buitenland 19 in Afghanistan hoofddoekverbod Juwelier Briljant 50% korting,, Ruil 9oua i h°°9stee Pi-ijsi Na 35 jaar A.O.W. in zicht, sluiten wij onze winkel Laatste maanden van Peking stuurt partijleden naar onrustig Urumqi Man in geldnood verbrandt dochters Opnieuw veel doden bij aanslagen in Irak 'Arctic Sea smokkelde geen raketten' Rots Uluru mogelijk verboden gebied Duitser steekt vijf mensen neer Overstroming Turkije kost negen levens Ollcf Wij f Ue#? #e m. Nu alle artikelen met uitgezonderd DAVIS HORLOGES, DEZE MET 10% KORTING JUWELIER BRILJANT - LANGE DELFT 113 - MIDDELBURG Tel. 0118 63 80 40 op maandag en donderdagavond gesloten Reparaties goud, zilver, horloges - Altijd vrijblijvend prijsopgaaf GROTE COLLECTIE ANTIEKE SIERADEN - al 35 jaar eigen goud- en zilveratelier - woensdag 9 september 2009 - v. r- m -■ <mm.sBSsgsss KWMKBÜi URUMQi - Ongeveer zevenduizend leden van de Communistische Par tij in China worden ingezet in de onrustige stad Urumqi. Peking wil inwoners van de westelijke stad ge ruststellen en de etnische spannin gen verminderen, aldus staatspers- bureau Xinhua. De ambtenaren zullen de inwoners één op één uit leg geven over het regeringsbeleid, belooft Peking. Het zevenduizend man sterke team 'zal duidelijk maken dat par tij en regering in staat zijn crimine len te straffen', verklaarde regiona le partijsecretaris Wang .Lequan. „Ze zullen het gevoel van veilig heid verbeteren en de mensen hel pen het hoofd koel te houden." Volgens Peking kwamen in juli ruim tweehonderd mensen om tij dens rellen tussen de oorspronke lijke islamitische Oeigoerse bevol king en Han-Chinezen. De meeste slachtoffers zouden Han-Chine zen zijn. Vorige week kwamen bij rellen vijf personen om. Er was on rust uitgebroken door honderden incidenten waarbij voorbijgangers met injectienaalden waren ge prikt. Volgens de Chinese minister van Politie zijn het separatistische Oeigoeren die hun Han-Chinese landgenoten te lijf gaan. De ver koop van injectienaalden is inmid dels aan banden gelegd, maar Han-Chinezen blijven zich onvei lig voelen. Zaterdag ontsloeg Pe king zonder op gaaf van reden de leider van de Communistische Par tij in Urumqi en de politiechef van de provincie Xinjiang. Peking stuurde eerder al grote aan tallen militairen naar Urumqi. De stad is momenteel een van de meest beveiligde delen van China. SANAA Een man in Jemen heeft uit geld nood zichzelf en zijn tien dochters in brand gestoken. De dochters kwamen om in de vlammen. De man overleed later in een zieken huis aan zijn verwondingen. De moeder lag op het moment van de wanhoopsdaad in het zieken huis voor een behandeling tegen kanker. Volgens een familielid kon de man het niet verkroppen dat hij geen zonen had die hem konden helpen bij het gezinsonderhoud. BAGDAD Extremisten in Irak hebben giste ren voor de tweede dag op rij veel slachtoffers gemaakt, onder meer onder de Amerikaanse troepen macht in het land. Vier militairen uit de VS en tien politieagenten vonden de dood door bomaansla gen in onder meer Bagdad. Maan dag was ook al een bloedige dag. Toen stierven 22 mensen door aan slagen. MOSKOU Rusland ontkent dat het vracht schip de Arctic Sea, die mogelijk vo rige maand is gekaapt, luchtafweer- raketten voor Iran vervoerde. De Russische minister van Buitenland se Zaken, Sergej Lavrov, zei dat be richten van die strekking 'absoluut niet waar' zijn. Hij beloofde een 'transparant onderzoek waarbij ook functionarissen uit Malta wor den betrokken. Het schip vaart on der Maltese vlag. SYDNEY Australië gaat toeristen mogelijk verbieden nog langer de beroemde rode rots Uluru in het midden van het land te beklimmen. Reden: toe risten die ongegeneerd op de voor Aboriginals heilige grond zitten te poepen. „Er zijn daarboven geen toiletfaciliteiten", zegt touropera tor Andrew Simpson. „De meesten hebben een toiletrol bij zich. Ze zit ten te poepen op heilige grond." Jaarlijks beklimmen honderddui zenden toeristen de trekpleister. KIRCHHEIMBOLANDEN Een psychisch gestoorde man heeft in Kirchheimbolanden in de Duit se deelstaat Rijnland-Palts met een schaar willekeurig ingestoken op voorbijgangers. De 23-jarige man stak vijf mensen neer. Eén van hen, een man van 69, ligt in kritie ke toestand in het ziekenhuis. De man raakte overstuur nadat zijn psychiater hem dringend had aan geraden zich op te laten nemen. ISTANBUL Zeker negen mensen zijn gisteren om het leven gekomen tijdens over stromingen in het noordwesten van Turkije. Dat hebben Turkse media gemeld. Een combinatie van hevige regenval en zware wind kracht zorgde ervoor dat een rivier in de omgeving van de miljoenen stad Istanbul buiten haar oevers trad. Honderden huizen kwamen onder water te staan. Tientallen mensen werden geëvacueerd. duizend stemmen ongeldig te heb ben verklaard. De Klachtencom missie moet zich daar nog over uit spreken. Wanneer de claim gegrond blijkt, betekent dat dat er in totaal ruim vierhonderdduizend stemmen on geldig zijn. Zo'n 224 duizend stem men waren namelijk al ongeldig verklaard, bijvoorbeeld omdat op de stembriefjes kandidaten waren aangekruist die zich al hadden te ruggetrokken. Het zou er op neer komen dat ongeveer 10 procent van de naar schatting 4.3 miljoen uitgebrachte stemmen niet geldig is., De Afghaanse president Hamid Karzai heeft volgens voorlopige uit slagen 54 procent van de stemmen gekregen, ruim voldoende voor verlenging van zijn president schap. De kiescommissie zei zich te baseren op telling van bijna 92 van de stemmen. TegenstreverAbdullah stelt dat aan hangers van Karzai op grote schaal fraude hebben gepleegd door stem bussen vol te stoppen met vooraf ingevulde stembriefjes. Hij riep de kiescommissie op een einde te ma ken aan het publiceren van gedeel telijke uitslagen vanwege het om streden karakter daarvan. „Het is staatsfraude, niet een schending hier of daar", aldus Abdullah. Twee moslima's willen wel iets kwijt over het verbod. „Pure discri minatie. De directie wil een witte school, ze willen ons gewoon kwijt." Dat ze onder druk worden gezet om een hoofddoek te dra gen, ontkennen ze. Toch circuleerden er de voorbije week sms'jes waarin moslima's werd gemaand aan de protesten deel te nemen. 'Wie niet naar bui ten komt om te demonstreren, 'De directrice wil een witte school, die wil ons gewoon kwijt' keert zijn geloof de rug toe', was de boodschap. Intussen groeit de druk op de rege ring om duidelijkheid te schep pen. De Antwerpse imam Nordi- ne Taouil deed een beroep op de Vlaamse minister van Onderwijs, Pascal Smet, om het verbod onge daan te maken. Die weigert dat. Hij is er naar eigen zeggen niet toe bevoegd. Ook enkele allochtone politica roeren zich. Groen-parle- mentslid Meyrem Almaci riep gis teren op tot kalmte: „Protest moet kunnen, maar volgens de regels van de wet. Mensen bedreigen en dingen vernielen kan niet door de beugel. Zeker niet in de ramadan, die voor moslims toch de maand is van de verzoening." zich zou hebbben, aldus de kiescommissie. foto Farzana Wahidy/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9