zeeland 117 Eerste fase De Banjaard Hachelijke overtochten [rainingenft over de Westerschelde voor jongeren Spectaculaire arrestatie gangsters oogst veel lof De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? Zeeland in de vorige eeuw maandag 14 september 2009 Laat u niet op het verkeerde been zetten door de grote kerk in het mid den. De vraag luidt: welke plaats is afgebeeld? Een kort antwoord is vol doende, maar we zijn ook benieuwd naar anekdotes. Oplossingen kunnen tot donderdag 14.00 uur doorgestuurd worden naar de redactie van de PZC, onder vermelding van Raadkaart: postbus 91,4330 AB Middelburg. Fax: 0118-434019. E-mail: redactie@pzc.nl. Onder de inzenders van goede oplossingen wor den drie waardebonnen verdeeld. door Edith Ramakers De Raadkaart laat de Banjaard in Kamperland in aanbouw zien. „Links moest nog ge bouwd worden", schrijft J. I. Kools uit Mid delburg. „De bungalow aan de Zwaluwenlaan was on geveer 30 jaar in onze familie. Voor de kinderen was het een uitvalsbasis voor surfen op het Veerse meer. We hebben de stormvloedkering zien aanleggen. We hebben het ritme van de auto's over de aansluitstuk- ken op de weg gehoord. Toen was alles nog eenvou dig en werd je 's nachts wakker van de fazanten op het dak en kwam soms een hert aan de bomen eten. Door de uitbreiding van het park en de bouw van grote bungalows is de rust en de sfeer van vroeger er niet meer." Ad Lijmbach geeft zijn zoekmethode prijs. „Het vermoeden dat de raadkaart de eerste fase van recreatiepark De Banjaard in Kamperland betreft, kreeg ik bevestigd door de foto nog eens te vergelij ken met Google Maps." Ko Duerink uit Kamperland verbindt een jaartal aan de raadkaart; begin jaren 60. „Aan het begin van de Banjaard staat het inmiddels gesloopte hotel Kamper duin. Ergens half op de foto staat de winkel van de winkeliers, Buyze, Noordhoek en de Kam." Winnaars waardebonnen: Kools, Middelburg, E. Meu- lenberg, Arnemuiden, J Kaan, Goes. tUBK BBMMBBS9HBBKKHS9SSI Her is 65 jaar geleden dat de bevrij ding van Zeeland werd ingezet met de Slag om de Schelde. De krant blikt tot eind november (toen de eer ste geallieerde schepen naar Antwer pen konden) terug op die tijd. door Ben Jansen De Duitse troepen hebben zich na Dolle Dinsdag zo goed herpakt, dat de op mars van de geallieerden op de lin kerflank van het front volkomen stilvalt. De bezetters verschansen zich in Zeeuws-Vlaanderen om zo veel mogelijk op de vlucht gesla gen legeronderdelen de gelegen heid te geven de Westerschelde over te steken en via Walcheren en Noord-Beveland weg te trek ken. De geallieerden benutten hun overwicht in de lucht om daar een stokje voor te steken. De veerha vens en schepen op de Wester schelde worden voortdurend be stookt. Oversteken is zo hachelijk, dat het personeel van de veer dienst onderduikt. Geallieerde jagers en bommenwer pers proberen ook de afvoer van de Duitse troepen met trein rich ting Noord-Brabant te verhinde ren. Vooral de Sloedam, de Vlake- bruggen en de Kreekrakdam wor den beschoten. Inwoners van Mid den-Zeeland worden gedwongen de schade te helpen herstellen. O meer artikelen en een video op: www.pzc.nl/slagomdescheide KLOETINCE - Indigo Preventie - cen trum voor mentale ondersteuning - begint binnenkort met drie cur sussen voor kinderen en jongeren. De training Op je hoede voor je woe de, die gegeven wordt in Goes, is voor 12- tot 18-jarigen die hun boosheid en intimiderend gedrag onder controle willen krijgen. De groepstraining Vrienden is be doeld voor kinderen en jongeren die bang zijn voor of moeite heb ben met onbekende situaties. Er is een programma voor kinderen van 9 tot 12 jaar en één voor jonge ren van 12 tot 15 jaar. Jongeren tussen de 15 en 21 jaar die al langere tijd kampen met de pressieve of sombere gevoelens, kunnen deelnemen aan de cursus Grip op je dip. Voor de groepstraining Vrienden en Grip op je dip is een verwijs- briefvan de huisarts nodig. De cur sussen beginnen zodra er voldoen de aanmeldingen zijn. Wie interesse heeft in deelname aan één van de cursussen kan contact opnemen met telefoonnummer 0118-625113 of e-mailadres preventie@indigozeeland.nl. 'MSWc-'-/. door Frank van Caoten axel - Het krachtdadige optreden vrijdagmiddag van de Belgische Fe derale Politie op de Langeweg bij Axel oogst veel waardering bij Zeeuws-Vlamingen. Op de website van deze krant regende het afgelo pen weekeinde lofbetuigingen voor de spectaculaire arrestatie van drie vermoedelijk Belgische gjngsterverdachten. „Goede actie van de Belgische poli tie. Ze zal wel genoeg redenen heb ben gehad om dit op deze manier te doen. De Nederlandse politie zou ook zo te werk moeten gaan. Helaas wordt die al op de vingers getikt wanneer ze hun gummi^ knuppel boven halen", luidt een van de vele reacties. Vier onopval lende auto's van een speciale Bel gische politie-eenheid slaagden er vrijdag na een wilde achtervolging in de drie gangsters te arresteren. Dat gebeurde nadat de Opel Astra van de drie verdachten tegen een boom was gebotst. Twee verdach ten werden gewond per ambulan ce afgevoerd naar het ziekenhuis, de derde werd geblinddoekt vastge bonden aan een boom. Ook dit weekeinde werd nog niet duidelijk waarom de drie mannen zijn gearresteerd. De arrestatie maakte deel uit van een gerechte lijk onderzoek door het parket in Dendermonde. „Ik kan en mag daar niets over zeggen", verklaarde een woordvoerster van het parket. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19