341 sport Honderdjarige is de Bert Buys wil ondanks zware knieblessure optimistisch blijven De allerhoogste spaarrente BenZeker van Nederland? vergelijkt en helpt u op weg! Valse start SENIOR GAMES Roger Gentilhomme steelt de show in Oost-Souburg Uitslagen van de Senior Cames staan op www.pzc.nl/seniorgames Bert Buys zit noodgedwongen thuis: „Die krukken begin ik ai een beetje beu te raken." foto Wim Kooyman door Barry van der Hooft CLINCE - Het gebeurde vlak voor rust, in de bekerwedstrijd tegen Hulsterloo. Bert Buys nam zonder tegenstander in de buurt de bal 'aan en draaide meteen met zijn ge zicht richting het vijandige doel. „Alles draaide mee, behalve mijn onderbeen", vertelt de onfortuinlij ke flankspeler van Clinge. Vandaag r hoort hij op welke manier zijn be schadigde knie gerepareerd kan worden. Duidelijk is wel dat het om een zware blessure gaat, die in het slechtste geval het einde van zijn voetbalcarrière kan betekenen. De 24-jarige Buys kreeg vorige week na onderzoek van de orthopeed te horen dat zijn voorste kruisband volledig afgescheurd was. „Afgelo pen vrijdag heb ik een kijkoperatie "ondergaan en daarbij hebben ze ook mijn meniscus gehecht. Ik heb vijftig procent kans dat die vanzelf weer aangroeit." Het grootste probleem vormt ech ter de achterste kruisband, die ook gescheurd is. Buys: „Bij dit soort blessures is het meestal je voorste óf je achterste kruisband. Bij mij zijn ze dus allebei gescheurd. Die combinatie zien ze niet vaak. De Zonder de geblesseerde Bert Buys begon Clinge de competitie afgelo pen zondag met een nederlaag. De vierdeklasser ging op het veld van Oostburg met 3-2 onderuit. Aanstaande zondag speelt de ploeg van trainer Paul de Kort de eerste thuiswedstrijd. Tegenstan der is Walcheren. De Vlissingse ploeg kwam nog niet in actie, om dat het duel met Axel vanwege de droogte werd afgelast. orthopeed vertelde me dat het nog al heftig is, om die allebei te ver vangen. Hij wilde eerst met colle ga's overleggen wat de beste ma nier van opereren bij die achterste kruisband is. Ik weet wel al dat ik over een week of zes een nieuwe voorste kruisband krijg." Hij zit nu thuis, omdat hij weinig anders kan, met een rolstoel en krukken binnen handbereik. „Die rolstoel heb ik nog niet vaak ge bruikt en die krukken begin ik al een beetje beu te raken. Maar ik mag de komende zes weken niet op die knie steunen, dus zal ik het er nog een tijdje mee moeten doen." Op een zware blessure zit nie mand te wachten, maar in het ge val van Buys kwam het wel op een heel zuur moment. „Ik heb mijn opleiding aan het cios afgerond, maar heb voor de zomer de om schakeling gemaakt naar het be roep van bouwvakker. Ik werk bij een bouwbedrijf en had net een vast contract gekregen. Vorige week dinsdag was mijn eerste werkdag met dat contract op zak, 's avonds ging het tegen Hulster loo dus mis. Ik kon er niks aan doen, maar ik baal er wel van dat ik nu niks voor mijn werkgever kan betekenen." Of hij de komende jaren weer aan voetballen toekomt, is nog even de vraag. Vanmiddag meldt Bert Buys zich weer bij de orthopeed in Hulst, die dan zal vertellen voor welke ingreep hij aan de achterste kruisband kiest. Over de maanden die komen gaan, denkt Buys nog niet te veel na. „We zullen het wel zien. Eerst moet ik geopereerd worden en daarna volgt het revali deren. Als alles achter de rug is, kan ik pas zeggen hoe ik er tegen aan kijk. Ik blijf positief en ga er al les aan doen om weer een gezon de knie te krijgen. Want ik wil wel normaal kunnen functioneren." Morgens om zeven uur sta ik op, dan speel ik met vrienden twee tot drie uur tennis, vervolgens doe ik een slaapje en 's middags ga ik fitnessen." Gentilhomme woont nog zelfstan dig (zomers in Cape God Massa chusetts en in de winter in Flori da), rijdt zelf nog auto en zorgt nog altijd voor zichzelf „Ik moet de ladder bij zijn huis weghalen anders zou hij nog op het dak klimmen", vertelde zoon Claude gistermiddag tijdens de tennispar- tij van zijn vader. „Hij is een inspi rator voor ons allemaal. Hij houdt ons ook jong." Gentilhomme overwon in 1987 kanker. Een groot deel van zijn slokdarm werd verwijderd en zijn maag enigszins opgerekt. Hierdoor verloor hij veel gewicht. „Ik ben vijftien kilo lichter geworden en ik ben ook gekrompen, zonder dat ik het me echt realiseer hoor. Ik draag nog steeds dezelfde broe ken." Zijn dochter stimuleerde hem in 1995 om mee te doen aan de nationale Senior Games in San Antonio. Sindsdien heeft Gentil homme de smaak te pakken en laat hij geen evenement meer aan zich voorbijgaan. Zijn keuken hangt ondertussen vol met medail les, gewonnen tijdens het tennis of bowlen. Nu is hij actief tijdens de Europese Senior Games in Zeeland en ge niet hij van alle aandacht. „Ik vind het leuk om jullie te ontmoeten", zei hij gisteren voor de camera's. Om twee uur moest hij vervolg- fens bij een temperatuur van 27 graden zijn partij tennis afwerken. „Ik heb hem gezegd dat hij moet stoppen als het te warm wordt", zei zoon Claude. Gentilhomme volbracht de wedstrijd, verloor weliswaar, maar dat kon hem niet deren. „Ik heb ervan genoten." UIT TENNIS New York. US Open. Mannen, vierde ronde: Federer (Zwi/1) - Robredo (Spa/14) 7-5 6-2 6-2, Djokovic (Ser/4) - Stepanek (Tsj) 6-1 6-3 6-3, Söderling (Zwe/12) - Davidenko (Rus/8) 7-5 3-6 6-2 opgave Davidenko, Verdasco (Spa/10) - Isner (VSt) 4-6 6-4 6-4 6-4, Del Pot- ro (Arg/6) - Ferrero (Spa/24) 6-3 6-3 6-3. Vrouwen, vierde ronde: Wozniacki (Den/9) - Koeznetsova (Rus/6) 2-6 7-6 (5) 7-6 (3), Wick- mayer (Bel) - Kvitova (Tsj) 4-6 6-4 7-5, Oudin (VSt) - Petrova (Rus/13) 1-6 7-6 (2) 6-3, Bonda- renko (Oek) - Dulko (Arg) 6-0 6-0. Kwartfina les: Clijsters (Bel) - Li Na (Chn/18) 6-2 6-4. Alphen aan den Rijn. Challenger. Mannen, eerste ronde: Sijsling (Ned) - Minar (Tsj) 7-5 3-6 6-2, Russell (VSt/2) -koning 6-3 6-4, Kindl- mann (Dui) - Eleveld 6-4 6*4, Sergejev (Oek) - Schoorel 6-2 1-6 7-6 (4), Reister (Dui/8) - Hu- ta Galung 6-1 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Van der Meet - Med- dens 3-6 6-3 7-5, Tamaëla (Ned) - Rus (Ned/1) 7-5 6-4, Savinich (Rus) - Bertens 3-6 6-4 6-4, Szatmari (Roe/7) - Van Ultert 6-2 7-6 (5). VOLLEYBAL Istanbul. EK, mannen. Groep F: Rusland - Ser vië 3-1 (25-15 17-25 25-21 25-19), Nederland - Italië (25-22 23-25 25-21 27-25). P- WIELRENNEN Murcia. Ronde van Spanje. Tiende etappe, Alicante - Murcia: 1. Gerrans (Aus) 171,2 km in 3.56.19, 2. Hesjedal (Can), 3. Fuglsang Roger Gentilhomme tijdens zijn eerste (Den), 4. Vinokoerov (Kaz), 5. Hansen (Aus) op 0.29, 6. Pérez (Spa) 0.31, 7. Riblon (Fra) 0.37, 8. Kroon (Ned) 0.39, 9. Gerard (Fra), 10. Tosat- to (Ita), 18. Hoogerland 3.42, 21. Evans (Aus), 26. Valverde (Spa), 40. Gesink, 41. Moeren hout, 65. Weening 4.48, 66. Boom, 70. Tan kink, 142. Pronk 14.33, 150. Mouris, 158. Maaskant, 159. Leezer, 172. Westra. Algemeen klassement: 1. Valverde 40.26.41, 2. Evans 0.07, 3. Gesink 0.36, 4. Danielson (VSt) 0.51, 5. Basso (Ita) 0.53, 6. Sanchez (Spa) 1.03, 7. Cunego (Ita) 2.04, 8. Mosquera (Spa) 2.24, 9. Zubeldia (Spa) 3.01, 10. Valjavec (Slv) 3.13, 16. Hoogerland 4.41, 39. Moeren hout 16.50, 51. Tankink 21.09, 62. Kroon 32.46, 63. Boom 33.18, 66. Weening 35.17. Waod te Ronsele. Cat B: 15. Sjacco Mathijs (Terneuzen), 16. Danny Schaut (Sas v Gent). Waod te Astene. Cat D: 3. Ko Harms (Zuid- dorpe). Cat E: 1Wim de Waal (Axel). Cat F: 15. Rudi Lammens (Oostburg). Cat G: 10. Ko Tolhoek (Yerseke). Cat H: 10. Edward Batersby (Vlissingen). Waod te Dikkelvenne. Cat B: 5. Rudi Rabout (Heinkenszand). Cat D: 5. Ko Harms (Zuiddor- pe). Cat E: 12. Rob Ocraft (Terneuzen). Cat G: 12. Edward Batersby (Vlissingen). ZEILEN Weymouth. WK RS:X. Mannen, stand na 8 races: 1. Dempsey (GBr) 17, 2. Mashiah (Isr) 23, 3. Miarczynski (Pol) 28' 6. Van Rijsselberge 33,11. Bouman 53. woensdag 9 september 2009 door Jan Dagevos MEEST GELEZEN 1Telussa maakt zich geen zorgen 2. Senior Games begonnen 3. IJzendijke doet precies hetzelfde SENIOR GAMES Liefhebbers die foto's maken van de Senior Games, kunnen deze opsturen naar foto@pzc.nl. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl OOST-SOUBURG - Maak niet de fout óm hem als een oudje te bestem pelen. Roger Gentilhomme is 100 jaar jong. Niet voor niets noemde hij zich bij de viering van zijn eeuwfeest in mei een newborn kid. 'Blijf geïnteresseerd in het leven', is zijn levensmotto. Gentilhomme doet deze week mee aan de Senior Games. Maan dag gooide hij een balletje op de bowlingbaan, gisteren werkte hij een partij tennis af in Oost-Sou burg. Hij mocht op baan 1 tegen Evert Riemens spelen en zorgde voor veel enthousiasme op het sportpark. „Onvoorstelbaar", zei den de toeschouwers. „Ik heb drie weken geleden de dokter bezocht en ik verkeer in een goede gezond heid", zei de kleine Amerikaan tot de veel jongere omstanders. „Ik heb dezelfde bloeddruk als jullie." Roger Gentilhomme, die Franse voorouders heeft, werkte tot zijn pensionering in de textielindus trie. Hierna meldde hij zich aan voor tennisles en dat was het be gin van een indrukwekkende sportloopbaan. Want naast tennis mag Gentilhomme zich ook nog graag op de dansvloer en bowling baan begeven. Daarnaast legt hij vaak een kaartje en speelt hij pia no. „Mijn advies voor alle mensen is om geïnteresseerd in het leven te blijven", zei hij gisteren in het bijzijn van zijn zoon, dochter en schoondochter. „Zorg goed voor je zelf en als je je ergens aan irriteert, zoek dan uit waarom het je irri teert. Als je zorgt dat je fit blijft, is het leven veel beter." Zijn gehoor laat hem de laatste ja ren enigszins in de steek, maar voor de rest is Gentilhomme inder daad de gezondheid zelve. „Ik houd altijd hetzelfde ritme aan. 's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70