Windmolens boven het spoor zeeland waar PZC Prorail en Evelop willen vijftien turbines boven Sloelijn bouwen jnfanal Politie heeft weinig gezag op platteland Nieuwe kreet van provincie verder Nog een keer schitteren Wolken, later zon, 20° Felle kritiek na zware overstroming Instanbul Oranje wint van Schotland met 1-0 DONDERDAG 10 september 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 213 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 mmmssa vzmmzm y mmsz ssss sssss sssara asasagï sesasMBa Vandaag in de UitGids: Sloepracen op het Veerse Meer Muziek Monumentaal laat de stad swingen Op pad in Goes De Storm raast over Zeeland en over Julia zie ook: www.pzc.nl/uit WALCHEREN door Jeffrey Kutterink den haag - Railbeheerder Prorail en windparkontwikkelaar Evelop willen in het Sloegebied 15 wind molens boven het spoor bouwen. De windmolens krijgen een tip- hoogte van 100 meter. Dat is de maximale hoogte die in het Sloege bied is toegestaan. De twee par tijen ondertekenden gisteren een samenwerkingscontract voor Rail- wind, zoals het project heet. De treinen rijden straks onder de windmolens door. Volgens Evelop en Prórail is dat nog nergens op de wereld vertoond. Van de elektrici teit die de turbines opwekken gaan de treinen op de Sloelijn rij den. Stroom die niet wordt ver bruikt, wordt aan het landelijke elektriciteitsnet geleverd. De bouw moet in 2011 beginnen, zodat van af 2012 elektriciteit wordt opge wekt. Het gaat om een proefpro ject. Verschillende onderzoeken zijn uitgevoerd naar haalbaarheid, technische aspecten en veiligheids risico's. „Alles wijst erop dat het plan kans rijk is en dat we het kunnen uit voeren", zegt Pieter Tavenier van Evelop. Partners in het project zijn Zeeland Seaports (eigenaar van de grond), Kema en mastenbouwer Seeba.Begin volgend jaar wordt de finitief besloten of de bouw wordt doorgezet. rkUj), pagina 2: 'broodje speciaal' vpagina 3: commentaar 1 Internet voor €22,45 /mnd GRATIS LG Viewty Smart 8 megapixel camera Uitgebreide fotofuncties 2-jarig Hi Online 25 €19,95 Mobiel internet, nu 2,50* GRATIS HTC Hero Android OS 5 Megapixel camera 2-jarig Hi Online 25 €19,95 Mobiel internet, nu 2,50* €22,45 Ga naar hi.nl, de Hi Winkel of bel 0800-0346 Korting Mobiel internet geldt le 12 maanden daarna €9.95 /mnd. Kijk voorde voorwaarden op hi.nl Welkom /c>.bij de (H) Society SCHEVENINCEN - Nog één keer die mooie bruidsjurk aan. Niet om het ja-woord te geven, maar om met taart te gooien, te knoeien met ketchup en cola, door het zand te rol len en de zee in te rennen. De Breda se fotografe Melanie Rijkers wilde 99 oud-bruiden met hun trouwjur ken op 09-09-09 verzamelen op het Scheveningse strand. Uiteindelijk kwamen gistermiddag dik 150 vrou wen naar de fotoshoot. De redenen Zeeuws waarmerk is een goed idee reageeropwww.pzc.nl reacties: 545 Winkels mogen in heel Zeeland op zondag open eensWÊÊIÊÊÊBÊÊÊÊ 72% oneens 28% voor deelname waren divers. Er was een vrouw die na drie bevallingen zo veel is afgevallen, dat ze de jurk ein delijk weer aan kon. Andere vrou wen deden mee om de scheiding te verwerken, maar de meesten wilden simpelweg nóg een keer schitteren, zei de fotografe. Ze was tevreden. „Wat ook leuk is, we hebben nu een heel bijzonder overzicht van de bruidsmode in de afgelopen veertig jaar." foto Robert Vos/ANP EDE Het ontbreekt de politie aan gezag op het platteland. Onderzoekers ge lieerd aan de universiteit van Til burg stellen dat in een rapport over de gemeente Ede. Het pro bleem zou ook in andere platte landsgebieden spelen. pagina 5: dorpeling lost zaken zelf op echt middelburg - Zeeuwse bedrijven en instellingen kunnen een waar merk gaan voeren waarmee ze aan geven dat ze uit deze provincie ko men en daar trots op zijn. Dat is een onderdeel van een cam pagne waarmee de provincie het beeld van Zeeland uit wil dragen. De bedenkers zijn proefondervin delijk met een kleurenwaaier nage gaan wat de echte kleuren van Zee land zijn. Ook zochten ze naar woorden die de karakteristieken van Zeeland goed weergeven. Dat heeft geleid tot een DNA-boek van Zeeland waarin het ware Zeeland wordt getoond. Dat boek is een voorbeeld voor Zeeuwse bedrijven die een Zeeuwse stijl willen. AL£\ pagina 2: echte Zeeuwse kleu- Vren Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Econo mie: 12, 13; Meningen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 30 t/m 33; Televisie: 34, 35; Bijlage: Uit Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 11688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1