is nog niet geweken zeeland 123 zwemmen Vroeg naar school heeft ook zo zijn voordelen ALLES OM OP TE ZITTEN! Rudiment De Kaloot is en blijft uniek Rattenslang ontsnapt uit woning Verkeer tussen Goes en Kapelle omgeleid 3D-bril zuigt bezoekers CineCity als het ware de film in Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto www.tmcwoonwinkeis.nl gewoon gezellig recreëren, zoals dat al sinds jaar en dag op De Ka- loot gebruikelijk is. Om 13.00 uur begint het feest en om 17.00 uur worden de barbeque's aangesto ken. Wat daarop moet, mogen de gasten zelf meebrengen net als koude dranken, want Redt De Ka- loot serveert alleen koffie en thee. talloze kinderen zwemmen. Maar het blijft trekken, het strandje, want je kunt er nog steeds fossie len vinden: haaientanden en rog- genstekels. Het is er elke keer an ders, want de dynamiek van de Westerschelde is hier zichtbaar. Vandaag ligt hier een geul, volgen de week ligt die een eind verder op. En de hond mag altijd mee. „Het feest zou nog veel groter zijn als we onzelf zouden kunnen op heffen", zegt Addy den Herder. „Maar volgende maand al beslist de provincie of ze doorgaan met het streven naar een terminal hier, of niet." De club is ervan over tuigd dat het vergeefse moeite is, want alternatieven zijn er genoeg. Onder De Kaloot verstaan we te genwoordig het strandje tussen de Noordnol bij de inlaat van de Kern centrale en de ingang van de Sloe- haven. Het is overgebleven van een uitge strekt schorrengebied, dat eind ja ren zeventig werd ingepolderd voor de industrie. Frieda Weers: „Overal, in Ham burg, Bremen, Antwerpen, en Rot terdam, zijn lege containerkade's. Hier in het Sloegebied liggen stuk ken grond aan de haven al veertig jaar ongebruikt. Het lijkt wel of ze de uitspraak van de Raad van Sta te niet hebben kunnen vatten. Tot ze dat kunnen, gaan wij door." Op De Kaloot kun je fossiele haaientanden vinden, die uitspoe len uit een 60 meter diepe geul. Ze stammen uit het eoceen, 41 miljoen jaar oud. De Kaloot is de enige plek in Zee- land waar nog jonge duintjes groeien. Goes Marconistraat 15 (0113) 22 41 19 OVEZANDE Uit een woning aan de Maurits- straat in Ovezande is gisteren een zogenaamde rattenslang ontsnapt. Het dier, een vrouwtje, is oranje van kleur en zo'n 2 meter lang. De politie vraagt mensen alert te zijn en bij het zien van het dier de poli tie te waarschuwen. Een rattenslang is populair bij rep tielenhouders omdat deze slangen soort zeer goed hanteerbaar is. Een rattenslang staat bekend als niet ge vaarlijk en valt niet aan zolang het dier correct behandeld wordt. KAPELLE De provincie laat vandaag, donder dag, een stuk rijbaan op de Braan- jeweg tussen Goes en Kapelle repa reren. De Braanjeweg is de provin ciale weg N670. Verkeer vanuit Goes zal worden omgeleid via de N289, de Viaduct- weg, en Vierwegen. Verkeer dat van Kapelle naar Goes rijdt, wordt omgeleid via de oude Kapelseweg. De reparatie van het wegdek tus sen de kilometerpaaltjes 0.4 en 0.5 is binnen een dag gereed. LEKKER DANSEN De Sorotikids zorgden gisteren voor vrolijke taferelen in Goes. Zie ook de video op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl donderdag 10 september 2009 'voor uw bedrijf BEVEILIGING NU', compleet gecerfiticeerd "INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING CAMERABEWAKING MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 Erkend KflORG Beveiligingsbedrijf Branddetecliebedrljf Internet: www.co fi. ijnbv.nl fijnbv.nl. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Brad Pitt, Bruce Wil lis, Harry Potter en Mega Mindy. Bij CineCity in Vlissingen kun je je filmhelden voortaan aanraken. Althans, zo lijkt het. De bioscoop is namelijk als eerste in Nederland permanent uitgerust met twee gigantische digitale film- projectoren: Sony 4K's. „Dat is op dit moment het beste van het bes te", glundert vestigingsmanager Sander Verdonk, terwijl hij op een touchscreen intikt welke film hij op het scherm wil. Inderdaad: de trailer van De Storm is digitaal, anders dan van een traditionele 35 mm-film. Door de hoge resolutie is het beeld haar scherp. Dat maakt het spannen der. Maar ook het geluid is anders. Harder. „Voller", verbetert Ver donk. Je wordt als het ware de film ingezogen. Maar dat kan nóg beter, als je er een 3D-bril bij pakt. Niet van die gekke groen/rode plas tic dingetjes van vroeger; ze zijn ge moderniseerd. Het lijkt dan alsof je in de film zit, alsof je je filmheld kunt aanraken. Volgende week zaterdag moet de eerste zaal gevuld zijn met 3D-bril- dragende bezoekers, tijdens de voorpremière van Disney Pixar's nieuwste film Up. De Storm wordt tijdens en na het festival Film by the Sea digitaal ver toond. Maar niet in 3D, dus zon der brilletje. Maar mensen mogen ook kiezen voor een gewone voor stelling. Die kost minder. Bovendien is niet iedereen even ge charmeerd van digitale vertoning. Voor de Amerikaanse regisseur Quentin Tarantino hoefde zijn nieuwste film Inglorious Basterds niet zo nodig digitaal; hij vindt dat de krasjes er nu eenmaal bij ho ren. COUJNSPLAAT - Naomi is nu drie dagen 'brugsmurf, maar ze is al helemaal gewend. „Ik heb geen heimwee naar de basisschool", zegt ze overtuigend. „En ik ben ook nog niet gepest door kinderen uit hogere klassen." Gisteren was klas lL om kwart over twee uit. ,Maar ik was pas half vier thuis, we hadden echt heel veel tegenwind." 's Ochtends waren Naomi en haar klasgenoten uit Colijnsplaat al om tien over half acht op school. Véél te vroeg. „De les begon pas om vijf voor half negen. We waren om zeven uur vertrokken." De vroege aan komst had een voordeel. „Het was nog lekker rustig bij de kluisjes." Tja, die kluisjes, dat valt nog niet mee. „Ik krijg hem nooit open." Naomi Vos RELAXFAUTEUIL TONDER Van 1.699,- voor 1.299,- Leverbaar in veel leerkleuren en kwaliteiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73