sport 133 Ruime zege Lebo na hattrick Marcel Rooze Domburg in tweede helft af Mulder schiet Nieuwdorp uit vrije trap naar zege John Scott blijft het goede voorbeeld geven De Stormvogel boekt zege in bekertoernooi Ivo de Bruijn snelst in Bevrijdingsloop Axel 's Lands Welvaren begint met winst Reken af met stress bij Kustmarathon Ambitieus Sranang verliest eerste duel Prima seizoensstart judoka Mechielsen ZONDAG VIJFDE KLASSE Robur is te sterk voor Renesse maandag 14 september 2009 gWKRH» Ml v MMS Ml M VLISSINGEN In de eerste waterpolowedstrijd van het nieuwe seizoen speelden de mannen van De Stormvogel za terdag een goede wedstrijd. In de eerste wedstrijd uit de eerste ron de van de districtsbeker waren ze met ii-6 te sterk voor SBC2000 uit Breda. Chris van der Draai was met vier doelpunten de topscorer bij de Vlissingers. AXEL Ivo de Bruijn heeft zaterdagmiddag de 13 kilometer van de Axelse Bevrijdingsloop op zijn naam ge schreven. Hoewel de Heikantenaar niet veel tegenstand had, leverde hij met zijn tijd van 48.20 toch een knappe prestatie. Op de plaatsen twee en drie eindig den Patrick van Remortel (Hulst) en Tonnie Lauret (Zaamslag). KWADENDAMME De driebanders van 's Lands Welva ren zijn het seizoen in de tweede divisie goed begonnen. In eigen huis werd Team Rasenberg uit Zun- dert met 6-2 verslagen. Alleen de nieuwe kopman Rinus Pankow had het zodanig moeilijk dat hij de zege aan zijn tegenstan der moest laten. Jaap Hameling, Ronny van Geyt en Luc Peeters wonnen wel. MIDDELBURG In de praktijk van fysiotherapeut Anton Engels is morgen een bijeen komst voor deelnemers aan de Kustmarathon die tijdens de voor bereiding last hebben van span ning. Sportpsycholoog Ad Vos geeft een lezing. De bijeenkomst aan de Abeelse- weg 27 in Middelburg begint om 20.00 uur. TILBURG Voor de zaalvoetballers van FM Sra nang liep de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen op een teleur stelling uit. De ambities van de Be- velandse ploeg ten spijt ging de uit wedstrijd tegen RKTW na een 2-1- achterstand bij rust met 4-2 verlo ren. Ryan de Regt werkte tot twee keer toe een achterstand weg met de 1-1 en de 2-2. ZEMST Paul Mechielsen is het nieuwe ju doseizoen uitstekend begonnen. De Terneuzenaar van sportschool Delta won bij de zwaargewichten in het Belgische Gemst, de Brabant Open. Na een eerste vrijloting versloeg de 21-jarige Zeeuws-Vlaming zijn volgende drie tegenstandsters met overmacht. door Klaas Verspoor GOES - Nieuwdorp heeft na twee duels nog een score van honderd procent. Zaterdag won de voetbal ploeg met 3-2 van SKNWK. AZW, dat met 1-0 won in Yerse- ke, staat op doelsaldo tweede. Co- lijnsplaatse Boys en Kapelle liepen in de derde klasse A tegen hun tweede nederlaag op. SKNWK-Nieuwdorp 2-3: Uit een counter maakte Niels Mulder voor rust de 0-1. In de 58e minuut zorg de Wesley Goud op aangeven van Wilco de Valk voor de gelijkmaker en door een eigen doelpunt van Nieuwdorp-speler Ralf Kole, die een inzet van Goud achter zijn ei gen doelman werkte, kwam SKNWK drie minuten later op voorsprong. Janick van As bracht Nieuwdorp langszij en in de 71e minuut schoot Niels Mulder uit een vrije trap de bezoekers naar de overwinning. Kapelle-VCK 0-3: VCK had voor rust meer balbezit, maar Kapelle de meeste kansen. In de 52e mi nuut kreeg Kapelle-speler Ferdi Til- roe direct rood wegens natrappen en moest de thuisploeg met tien man verder. In de 75e minuut kwam VCK op 0-1 via Dylan Verhage, die na een afgeslagen corner de weer inge brachte bal binnen tikte. Kapelle nam daarna risico en kreeg kans jes, maar VCK maakte gebruik van de ruimte. In de 85e minuut zorg de Stefan Wielemaker voor 0-2 en daarna maakte de VCK-speler er ook nog 0-3 van. Yerseke-AZW 0-1: Al na vijf minuten kwamen de bezoekers uit Axel op voorsprong toen Bert Ap- perlo na een mooie aanval met het hoofd wist te scoren. Daarna ging het spel op een neer en had Yerse- ke de pech dat het een aantal kan sen miste'en dat Bart van Steve- ninck in de 36e minuut gebles seerd uitviel. Na rust was Yerseke via een drietal spelers dicht bij de 1-1, maar bleef AZW op gelukkige wijze over eind. De Noormannen-Colijnsplaatse Boys 1-0: De gelukkigste ploeg won in Westkapelle. Beide ploe gen kregen gedurende de wed strijd een aantal kansen, maar het duurde tot de 85e minuut voordat er ook eentje verzilverd werd. Uit een voorzet van Mark Minder- houd kopte Thomas Wuite De Noormannen naar de eerste drie punten van het seizoen. door Jos van Belzen GOES - De voetballers van Lewe- dorpse Boys hadden gisteren één helft flinke tegenstand van Volhar ding. Nar rust was het echter een gelopen race bij de derby in de vijfde klasse B van het zondagvoet bal. Ook Robur won in de tweede competitieronde. Lewedorpse Boys-Volharding 5-0: Tegen een fysiek sterk Volhar ding waren de Boys voor rust nog niet in goeden doen. Toch stond het halverwege 1-0 door een tref fer van Robin Walhout. In de tweede helft liep het allemaal be ter bij de thuisploeg, zeker nadat Jeffrey Jansen voor 2-0 had ge zorgd. Met een onvervalste hat trick bepaalde Marcel Rooze de eindstand op 5-0. Robur-Renesse 2-0: Tegen een verdedigend ingesteld Renesse kwam de thuisploeg ondanks en kele kansen voor rust niet tot sco ren. Tien minuten na het begin van de tweede helft brak Rick van der Gaag de ban voor de Goese ploeg: 1-0. Deze voorsprong werd in de 65e minuut verdubbeld door Roy Haerkens, waarna Robur ver volgens verzuimde verder uit te lo pen tegen Renesse, dat ook in de slotfase geen vuist meer kon ma ken. NVS-Hansweertse Boys 2-2: Enigszins tegen de verhoudingen in opende Nigel Beenakker voor rust de score namens de bezoe kers: 0-1. In de 48e minuut bracht Joris Nagelkerken de thuisploeg op gelijke hoogte, waarna hij een kwartier voor tijd ook voor 2-1 zorgde. Tim Jacobusse bepaalde in de 85e minuut uit een strafschop de eindstand op 2-2, een resultaat dat gezien het spelbeeld terecht was. Vosmeer-Kwadendamme 2-2: De beginfase was voor de thuis ploeg die enkele goede kansen kreeg. Kwadendamme kwam ech ter steeds beter in de wedstrijd en na een afgekeurde treffer (buiten spel) halverwege de eerste helft zorgden Mariusz Mosiej en Erik de Groene voor 0-2 bij rust. Halverwege de tweede helft bracht de zeventienjarige Jeremy Stolwijk de spanning terug door 1-2 aan te tekenen, waarna Jacco Vaders in de 75e minuut met een bekeken lob de 2-2-eindstand op het bord bracht. In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal bleven Hulsterloo, IJzendijke, Biervliet en Philippine zonder puntverlies. Van het leidende viertal boekten IJzen dijke en Philippine (4-0 tegen res pectievelijk Zeeland Sport en Vo gelwaarde) de grootste overwin ningen. helft viel er na de pauze meer te ge nieten in Domburg. In de 46e mi nuut tekende Gijs Maljaars voor 1-0, maar de eerstvolgende aanval van 's-Heer Arendskerke leverde di rect de gelijkmaker op van Michiel Bouwman. Met een kopbal bracht Stefan van Sabben de gasten aan de leiding. Een minuut later was het alweer gelijk via Sander Wil- lemse. Martijn Minderhoud raakte vervolgens met een vrije trap de paal. Een kwartier voor tijd viel de beslissing toen Roel de Kok de fy siek sterkere gasten naar 2-3 schoot. Borssele-MZVC 1-1: Voor rust was Borssele de betere ploeg. In de slot minuut van de eerste helft bracht Marc van Haneghem de thuisclub op voorsprong. Onder impuls van invaller Yoram Rijkse kwam MZVC na rust beter in de wed strijd. Een kwartier voor tijd lever de dat de Middelburgers de ver diende gelijkmaker op. Alexander Bom kopte raak uit een corner: 1-1. Apollo'69-Cadzand 2-0: Voor rust heerste Apollo'69 en de openings treffer van Sander Nagelkerke (na 16 minuten) was geen verrassing. Na 70 minuten moest de thuisclub met tien spelers verder na een ro de kaart (tweemaal geel) voor An dy Tazelaar. Met een man minder liep Apollo nog uit naar 2-0. Op aangeven van Kevin van der Vel den legde Daniël Scheeie de eind stand vast. Heinkenszand-Hoedekenskerlce 7-1: Kevin Jacobusse bracht de thuisclub al na twee minuten aan de leiding. Binnen het half uur te kende Rens Baas voor 2-0. In de 55e minuut bracht Jeroen de Win ter uit een strafschop de spanning terug. Kort daarna mocht ook Heinkenszand aanleggen voor een penalty, waaruit Maarten Griep de 3-1 maakte. Rens Baas zorgde voor 4-1 en na een overtreding van Hoe- dekenskerke-doelman Ube van Ste- veren op Tom Blommaart, die de keeper op zijn tweede gele kaart (en dus rood) kwam te staan, schoot Jeroen Verschiere vanaf elf meter de thuisclub naar 5-1. Door doelpunten van Eelco Walhout en Martijn Simonse liep Heinkens zand uit naar 7-1. MIDDELBURG - Het eerste mannen- team van tafeltennisclub Middel burg is goed van start gegaan in de tweede divisie. Met 6-4 werd het Leidse Docos verslagen. Arnemui- den behaalde in dezelfde klasse een gelijkspel. John Scott bleef voor TTCM zoals verwacht ongeslagen, al moest hij daar in zijn wedstrijd tegen Jacco Schoone diep voor gaan. Scott wist een 1-2- en 4-8-achterstand alsnog om te buigen in een over winning. Arnemuiden behaalde in Gouda een gelijkspel tegen Ilac. Jan-Henk Bomhof bleef ongeslagen. Riny Kasse speelde een goede wedstrijd met twee overwinningen. Hij had ook zijn derde wedstrijd tegen We- ijers binnen kunnen halen, maar een 8-2- voorsprong in de vijfde ga me kon hij niet verzilveren. Mare Hackenberg had een mindere dag en kon niet tot een zege komen. In de derde divisie won het man- nenteam van SAR met 6-4 van Ce- velum. Dennis Verdurmen bleef bij zijn comeback ongeslagen te gen de Limburgers. Het eerste vrouwenteam van SAR speelde in de eerste divisie gelijk tegen Docos. Simone de Klerk had hier een groot aandeel in door haar drie wedstrijden makkelijk te winnen. Moment uit de wedstrijd Kapelle-VCK in de derde klasse A. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37