Zeeland Leefbaarheid Bruinisse onder de loep genomen dêDRVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 almanak Tip? redactie@pzc.nl 29 ENQUÊTE Bij uitslag blijven veel vragen onbeantwoord door Melita Lanting BRUINISSE - In Bruinisse valt het een en ander te verbeteren. Dat is een van de conclusies uit de leefbaarheidsenquête die onlangs onder de inwoners is gehouden. Maar de uitkomsten van de enquê te roepen ook nog veel vragen op die nader onderzocht moeten wor den. De dorpsraad heeft onlangs met hulp van de scouting 1500 vragen lijsten verspreid in het dorp. Daar van zijn 772 formulieren ingevuld teruggekomen. Een respons van 52 procent waar de dorpsraad blij mee is, bleek tijdens de presenta tie van de uitslag aan de inwoners. Waar voorzitter Mart Meeuwsen minder content mee was, was de opkomst tijdens de presentatie. „Dat viel wel tegen. Gezien het ho ge aantal formulieren wat we te ruggekregen hebben, had ik meer mensen verwacht." Ongeveer 60 mensen kwamen op de presenta tie af. Uit de antwoorden blijkt dat Bruënaren redelijk honkvast zijn en weinig verhuisplannen hebben. Er zijn ook nauwelijks problemen met overlast van jeugd en de inwo ners voelen zich over het alge meen veilig. Maar er zijn ook zaken die minder gewaardeerd worden. Honden poep is zo'n kwestie. Van alle on dervraagden geeft 34 procent aan vaak overlast te hebben van de poep. 'Streng controleren' werd door een van de aanwezigen gesug gereerd. Wat ook gemist wordt in Bru is de wijkagent. Van alle deelnemers wil 84 procent iemand van de poli tie die gemakkelijk aanspreekbaar is. 'Als je nu een agent wilt spre ken moet je stoppen bij een flitsau- to.' Tijdens de presentatie kwa men een paar concrete zaken aan de orde waar de dorpsraad mee aan de slag gaat. De aanpak van verkeersonveilige situaties bijvoor beeld en de realisatie van een twee de bushalte in het dorp. Driekwart van de inwoners ziet graag een tweede halte wat dichter bij het centrum zodat ouderen wat ge makkelijker met de bus mee kun nen. De antwoorden op verschillende vragen zijn niet eenduidig of on voldoende uitgespit. Deze vragen moeten nader onderzocht wor den. Zo zijn er vrijwel evenveel voorstanders als tegenstanders van een hangplek voor jongeren. Soms is louter tegen gestemd vanwege te lange procedures rond de aanleg van zo'n plek. 'En dan zijn de jon geren om wie het ging al niet meer geïnteresseerd'. Z1ERIKZEE - Met het neerzetten van een speelboot gaf Wethouder Wijnand Renden, even in de rol van kraanmachinist, gistermiddag het startschot voor de aanleg van een speelplaats aan de Watersnipstraat in de nieuwe Zierikzeese Waterwijk, ofwel Poortambacht 11. Hij kreeg daarbij hulp van de kinderen uit de wijk. Die speelden ook eerder al een belangrijke rol in de totstandkoming van de speeltuin. In groepen maakten ze, samen met de gemeente en een producent van speeltoestel len, ontwerpen voor de speelplaatsen aan de Watersnipstraat, de Houtsnip straat en de Lepeiaarstraat. Die hebben allemaal een eigen thema: bos, zee en sport. De speelveldjes moeten nog voor de winter klaar zijn. foto Dirk-Jan Gjeltema 'Zet maar in de magnetron, 't wordt wel acht uur', of'Nog een half uur, schat, dan ben ik thuis'. Regelmatig hoort ze gniffelend dit soort telefoon gesprekken van collega's naar het thuisfront aan. Single zijn heeft best voordelen, denkt ze dan. Met een gerust hart liet ze onlangs haar privé-mobieltje op het bureau liggen, toen ze naar een afspraak moest. Terug op kantoor rende haar collega in paniek rond. 'Je ouders zijn naar je op zoek. Ze hebben al drie keer gebeld!' De ergste doemscenario's spookten door haar hoofd. 'Wat is erV, was het enige dat ze kon uitbrengen toen haar vader eindelijk de telefoon op nam. Het bleef even stil aan de ande- re kant van de lijn. 'Kom je van avond bij ons barbecuen? Half ze ven.' Weinig animo voor recreatief aanbod van Senior Games Donderdag 10 september 2009 Babyboomers willen geen tuttige sport Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl zaterdag 12 september 11.00-16.00 uur demonstratie 999 Games Hoogspanning komende week verschijnt: Dan Brown de Nederlandstalige editie The lost symbol verschijnt op 3 0 oktober €19,50 reserveer nu uw exemplaar meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59