land 12 7 Volleybalclub luidt noodklok Een stroom van ellende zoekt een veilig heenkomen in Goes Kruibeke moet handen wassen regio agenda Historische koetsenparade Sluis Gemeente Hulst onderzoekt subsidieverdeling De Slag om de Schelde Roeiwedstrijden op Otheense kreek Terneuzen Presentatie boek Land van Hulst in de oorlogstijd donderdag 10 september 2009 AXEL Gregoriuseentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, handvaardigheid. De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Solo dansen. Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.30 uur: Zangkoor. BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Sjoelen. CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnas tiek. HEIKANT 't Heike, 13.15 uur: Kaarten. HENGSTDIJK Café 't Jagershuis, 14.00 uur; Kaarten. HULST Reynaertcollege aan de Gildenstraat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten. De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken, koersbal; 19.00 uur: Line dance, cursus PRH. De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugën- training; 14.00 uur: Sjoelen. Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 10.00 uur: Kof fie drinken; 14.00 uur: Zangkoor Nooit Gedacht; 19.00 uur: Kaarten. Den Dullaert, 13.30 uur: Kaarten; 19.00 uur: Yoga, bridge. KLOOSTERZANDE Café In den Dwaes, 19.45 uur: Bingo. WZC Antonius, 10.30 uur: Viering in de kapel; 14.00 uur: Zangers van Toen. LAMSWAARDE Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen. OOSTBURG Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uur: Sjoelen. PHILIPPINE De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal. RETRANCHEMENT Bezoekerscentrum 't Zwin, 10.00 uur: Excursie. SAS VAN GENT De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten. SINT-JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 14.30 uur: Ouderensoos; 15.30 uur: Kreatieve vorming. SLUISKIL Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten da mes, koersbal. TERNEÜZEN De Veste, 13.30 uur: Handwerken; 14.00 uur: Sjoelen; 16.30 uur: repetitie koor; 19.00 uur: Bridge. De Kameleon, 15.00 uur: Meetpoint; De Hoeve, 20.00 uur: Kaarten. WESTDORPE WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Bewegen op muziek; 13.30 uur: Sjoelen, handwer ken. KRUIBEKE - Hoe serieus moet je de Mexicaanse griep ne men? In de Vlaamse Scheldegemeente Kruibeke is het bestuur op alles voorbereid. Of beter, inwoners wordt aangeraden alert te zijn. In de hoofdstraat van Kruibeke wordt allen via een spandoek aangeraden de handen goed te wassen. Twee gemeentewerklieden die bij het spandoek staan, leveren commentaar. „Nogal overtrok ken, hè", wijzen ze omhoog. „Gewone griep is net zo erg." Ze wassen nu zeker vaker hun handen om een voorbeeld te stellen? „Ach welnee." foto Peter Nicolai SLUIS - Historische koetsen rijden zondag weer door Sluis en het omrin gende landschap in België. De stoet vertrekt om 10.00 uur en is om streeks 16.00 uur terug in Sluis. "VV'" StBEaBHgB door Harold de Puysseleijr HULST - Volleybalvereniging Mor- res heeft dringend extra structure le financiële steun van de gemeen te Hulst nodig om gezond voort te kunnen blijven bestaan. Voorzitter Ronald van Goethem maakte de leden van de adviescom missie Samenleving uit de gemeen teraad gisteravond duidelijk dat het 'twee voor twaalf is voor de vereniging. De zaalhuur van veertienduizend euro en de hoge reiskosten druk ken zwaar op de begroting van de volleybalclub, terwijl de bijdrage van de hoofdsponsor waaraan de vereniging zijn naam dankt in de voorbije jaren noodgedwongen met tweederde is verminderd, al dus Van Goethem. Volleybalvereni ging Morres probeert de eindjes nog wel aan elkaar te knopen met het zoeken naar aanvullende spon soring en veel zelfwerkzaamheid, maar de grens is volgens de voor zitter van de vereniging bereikt. „Ouders sturen hun kinderen niet meer op volleybal vanwege de ho ge contributie." Die bedraagt ne gentig euro voor jeugdleden en 175 - of 190 euro voor spelers uit de se niorenteams, waar echter ook al kinderen vanaf zestien jaar in spe len. Van Goethem deed een be roep op de politiek om nu einde lijk eens een einde te maken aan 'de onrechtvaardige verdeling' van subsidies tussen binnen- en bui tensportverenigingen. Buitensport clubs beschikken namelijk alle maal over een eigen accommoda tie, terwijl de binnensportclubs zaaltjes moeten huren waar ze geen subsidie van de gemeente voor krijgen. „Wij krijgen slechts veertien euro subsidie per jeugd lid, maar die krijgen de verenigin gen met een eigen accommodatie ook." Die scheve subsidieverhouding is meer dan tien jaar geleden al bij de gemeente aangekaart, maar die hield steeds de boot af om de pro blematiek te bekijken. Wethouder Fons Dobbelaer liet gisteravond desgevraagd weten, dat hij eerder al met het bestuur van de volleybalvereniging over de kwestie om de tafel heeft gezeten. „Ik heb nu opdracht gegeven om door de afdeling de verschillen in subsidies tussen binnensport- en buitensportverenigingen in beeld te brengen. Vervolgens willen we bekijken of er een oplossing voor het probleem te vinden is." Het is 65 jaar geleden dat de bevrij ding van Zeeland werd ingezet met de Slag om de Schelde. De krant blikt tot eind november (toen de eer ste geallieerde schepen naar Antwer pen konden)terug op die tijd. door Ben Jansen De Duitsers willen een groot deel van Walcheren leeg hebben. De bevol king van Middelburg en Vlissin- gen krijgt de opdracht te evacue ren naar Zuid-Beveland of naar Bergen op Zoom. Naar welk adres? Zoek het zelf maar uit. Nu het er de schijn van heeft dat de intocht der bevrijders-slechts een kwestie is van een aantal da gen, hooguit een week, voelt vrij wel niemand ervoor te vertrekken. Alleen wie onmisbaar is of niet in staat om te reizen, mag van de be zetters blijven. Dat blijkt een rek baar begrip. Gemeenteambtenaren schrijven de vingers blauw aan be wijzen van vrijstelling van de eva cuatieplicht. Voor vervoer is gezorgd. In de eer ste evacuatietrein uit Vlissingen zit ten slechts negentien passagiers. In de tweede vijftig. Nog steeds veel te weinig, vinden de Duitsers. Ze laten de trein ontruimen. De evacués moeten maar gaan lopen. In Middelburg verschijnen dertig personen op het station, maar geen trein. De animo is mede daarom zo ge ring, "omdat geallieerde vliegtuigen vooral op de Sloedam treinen be stoken. Het is levensgevaarlijk daar naar Zuid-Beveland over te steken. Sommigen proberen het te voet. Op 10 september komt een stoet van enkele honderden lopend in Goes aan, hun hele hebben en houden in kinderwagens en op fietsen. „Een stroom van ellende", noteert een Goesenaar. TERNEUZEN - Roeivereniging Row- Dow houdt zaterdag op de Otheen se kreek in Terneuzen voor de ze ventiende keer de Kreekrace. De ra ce gaat over een lengte van 4200 meter en staat open voor alle soor ten boten en roeiers. Jeugd roeiers mogen ook kiezen voor een race over 1500 meter. De wedstrijd be staat uit drie keerboeiraces, van de botenloods van RowDow tot de Kraagbrug en terug. De ontvangst van alle deelnemers is om 12.00 uur. De eerste keerboeirace begint een uur later. De prijsuitreiking is om 16.00 uur. HULST - Streekschrijver Tonny van Kemseke presenteert zaterdagmid dag 19 september in Hotel van Leu ven in Kloosterzande zijn boek over het Land van Hulst en Koe wacht in de Tweede Wereldoor log. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Voor de presentatie van het boek houdt Wim de Meester een lezing over luchtgevechten bo ven Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Ed Steyns vertelt over zijn jeugd in de oorlog. Doedelzakgroep Murphy's Law zorgt voor muziek. De boek presentatie is om 15.30 uur. De toe gang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89