ronald den Dekker goes - De monumentale hoeve aan de Westerstraat in Goes die in de nacht van zaterdag op zondag geheel is uitgebrand, stond al jaren te verpauperen. Dat was de ge meente een doorn in het oog. Goes wilde de hoeve herstellen, maar onderhandelingen tussen de gemeente en de eigenaar liepen op niks uit. „Hij vroeg te veel geld", zegt burgemeester Dick van der Zaag. „Ook particulieren zijn er mee bezig geweest, maar voor zo ver ik weet zonder succes." De brand brak rond 03.00 uur uit. Toen de blusploeg aankwam, stond de dwarsdeelschuur, die da teert uit 1850, volledig in brand. Het nablussen duurde tot ver in de ochtend. goes - Drie automobilisten moes ten in de nacht van zaterdag op zondag hun rijbewijs inleveren, omdat ze dronken achter het stuur zaten. Rond middernacht was een 54-jarige man uit Gent de pineut. Hij werd aangehouden op de Del taweg bij Goes en bleek dronken. Een half uur later werd in Geers- dijk een 56-jarige Belg aangehou den voor hetzelfde vergrijp. Een 44-jarige Goesenaar werd om kwart over één betrapt in Goes. Tip? redactie@pzc.nl De twee Middelburgse kinderen zijn er trots op dat ze al een woordje Frans spreken; bonjourmadame, oui, monsieur, baguette... Afgelopen vakantie hebben ze een nieuw woord geleerd. Bij de Chinees, aan het Fête du Lac. De g-jarige zoon van het gezin had zin in een gebakken banaan. Zijn ouders zaten in het belendende tentje aan een Indiase maaltijd en spoor den hun zoon aan zijn banaan bij de naastgelegen kraam zelf te gaan be stellen. Dochterlief (6) ging mee en deed het woord. „Une banane", zei ze verlegen tegerTde verkoper. Die boog zich over de toonbank en vroeg heel vriendelijk: „beignet de bana ne?" De Middelburgse knikte en nadat de lekkernij was afgerekend liepen ze te rug naar pa en ma. „Weet je wat die meneer vroeg?", gie chelden ze. „Ben je een banaan!!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39