goed in Pattinama is de gouden wissel bij Hoek 31 RCS en Vlissingen kunnen achterover leunen na riante voorsprong bij rust Goes komt ook in tweede duel een remise overeen met opponent met Schelluinen maandag 14 september 2009 foto Mechteld Jansen „We zijn met de spelers naar bin nen gegaan, waar veel jongens echt zaten te trillen", vertelde trai ner Cees Houtepen nadat de am bulance was vertrokken. „Dat we de wedstrijd nu niet uitspelen, is de juiste beslissing." Wanneer het duel opnieuw wordt vastgesteld is nog onduidelijk. Kloetinge-Schelluinen zal in ieder geval niet morgenavond worden gespeeld. De Bevelandse club heeft een sponsoravond gepland, waar de selectie wordt voorgesteld en oud-international René van dei- Gijp voor het vertier zal zorgen. Quartel is morgenavond vrijwel ze ker weer van de partij. Hij bracht de nacht van zaterdag op zondag door in het ziekenhuis, waar hij veel sliep maar wel om de twee uur wakker werd gemaakt. Giste ren ging het al iets beter en bleek dat hij een hersenschudding aan de botsing had overgehouden. De blauwe rechterkaak was het gevolg van zuurstofgebrek door de klap waarmee hij op het gras terecht kwam. „Hij mag eigenlijk alles weer doen van de arts", legde elftalleider Frans Esser gistermiddag na een bezoek aan Quartel uit. „We geven hem waarschijnlijk een weekje rust. Daarna kan hij hopelijk de draad weer oppikken." MIDDELBURG - De twee Zeeuwse zondag-eersteklasser hadden giste ren een makkie. Beide ploegen speelden een sterke eerste helft, waarna ze de teugels ietsje lieten vieren. RCS-Geldrop 5-2: „Een wedstrijd met twee gezichten", noemde RCS-trainer Michel Leonhart het eerste thuisduel van zijn ploeg na afloop geheel terecht. Het bijzon dere was dat het kantelpunt al na twintig minuten plaatsvond en dat RCS voor rust bijna honderd procent van de kansen benutte. Geldrop was aanvankelijk heer en meester. De ploeg zette veel druk naar voren en daar had RCS geen antwoord op. De Brabanders kre gen fraaie kansen,, maar benutten er geen een, vooral met dank aan linksback Steven Visser, die in de 18e minuut een hard schot van Ser^an Ozkan met gevaar voor ei gen leven van de lijn kopte. Twee minuten later rukte Dennis de Nooijer op richting keeper en werd in het strafschopgebied neer gehaald. Hij verzilverde het buiten kansje eigenhandig: 1-0. Geldrop sputterde nog even tegen, maar na de 2-0 van Joey van der Zweep was het over en uit met de Braban ders. De andere drie treffers kwa men op naam van Dennis de Nooijer, Toon de Wit (eigen doel punt) en opnieuw Joey van der Zweep. Tussendoor maakte Tom Franse vanaf de strafschopstip (na hands van Alfaro Pentury) de 4-1. Een flatertje van keeper Arvid Pie- terse bracht Geldrop nog een twee de treffer. De doelman liet een te rugspeelbal van zijn schoen schie ten. Voor Sander Schouwenaar was het een koud kunstje om te scoren. „Vooral achterin begonnen we wat nonchalant te worden", had Mi chel Leonhart gezien. Hij bedekte het met de mantel der liefde. „In wedstrijden als deze mag dat. We hebben het gewoon heel goed ge daan." Unitas-Vlissingen 0-5: Het was een weelde die Ruud Pennings zich na de rust kon veroorloven en die aangaf hoe sterk Vlissingen zich moet hebben gevoeld. De Walcherse ploeg leidde met 3-0 in de uitwedstrijd tegen Unitas toen de trainer tot een opvallende wis sel besloot. Jonathan Constancia, al een paar keer flink geraakt door zijn bewakers, mocht een paar mi nuten voor de rust de kleedkamer opzoeken. „We hadden de wed strijd in handen en liepen geen en kel gevaar", schatte Pennings de si tuatie voor zijn elftal in. Het Gorkumse Unitas bleef na af loop als een aangeslagen bokser achter. Het wist zich geen raad met de snelle Vlissingse aanvallen, werd overlopen door de combina ties op het middenveld en mocht uiteindelijk nog niet mopperen met vijf tegengoals. Pennings: „We hebben na de rust wat gas te ruggenomen." Vlissingen kon het zich permitte ren, zeker nadat Unitas kort voor de pauze een centrale verdediger met een rode kaart was kwijtge raakt. Raymond Wolff schoot de Zeeuw en na ruim' twintig minuten naar een o-i-voorprong. Sinan Coban schoot de nummer twee binnen, nadat een dieptebal was onder schept en Vlissingen met een snel le uitval voor de goal verscheen. Kort voor de pauze strafte Dange- lo Martien ook nog eens een fout in de centrale verdediging van Uni tas af Door een strafschop van Peter de Jong kwam Vlissingen op 0-4. Rudley St. Jago, de invaller voor Constancia, was neergelegd in het strafschopgebied. St. Jago tekende zelf voor de vijfde treffer. U 08SJKS m m GOES - De voetballers van zondag tweedeklasser Goes hebben ook het tweede competitieduel gelijkge speeld. Na de 1-1 tegen Oosterhout werd het 2-2 tegen EBOH. EBOH-Goes 2-2: De ploeg uit Dor drecht had na een kwartier pech toen een inzet van Steffen Emoli- na tegen de paal eindigde en de daaropvolgende rebound van de lijn werd gehaald. In de 28e mi nuut was het wél raak toen de doelman van EBOH een aanval van Goes onderschepte en vervol gens Sharog Susani uit de aanval die hierop volgde de 1-0 binnen schoot. Vijf minuten later was het weer gelijk via Gert Jan Tierie met een kopbal uit een hoekschop. Kort na rust kwam Kyle Doesburg goed voor zijn tegenstander en tik te de 1-2 binnen. Ook nu stond de ze stand weer kort op het bord, want in de 53e minuut maakte Remco van Gooi alweer gelijk. Haarsteeg-Terneuzen 3-0: Ook in de tweede competitiewedstrijd liet Terneuzen zien dat het aan slag kracht ontbreekt. De ploeg speelde een uur lang met tien man, omdat Jordy van Bremen al na een half uur direct rood kreeg. Terneuzen keek op dat moment al tegen een 1-0-achterstand aan. Tommy Boom profiteerde na vier minuten van balverlies van Robin Dekker. Daarna had Terneuze'n wel het betere van het spel, maar bleek scoren een probleem. In de tweede helft drong Terneu zen aan, maar was het niet echt bij machte om door te drukken. Haar steeg scoorde pas weer in het laat ste kwartier. Joost Alosery zorgde voor de'tweede en derde treffer. Illllllll IIIIMIIIIIIIIiBIIIIIWIMIIIIIIIIIIIIIIIIII 11H WIIM IIIIIIIIIMIIIIIIIIWIIII'HIIIUIIIIHIIIIlll IIIIIIHHIIIIIIIIIIBIIII mam wwwwwi door Frits Bakker HOEK - Het was nog niet tot een Moluks onderonsje gekomen met zijn trainer, want Josimar Pattina ma wilde eerst zijn benen laten spreken. Meer dan tachtig minuten zat de jonge spits van hoofdklasser Hoek zich zaterdag op de bank te verbijten in de thuiswedstrijd te gen Odin'59. Toen hij eindelijk, op acht minuten van het einde, mocht invallen, schoot hij Hoek met twee goals van 1-0 naar 3-0. Zijn scherpte was ongekend, zo liet Pattinama bij de korte invalbeurt zien. „Op de bank had ik alleen maar naar de klok zitten kijken", vertelde hij. „En elke keer als er een speler voor de goal kwam, dacht ik: had ik daar maar gestaan. Ik wilde me zó graag bewijzen van daag, zo graag laten zien dat ik het niveau wél aankan. Als de trainer me in zijn voorberschouwing heeft willen prikkelen, dan is het goed gelukt. Maar ik ben het er natuur lijk niet mee eens." Pattinama vindt dat hij thuishoort in het elftal en dat er niet veel valt aan te merken op zijn scherpte. Dat geldt ook voor Regilio Pinas, die zaterdag net als Pattinama maar een korte invalbeurt was ge gund. Het was heerlijk om te zien hoe de twee spitsen in de slotfase uit de dug-out werden gestuurd en onmiddellijk de verdediging van de tegenstander overhoop speel den. Pinas schitterde met een snelle de marrage op links en een harde uit haal op de lat. Pattinama scoorde, één keer met een schot van dicht bij uit een scrimmage na een hoek schop, één keer uit de rebound na het schot op de lat. Hij genoot er zichtbaar van, zon der al te kritisch naar zijn trainer te wijzen. „Het is wel gek", vond hij, „dat ik al een paar weken uit het elftal word gelaten. Ik begrijp ook niet dat hij zegt dat ik niet agressief genoeg ben en vindt dat ik tekort kom. Maar goed, hoe kun je beter laten zien dat hij ongelijk heeft dan door twee keer te sco ren." Odin'59-doelman Barry van Dijk is eerder bij de bal dan Hoek-spits Koen Versyp. foto Peter Nicolai Hoek zette er de wedstrijd tegen Odin definitief mee naar zijn hand, nadat het voor de rust door een kopbal van Koen Versyp op 1-0 was gekomeii. Zes, zeven open kansen, onder andere van Versyp, Bouzambou en Imagbudu bleven daarna onbenut door een gebrekki ge afwerking. Trainer Paul Telussa vond de com motie rond Josimar Pattinama wel amusant. „Ik heb kort voor tijd op de bank tegen hem gezegd: ga jij het verschil nu maar eens maken." De getergde aanvaller deed het in recordtijd, waarmee hij de trainer voor een dilemma heeft gezet voor de komende weken. Hoek-Odin'59 3-0 (1-0). 29. Koen Ver syp 1-0, 85. Josimar Pattinama 2-0, 87. Josimar Pattinama 3-0. Scheidsrechter: C. Pijpers. Gele kaart: Stijn Mahieu, Koen Versyp, Jurgen Landuyt (allen Hoek), Timothy Verweij (Odin). Aantal toeschouwers: 450.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35