321 sport Droogte verstoort competitie 1 PI Patrick Roos verdedigt titel >v v p#: Tennisster Kerkhove door in dubbelspel Pim Bouwman wint toernooi met Oranje MZVC wint van Apollo na zwak begin Middelkoop en De Bakker winnen 10 DAGEN LANG AANBIEDINGEN! 24e Strandcross Vlissingen donderdag 10 september 2009 VOETBAL Velden in verschillende gemeenten niet bespeelbaar Frits Bakker MIDDELBURG De rasvoetballer Jona than Constancia zal, zelfs als hij niet geschorst is, zondag niet te be wonderen zijn in een thuiswed strijd van Vlissingen. Het is nu al vrijwel zeker dat er op veel velden van de gemeenten Vlissingen, Mid delburg en Reimerswaal dit week einde niet wordt gevoetbald vanwe ge de droogte op de velden. Waar in de voorbereiding op de competitie kunstmatig gesproeid is, liggen de velden erbij als een groen biljartlaken. Bij FC Dauwendaele, Walcheren en Rillandia zijn overal kale plekken en is de bovenlaag zo hard als beton. Gideon den Dekker, wedstrijdsecre taris bij Rillandia, weet zich geen raad meer met de wedstrijden. „De velden liggen er zo slecht bij dat er echt niet op kan worden gespeeld. Doen we dat wel, dan brengen we schade aan, die later op ons zal wor den verhaald." Jan Steenbakkers van Walcheren: „We zijn slachtoffer van de ge meente, die niet wil of kan sproeien. Ze hebben er geen capaci teit voor, zeggen ze, of de prijs is te hoog. Ik ga er dan ook zeker vanuit dat we dit weekend weer niet spe len." Eddy Dobbeleir van Vlissingen: „Ik vrees het ergste voor zondag, maar ook met trainen liggen we hope loos achter. Wij trainen nog op het oudste kunstgras dat er bestaat, dus zo lekker is dat niet. Ik mag wel spreken van een rampzalige voorbe reiding door die droogte." Ko Noordhoek van Dauwendaele: „Voor ons is het ook een levens groot probleem, want met al onze elftallen kunnen we maar op één kunstgrasveld spelen. We moeten zoeken naar iets anders, trainen in een park bijvoorbeeld." Toch is er enig licht in de duister nis. Zo zegt Eldridge Pentury, secre taris van Jong Ambon: „Op dit mo ment is bijna alles vrijgegeven maar ze bepalen vrijdag pas of dit weekend een volledig programma afgewerkt kan worden. Het geluk is dat we samen met Dauwendaele de beschikking hebben over een We- tra-veld, een natuurgrasveld met kunstvezel, waarop de eerste selec ties mogen trainen en spelen." Wat de Schouwse clubs betreft, zegt Jacob Muller van Bruse Boys: „Door de buien van vorige week zijn de velden iets opgeknapt. Het hoofdveld ligt er redelijk bij. We hebben er zand opgegooid, zodat het geen schade kan oplopen. Ik verwacht dat we kunnen spelen." Toon van Tiggelhoven van Zierik- zee: „We hebben op dit moment groen licht, maar al te lang moet het niet droog blijven. Van mij mo gen er nog minstens vijf buitjes val len, anders mogen we dit weekend vermoedelijk maar één wedstrijd per veld laten spelen." Noordhoek vindt dat er goed moet worden na gedacht over de toekomst. „We heb ben geen bronnen in de buurt, zo dat er niet gesproeid kan worden. En een installatie aanschaffen is kennelijk te duur. Maar dit pro 7* -■ v- Kale plekken en een bovenlaag zo hard als beton, de velden lijden onder de droogte. foto Ruben Oreel bleem zal zich vaker voordoen. Door de klimaatverandering, met veel droge zomers, krijgen we er steeds vaker mee te maken." Jos Joosse, toezichthouder van de gemeente Middelburg: „We zijn in derdaad bezig om te onderzoeken wat de mogelijkheden zijn om bronnen te slaan. Want nu kunnen we geen water geven, omdat de bronnen er gewoonweg niet zijn. En dan kom je zoals nu, met twee maanden bijna zonder regen, gega randeerd problemen met je vel den." De KNVB bekijkt alles van afstand en met enige vrees voor de voort gang van de competitie. Emile Ag- terberg, competitieleider zaterdag: „We kunnen in de komende we ken nog doordeweeks laten inha len, maar veel langer moet dit niet meer duren. Dan komen we echt in moeilijkheden. Ik hoor gelukkig betere berichten van Schouwen, maar uit Vlissingen, Middelburg en Reimerswaal bereiken ons nog steeds zorgelijke signalen." „Ik denk niet dat het nog lang gaat duren", vermoedt Gideon den'Dek ker. „We krijgen meer vochtige nachten vanaf nu, dan ligt er 's morgens dauw op het veld, zodat het zich een beetje kan herstellen." ALPHEN AAN DEN RIJN Tennisster Lesley Kerkhove uit Zie- rikzee heeft woensdag de laatste acht bereikt van het dubbelspel in Alphen aan den Rijn. Samen met Nicolette van Uitert was ze in de eerste ronde van het met 25000 dollar gedoteerde fiiture- toernooi te sterk voor een Slowaaks/Pools koppel: 6-2 5-710-8. De twee treffen nu een Lets/Russisch duo. WICKLOW Pim Bouwman heeft met het Ne derlands elftal tot 19 jaar een vier- landentoernooi gewonnen. Nadat in Ierland al was gelijkgespeeld te gen het gastland (1-1) en Portugal met 3-1 was verslagen, won Oranje met 3-1 van Turkije. De uit Oost- Souburg afkomstige Bouwman, speler van NAC, kwan in het laatste duel na 65 minuter in het veld. MIDDELBURG MZVC heeft de inhaalwedstrijd te gen Apollo'69 gewonnen. De Mid delburgse zaterdag-vierdeklasse won met 6-2. De ontmoeting wert afgelopen zaterdag afgelast wegen de slechte gesteldheid van het tei rein. MZVC had een zwak begin e kwam met 2-0 achter, waarna Dar ny Sandhövel (2x), Michel Riddej hof, Wouter de Vries, Alexande Bom en Joy Hitïjahubessy de ord herstelden. alphen aan den rijn - Matwé Middelkoop en Thiemo de Bakker heb ben de tweede ronde bereikt van de tennischallenger in Alphen aan den Rijn. Middelkoop won gisteren in drie sets van de Zwitser Michael Lam mer: 3-6 6-3 6-2. De Bakker kende geen enkele moeite met de Australiër Joseph Sirianni: 6-1 6-2. „Ik speelde gewoon weer zo lekker als in Brasov", zei De Bakker. In die Roemeense stad schreef hij vorige week een challengertoernooi op zijn naam. Ook Middelkoop verliet tevreden de tennisbaan. „Ik was veel be ter, maar kon aanvankelijk de breaks niet maken", zei hij. „Toen heb ik er twee schepjes bovenop gedaan en toen ging het wel." VAN 9 T/M 19 SEPTEMBER REGENPAK Capuchon opvouwbaar in kraag ventilatie-openingen - veilige BIKE TOTAAL HOGEDRUK- POMP Voor Hollands. Frans en autoventiel pompt tot 11 bar - duidelijke manometer reflectie - rits en zakken met regenoverslag - 4HHjE maat S t/m XXL a*?5 gfypgjg# I i i meer spectaculaire aanbiedingen op www.biketotaal.nl cJLCO ^joovse twe»%v;ekïts C_ Dorpsplein 14 Aagtekerke T. 0118-581306 www.leojoossetweewielers.nl door René van Stee vlissingen - Hoewel het aantal in schrijvingen iets achterblijft ten opzichte van voorgaande jaren, is de organisatie van de Strandcross in Vlissingen tevreden over het deelnemersveld dat zondag aan de start staat. „Als je ziet dat er elders diverse kampioenschappen gehou den worden, kunnen we alleen maar positief zijn over de coureurs die komen opdagen", zegt Lisanne Joosse namens de organiserende motorsportvereniging De Uitlaat. Traditiegetrouw rijden veel Belgen wedstrijden in eigen land. Mare de Reuver, vorig jaar op het Vlissing- se Badstrand nog tweede achter Pa trick Roos, rijdt hoogstwaarschijn lijk mee in de Grote Prijs van Bra zilië in het WK MXi. De talentvol le veertienjarige Jeffrey Herlings, die het organisatiecomité ook graag aan de start had zien ver schijnen, rijdt een cross om het Eu ropees kampioenschap MX2 in het Franse Villars sous Ecot. Wellicht had ook Roy Gijsel uit Heikant zijn opwachting in Vlissingen ge maakt, maar hij doet op hetzelfde Franse circuit mee aan de laatste cross van het WK in de MX3. De lokale favoriet Rinus van de Ven, in 2006 winnaar van de Strandcross in de MX 2, moet het evenement aan zich voorbij laten gaan omdat hij nog niet geheel is hersteld van de ziekte van Pfeiffer. De winnaars van vorig jaar gaan in elk geval wel van start in de 24e Strandcross. Patrick Roos verde digt zijn titel in de gecombineerde klasse MXi en 3. In 2005 won hij ook al eens in de klasse MX2. Bovendien staat de crosser uit Et- ten-Leur aan kop in het tussenklas- sement van het open NK in de MXi en 3, waarin hij zondag nog de overwinning in Oss pakte. Roy Gijsel werd hier vierde. Met name Ton van Grinsven uit Oss, onlangs nog eerste in de Strandcross van Zoutelande, moet in staat worden geacht om Roos het vuur na aan de schenen te leggen. Ook Mike Kras aast op prolongatie van zijn titel. Vorig jaar reed de crosser uit Fijnaart voor Mark Boot uit Burgh-Haamstede naar de titel in de MX2. Aangezien Kras ojPdreef is in diverse internationa le competities en ook hoge ogei gooit in het ONK MX2, is hij- we derom favoriet voor de zege. Boe zal ongetwijfeld op het vinken touw zitten. Andere Zeeuwen die in staat moe ten worden geacht om voorin me te doen in de MX2 zijn onder ar deren Steven Ovaa (Oost-Sot burg), Stefan Hage (Goes) en Je: frey van Kempen (Oost-Souburg die op een speciaal geprepareerd motor voor op het strand zal ri den. Casper Ovaa (Oost-Souburg) ka vanwege een enkelblessure ni meedoen aan de race in de M) en 3. Vorig jaar was hij op het Bac strand nog de beste Zeeuw in d klasse. De deelnemers aan de 24e strand cross op het Badstrand in Vlissin gen komen uit in de regioklasse, de open klasse MX1-MX3 en de klasse MX2. De voorinschrijving van de regio klasse is inmiddels gesloten. In de overige categorieën kan nog op de wedstrijddag zelf worden ingeschre ven. In totaal komen zo'n tweehonderd motorcrossers aan de start. Het wedstrijdschema is als volgt: 12.30 uur: 1e manche regioklasse 13.00 uur: 1e manche MX2, 13.31 uur: 1e manche MX1 en 3,14.30 uur: 2e manche regioklasse, 15.0C uur: 2e manche MX2,15.30 uur: 2e manche MX1 en 3, 16.30 uur: prijsuitreiking. Trainingen worden niet verreden, er is wel een opwarmronde voor elke start. De winnaars in elke klasse verdie nen 300 euro, de nummers twee 200 euro en de nummers drie 10 euro. Voor de snelste starters ligt er een premie van 50 euro te wac ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34