een beetje m opkomst 15 Westwal uren dicht door tak op de weg meer een concours voor dorps- en stadsomroepers *J 1 j Dronkaards moeten Ballon Licht.je maakt kans op funeral award De Wilde heeft weer de mooiste papegaai Kim Lamper is nieuwe kinderburgemeester maandag 14 september 2009 GOES Drie automobilisten moesten narht van zaterdag on zondag Drie automobilisten moesten in de nacht van zaterdag op zondag hun rijbewijs inleveren, omdat ze met alcohol op achter het stuur zaten. Even voor middernacht was een 54-jarige man uit Gent de pineut. Hij werd aangehouden op de Delta weg bij Goes en bleek dronken. Een half uur later werd in Geers- dijk wederom een Belg aangehou den voor hetzelfde vergrijp. Daar ging het om een 56-jarige man. Een 44-jarige Goesenaar werd om kwart over één betrapt op de Van Hertumweg in zijn woonplaats. GOES De Nederlandse uitvaartbranche heeft de rouw- en herdenkingsbal lon Lichtje genomineerd voor een Funeral Award. Het product werd eind vorig jaar op de markt ge bracht door creatief bureau Kip&Co uit Vlissingen en www.sa- menverliesverwerken.nl uit Goes. De ballon is saffierblauw met wit te sterretjes, en één grote gele ster die symbool staat voor de overlede ne. De ballon is bedoeld voor af- scheidsrituelen, zoals bij uitvaar ten, en gedenkmomenten. 'S-HEER ARENDSKERKE Vincent de Wilde uit 's-Heer Arendskerke is vrijdag voor het tweede jaar op rij officieus Euro pees kampioen geworden in het kweken van agaporniden (dwergpa pegaaien). Een officieel EK bestaat niet, maar de grote tentoonstelling in het Belgische Aalst, waar De Wil de won, wordt als zodanig gezien. Dit jaar won hij de titel in de cate gorie Nigrigenis groen. Met het kweken van deze soort is hij nog niet zo lang intensief bezig. WEMELDINGE Kim Lamper is zaterdag gekozen tot de nieuwe kinderburgemeester van Kapelle. Dat gebeurde tijdens de Wemeldinge(n)dag. Op een podium bij dorpshuis de Wemel werden de kandidaten on derworpen aan een paar opdrach ten. Zo moesten ze iemand een taart aanbieden. Kim deed dat het best en daarom mag zij zich een jaar lang kinderburgemeester noe men. Dat betekent dat ze bij aller lei gelegenheden van de partij zal zijn. Kim volgt Bart Zondervan op. GOES - De Westwal in Goes is in de vroege zondagochtend uren af gesloten geweest, nadat een grote tak spontaan van een boom was gevallen. Dat gebeurde ter hoogte van het Leger des Heils. Enkele politieagenten hebben ge probeerd de tak naar de kant van de weg te slepen, maar dat lukte niet. De brandweer was echter druk bezig bij de grote brand aan de Westerstraat. Daarom werd be sloten de straat af te sluiten. Rond half negen kwam de brand weer aan. „Het bleek om een kolos sale boom te gaan", vertelt woord voerder Erik Schwartz. „De tak al leen zou je al een halve boom kun nen noemen." De brandweer zaag de hem met een kettingzaag in stukken. Er raakten geen auto's be schadigd. MEEST GELEZEN 1Brand legt schuur in de as 2. Zeeuw kweekt de beste papegaai 3. Westwal dicht door vallende tak TIPS? bevelanden@pzc.nl id, openden zaterdag en zondag ook hun deuren. De gebroeders Zuidweg, van de gelijknamige Smederi foto's Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31