Somberste Troonrede in tijden NIEUWS GETIPT VOOR U 21 7 en 8 Plannen voor Prinsjesdag alweer voortijdig uitgelekt Gratis Conimex schaaltjes Zeeland en Louisiana wisselen kennis uit over water verder Ophef over 'levend geplukt' Ikea-dekbed Brand verwoest monumentale schuur Volop parels in vol filmprogramma WALCHEREN - Bewolkt, kans op een bui 17° De Storm maakt veel los bij overlevenden „I've Changed Washington ziet mars m 5 'verwarde meute' ri - MAANDAG 14 september 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 216 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Geniet u ook zo van een Nasi maaltijd met allerlei bijgerechten als satésaus, kroepoek, ketjap en sambal? En heeft ieder zijn eigen favoriet bij uw thuis? Pan kunt u nu met de Oosterse schaaltjes van Conimex alle bijgerechten op tafel zetten. Zo kan iedereen zijn eigen Nasi helemaal afmaken en wordt de maaltijd een groot feest! Vanaf 14 september krijgt u bij aankoop van 4 willekeurige Conimex producten 2 schaaltjes gratis. De schaaltjes zijn er in 4 kleurstellingen. Conimex, de Oosterse keuken thuis Kijk voor de deelnemende winkels op www.conimex.nl Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.6 miljoen lezers; 2,9 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl umimcv- NEW YORK - De provincie Zeeland gaat samenwerken met de Ameri kaanse staat Louisiana op het ge bied van water. Dat hebben com missaris van de koningin Karla Peijs en senator Mary Landrien van Louisianna afgesproken tij- Iffi Prinsjesdag is niet meer van deze tijd reageer op www.pzc.nl reacties: 335 Senior Games hebben zichzelf bewezen 52% 48% dens het Water Forum, dat in het kader van de NY400-week in New York werd gehouden. Zeeland weet veel van bescherming tegen het water, Louisiana heeft ervaring met grootscheepse evacuatie. Ten tijde van orkaan Katrina zijn twee miljoen mensen geëvacueerd. „Die kennis is voor ons uitermate belangrijk", aldus Karla Peijs. Be gin volgend jaar moet het project vQtm krijgen. pagina 2 en 3: uitreiking Four Freedoms Award Zeeland: 2, 3, 13 en 17; Binnenland: 4,5 en 7; Buitenland: 8 en 9; Weer: 10; Strips: 11; Cultuur: 21; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 tot en met 41; Extra 42 en 43 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 11688 555530" Koningin Beatrix leest morgen de somberste Troonrede in tij den voor. Evenals in voorgaande jaren staat in haar verhaal echter geen nieuws, zo blijkt uit de be langrijkste punten uit de Miljoe nennota 2010, die enkele dagen voor Prinsjesdag is uitgelekt. DEN HAAG - Er komen zware tijden aan. Het kabinet waarschuwt dat pijnlijke bezuinigingen in een reeks van jaren niet te vermijden zijn. „We weten één ding zeker: Na de crisis zullen we te maken heb ben met hardnekkige problemen", schrijft minister van Financiën Wouter Bos. „Met name op de ar beidsmarkt en bij de overheidsfi nanciën. Moeilijke keuzes zullen onvermijdelijk zijn." Het kabinet zegt dat geen enkele maatregel onbespreekbaar is. Bij sommige ministeries moet zelfs twintig procent worden bezuinigd op de uitgaven. Ambtenaren van de diverse departementen krijgen tot juni volgend jaar de tijd om de mogelijkheden te inventarisaren. Daarna bekijkt het kabinet welke maatregelen het wil nemen. Het gaat dan onder meer om het belas tingstelsel, aftrek van de hypothee krente, ontwikkelingssamenwer king, het ambtenarenapparaat, uit gaven aan infrastructuur, en diver se toeslagen zoals de kinderbijslag. Over de afzonderlijke begrotingen is nog weinig bekend, zeker is wel dat er zal worden bezuinigd op de Eerste Hulp in ziekenhuizen en de inkomens van specialisten. Verder gaat de studietoelage de komende jaren niet omhoog. De studenten vakbond heeft al demonstraties te gen deze beslissing aangekondigd. ®pag 4 en 5: meer over Prinsjes dag AMSTERDAM - De Dierenbescher ming wil dat er een Europees keur merk komt voor producten waar dons in zit. Voorzitter Frank Dales reageert hiermee op een Zweedse reportage, waaruit blijkt dat dek bedden van Ikea tot voor kort wer den gevuld met dons dat van le vende eenden en ganzen is ge plukt. Officieel mag het dons pas worden geplukt als de vogels zijn geslacht, maar in Poolse, Hongaarse en Chi nese kwekerijen worden de dieren meerdere keren geplukt voordat ze worden geslacht. Volgens de Die renbescherming staat dit gelijk aan foltering. In Nederland is het levend pluk ken van dieren wettelijk verboden. Ikea is ondertussen gestopt met de verkoop van producten waarin dons zit dat van levende eenden en ganzen is geplukt. De samen werking met een 'foute' leveran cier werd opgezegd en twee pro ducten die 'levend' dons bevatten, zijn uit de schappen gehaald. Het ging om een dekbed en kussen. GOES - De monumentale hoeve aan de Wester straat in Goes is in de nacht van zaterdag op zon dag vrijwel geheel in vlammen opgegaan. Alleen het woonhuis kon worden gered. De brandweer was snel ter plaatse, maar kon weinig meer doen om de schuur te redden. De hoeve verkeerde al jaren in zeer slechte staat. foto Jeroen Weijers katern Zeeland: hoeve was doorn in het oog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1