bij het Bolwerk op een bankje a 15 Afgebrande hoeve was doorn in oog van Goes massaschuilkelder onderin pargeergarage de Geere Ballon kandidaat Funeral Award a Vertrouwde zekerheid in een nieuw jasje? P QE 0 JE Heerema doet brigade reddingsvlet cadeau Man bedreigt groep jongeren met mes Man maakt amok bij controle Brandweer blust duin en bermbrandjes m maandag 14 september 2009 W msmmsBgmBB8B388asmmimsmsim door Rob Paardekam GOES - De monumentale hoeve aan de Westerstraat -in Goes is in de nacht van zaterdag op zondag vrijwel volledig in vlammen opge gaan. Alleen het naastgelegen woonhuis staat nog overeind. De brandweer was snel ter plaatse, maar het was meteen al duidelijk dat er nauwelijks nog eer aan was te behalen. Wel konden twee kit tens uit de brandende schuur wor den gered. De brand brak uit rond drie uur 's ochtends. Toen de blusploeg aankwam, stond de dwarsdeelschuur, die da teert uit 1850, al volledig in brand. Mede dankzij een gunstige wind kon met een paar stralen worden voorkomen dat het vuur oversloeg naar de woning. Het nablussen duurde tot diep in de ochtend. De hoeve stond als monumentale blikvanger tussen de Goese bin nenstad en bedrijventerrein Klein Frankrijk, tegenover de molen. De panden stonden al jaren te verpau peren. Dat was de gemeente een doorn in het oog. Onderhandelin gen met de eigenaar liepen op niets uit. Burgemeester Dick van der Zaag: „Hij vroeg te veel geld. Ik meen dat ook particulieren er mee bezig zijn geweest, maar voor zover ik weet zonder succes." DIEREN - De Nederlandse Uitvaart branche heeft de rouw- en herden kingsballon Lichtje genomineerd voor een Funeral Award. Het pro duct werd eind vorig jaar op de markt gebracht door creatief bu reau Kip&Co uit Vlissingen en www.samenverliesverwerken.nl uit Goes. De ballon is saffierblauw met witte sterretjes en één grote gele ster die symbool staat voor de overledene. De ballon is bedoeld voor afscheidsrituelen, zoals bij uit vaarten, en gedenkmomenten. Zo werd er ook gebruik van gemaakt tijdens de Michael Jackson Herden king op 2 juli 2009 in Paradiso in Amsterdam. BKktfËj he; Kijk donderdag 17 september in deze krant. MIDDELBURG Reddingsbrigade Van Dixhoorn uit Middelburg heeft een nieuw boot je gekregen. Het vaartuig, met mo tor en trailer, is zaterdag in Vlissin gen overhandigd op het festival Film by the Sea, voor aanvang van de spijkerbroekenpremière van De Storm. De gift is afkomstig van de bedrij ven Heerema en Nexen Petroleum. De brigade had al twee vletten. Een daarvan ging in 2007 kapot. Die is nu door het nieuwe vlet ver vangen. De bootjes worden vooral gebruikt voor het opleiden van vrij willigers. MIDDELBURG In de Bosschaartsweg in Middel burg is vrijdagnacht omstreeks half twaalf een 43-jarige Middelbur ger aangehouden. Hij zou een groepje jongeren hebben bedreigd met een mes. Twee van hen, een 19-jarige Vlissinger en een 19-jarige Middelburger, hebben aangifte ge daan. Zaterdagnacht is in de Statenlaan een 30-jarige automobilist aange houden. Hij zat stomdronken ach ter het stuur, had geen rijbewijs, en al evenmin een woonadres. MIDDELBURG De politie heeft gisteren pepper- spray gebruikt tegen een 32-jarige Middelburger die zich tegen zijn aanhouding verzette. Dat gebeurde tijdens een grote controle van de politie Zeeland en de Belasting dienst bij het tankstation aan de Sloeweg. Volgens de politie had de man eerst een agent in de maag ge schopt. Nadat hij was geboeid, pro beerde hij een agent in de hand te bijten. Op transport naar de cel bleef hij bedreigingen uiten. VLISSINGEN De brandweer rukte afgelopen weekend in Vlissingen drie keer uit voor brandjes. In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks half twee, leek het even ernst. Een bos- en duinbrandje ter hoogte van de Burgemeester Van Woelderenlaan leek snel om zich heen te grijpen, maar kon uiteindelijk simpel wor den geblust. Bij Ritthem stond zo wel vrijdag- als zaterdagmiddag een stukje berm in brand. In de Vlissingse Walstraat brandde vrij dagavond een prullenbak uit. Meest gelezen 1Middelburg zuigt Walcheren leeg 2. Ambtenaar moet binnen blijven 3. Middelburger breekt deur open STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl De atoomschuilkelder onder de Geere in Middelburg herbergt 232 cabines met Franse hurktoiletten, verdeeld over twee verdiepingen. foto Ruben Oreel Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17