PZC Middelburg zuigt Walcheren leeg Banaan B %m Hi II ^M1 WALCHEREN 14 en 15 21 Zeeuwse hoofdstad steekt Vlissingen en Veere de loef af met woningbouwplannen Bouwinspecteur mag niet meer naar buiten Zeeland hengelt naar Europese duikers Man opgepakt na openbreken voordeur almanak jr casAisi nn Maandag 14 september 2009 Atoomaanval? Dan zit ik het liefst bij het Bolwerk op een bankje Gedurfde film van Joji Na dubbel bekroond Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg verwacht nog tot in lengte van jaren de twee andere Walcher- se gemeenten de loef af te steken met een aantrekkelijker woonkli maat. Vlissingen moet vrezen dat het voormalig Scheldeterrein niet op tijd kan worden volgebouwd. En Veere bang is voor leegloop van een aantal dorpen. Ondertussen koopt Middelburg na tuur- en landschap op om daar nieuwe woonwijken te bouwen. Daarmee tast Middelburg het land schap aan, en kan Vlissingen ern stig in financiële problemen wor den gebracht. Met dat soort waarschuwingen ver zet een groep Middelburgers zich tegen de Middelburgse plannen om naar het westen uit te breiden en daarmee in te hakken op het Nationaal Landschap Walcheren. Ze weten zich gesteund door de natuur- en milieuorganisaties. Inmiddels heeft de Statenfractie van de PvdA het provinciebestuur om opheldering gevraagd. De frac tie wil weten of Middelburg en Vlissingen niet teveel hun eigen weg gaan, en of het provinciebe stuur bereid is in te grijpen. Ook GroenLinks maakt zich be zorgd. Die partij heeft een brochu re uitgebracht over de verspilling van ruimte en geld doordat Zeeuw se gemeenten geen rekening hou den met eikaars plannen. Zaterdag vond in Middelburg een protestbijeenkomst plaats tegen Middelburgs streven om na 2010 een woonwijk te bouwen in de landerijen ten westen van De Grif fioen (Cleene Hooge). Landschaps architect Jan Willem Bos presen teerde daar officiële cijfers waaruit blijkt dat Walcheren nu al veel meer bouwgrond heeft dan nodig is. Samen hebben de drie gemeenten nu bouwgrond voor 7500 nieuwe woningen in de komende twintig jaar. Naar verwachting is hooguit behoefte is aan 4000 nieuwe hui zen. Zelfs als al die woningen in Middelburg worden gebouwd, dan kan dat binnen de grenzen van de huidige stadsbebouwing. De Middelburgse wethouder Al- bert de Vries ontkende dit niet, maar benadrukte dat bouwen in de stad zelf erg duur is, en dat dan niet kan worden ingespeeld op de variatie aan woonbehoeften. Voor al de sociale woningbouw zou dan in het gedrang komen. Zijn uit gangspunt is dat veel mensen per se in Middelburg willen, wonen. Ruim 150 Middelburgers liepen zaterdag te hoop tegen plannen van de gemeente om een nieuwe wijk te bouwen in de landerijen van De Cleene Hooge, ten westen van De Griffioen. Ze hielden een protestbijeenkomst in een koeienstal op de grens van de nieuw te bouwen wijk, en trokken daarna het bedreigde landschap in om er te picknicken. foto Ruben Oreel VEERE Een ambtenaar bouw- en woning toezicht van de gemeente Veere mag voorlopig geen inspecties ver richten. De gemeente Veere houdt hem binnen nu bekend is gewor den dat hij bij zijn woning in Dom burg een vakantiehuisje liet bou wen dat niet voldoet aan de regels van het bestemmingsplan. Het is, zoals gemeld, 30 centimeter te hoog. Er loopt een procedure om dit alsnog goed te keuren. Omwo nenden maken daartegen bezwaar. ZIERIKZEE Een groot marketingonderzoek moet uitwijzen of Zeeland in ande re Europese landen als duikprovin- cie aan de man kan worden ge bracht Tot de opdrachtgevers beho ren het provinciebestuur, de ge meente Schouwen-Duïveland en de Nederlandse Onderwatersport bond. Doel is het (duik)toerisme te versterken. Creative Marketing Re sults uit Zeist voert het onderzoek uit. Het ministerie van Economi sche Zaken betaalt mee. VLISSINGEN In Vlissingen is een 43-jarige Mid delburger betrapt toen hij de voor deur openbrak van een woning aan de Scheldestraat. Op aanwij zing van buurtbewoners, die de man waren gevolgd, hield de poli tie de dader aan op de Koudekerk- seweg. Dat gebeurde vrijdagavond even na elf uur. Op het Bellamypark is zaterdaga vond tussen 23.00 en 03.15 uur een brommer gestolen: een zwarte Peu geot met kenteken FS 525 P. De twee Middelburgse kinderen zijn er trots op dat ze al een woordje Frans spreken; bonjour, madame, oui, monsieur, baguette... Afgelopen vakantie hebben ze een nieuw woord geleerd. Bij de Chinees, aan het Fête du Lac. De negenjarige zoon van het gezin had zin in een gebakken banaan. Zijn ouders zaten in het belendende tentje aan een Indiase maaltijd en spoorden hun zoon aan zijn banaan Tip? redactie@pzc.nl bij de naastgelegen kraam zelf te gaan bestellen. Dochterlief (6) ging mee en deed het woord, „üne bana- ne", zei ze verlegen tegen de verko per. Die boog zich over de toönbank en vroeg heel vriendelijk: „beignet de banane?" De Middelburgse knikte en nadat de lekkernij was afgerekend liepen ze te rug naar pa en ma. „Weetje wat die meneer vroeg?", gie chelden ze. „Ben je een banaan!!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15