21 Trafostation bij Dreischor opgeknapt berco Dorp wil ook profiteren van turbines Ook uitkijkplek krijgt opfrisser voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALDER GERRY WEBER Activiteitendag van paardenvereniging Geen subsidie voor kankeronderzoek Meepraten over hangplek voor jeugd OPROLLEN DIE VOORRAAD! KORTING OP DIVERSE VOORRADEN DESSO TAPIJT vrijdag 11 september 2009 Het uit 1928 daterende elektriciteits-hoogtorenstation in Dreischor krijgt een opknapbeurt. foto Ronald den Dekker door Rob Paardekam nieuwdorp - De dorpsraad van Nieuwdorp zet vraagtekens bij het plan voor vijftien windmolens bo ven het spoor in het Sloegebied. „En als ze er komen, willen wij ook de lusten", zegt secretaris Hans van Dam. Hij wijst de plannen niet bij voor baat af Nieuwdorpers zijn volgens hem geen klagers. „We weten dat we in een gebied wonen waar veel gebeurt. Daar kunnen we mee le ven. Maar het zou wel eens wat minder mogen met de overlast." Als het om de windmolens over het spoor gaat, is Van Dam vooral bang voor horizonvervuiling en onveiligheid. „Stel dat er een wiek van zo'n molen vliegt net als er een trein met chemicaliën onder rijdt, wat gebeurt er dan? Dat zijn dingen die wij willen weten voor we een standpunt innemen." Van Dam is ook niet onder de in druk van de woorden van de initia tiefnemers dat de dorpen worden ontzien. „Dan hou je niet veel van het Sloegebied over, hoor." Als de molens er komen, zou een deel van de winst naar de dorpen in de Sloerand moeten gaan, vindt Van Dam. Voor leuke dingen, bij voorbeeld. „We willen niet alleen de lasten, maar ook de lusten." lange vorststraat goes SOMMELSDIJK Rijvereniging De Grevelingen houdt morgen haar jaarlijkse dres- suurwedstrijd met tal van activitei ten. Kinderen mogen op een pony rijden of de beestjes aaien. Verder zijn er allerlei demonstraties. Het evenement vindt plaats bij Stal van Eek aan de Kraaijensteindijk in Sommelsdijk. Wie mee wil doen aan één van de wedstrijden, kan zich nog inschrij ven. www.rvdegrevelingen.nl SSSSSSBCnBSSUHttSSSSS ZIERIKZEE Kankercentrum Daniël den Hoed in Rotterdam, onderdeel van het Erasmus Medisch Centrum, krijgt van de gemeente Schouwen-Duive- land geen subsidie voor de bouw van nieuwe laboratoria voor kan keronderzoek. De Daniël Den hoed Stichting had een bijdrage van 500 euro gevraagd. De gemeente vindt het niet haar taak om zo'n onder zoekscentrum te financieren. Bo vendien is het centrum niet ge richt op Schouwen-Duiveland. NOORDGOUWE De dorpsraden van Noordgouwe en Schuddebeurs houden op maan dag 14 september een dorpsraadver gadering. Onderwerp is het jeugd honk. In juli is het jeugdhonk in Noord- gouwe gesloten. Nu wordt gespro ken over het openen van een nieu we hangplek. De vergadering is in het dorpshuis aan de Pauwstraat 24A in Noordgouwe, en begint om 19.30 uur. Ook een ambtenaar van de gemeente zal aanwezig zijn. door Piet Kleemans Stichting Monumenten Schouwen-Duiveland - een volle dochter van Stichting Renesse - is be gonnen met de restauratie van de transformatortoren aan het Slinger- bos in Dreischor. Eind deze maand wordt ook begonnen aan een opknapbeurt voor de uitkijkto ren in de Boswachterij Wester- schouwen. Het vervallen transformatorhuisje in Dreischor dateert uit 1928 en fungeerde als verdeelpunt voor toen nog bovengronds aangevoer de stroom. Via porseleinen isolato ren werden de hoogspanningsdra den van het huisje naar de elektri- citeitsmasten gevoerd. Toen de elektriciteit ondergronds ging, ver loor het gebouwtje zijn functie. De toenmalige gemeente Brou wershaven kocht het en de brand weer nam het in gebruik als droog plaats voor brandweerslangen. Daarna kwam het leeg te staan en raakte in verval. Op het dak tiert het onkruid welig, de dakgoot is verstopt, de ooit met fraai smeedij zer versierde deuren en raampjes hebben plaats gemaakt voor hou ten platen, het metselwerk is ge scheurd en het ijzerwerk verroest. Stichting Beschermd Erfgoed Schouwen-Duiveland en heem kundige vereniging Stad en Lande luidden daarop de noodklok. Stich ting Monumenten - inmiddels ei genaar van vier stravaljes, de Plom pe Toren van Koudekerke en de be tonnen uitkijktoren aan de Adriaan van der Weijdeweg - rea geerde daar vorig jaar op met de aankoop van het hoogtorensta- tion. Plannen werden gesmeed voor de restauratie van het niet al ledaagse monument. Het is de bedoeling dat het huisje met zijn kenmerkende kleine za deldak met eenvoudige windveren en boeiboorden weer geheel in ori ginele staat hersteld wordt. De kunststof kap op het dak, die ooit een brandweersirene afdekte, ver dwijnt. De kosten van de naar ver wachting enkele weken in beslag nemende restauratie zijn geschat op 34.000 euro. Eind deze maand wordt ook een begin gemaakt met het opknap- pen van de betonnen uitkijktoren aan de Adriaan van der Weijde weg. De ijzeren reling van het uit- kijkplateau wordt onder handen genomen en de ijzeren strips op de betonnen traptreden eveneens. Ook de 'wijzerplaten' bovenop - bedoeld om aan te geven wat er in welke richting te zien is - worden vervangen. De kosten van het kar wei zijn geraamd op 9500 euro. Zowel de restauratie van het hoog- torenstation als de opknapbeurt van de uitkijktoren worden uitge voerd door bouwbedrijf Quant uit Zierikzee. '■7 ,'KNA 1 •- Telefoon 0111-413951 WWW.DEURtÖOZIERIRZEE.NL Asteranne: 400 cm breed, prijs p/m van 209.95 voor 167,95 Bouquette: 400 cm breed, prijs p/m van 164.95 voor €131,95 Inova Twin: 400 cm breed, prijs p/m van 229.95 voor 183,95 The Floor is Yours

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57