Rabo handhaaft automaten Ze maakten kennis op de kermis Gimbrère zeeland 125 Sluis aan de vooravond 22e avondvierdaagse Oppassen voor valse collectant PvdA wil omvang van loods weten bileum Modeshow Najaar 2009 WOU H-m PINNEN Ook kleine kernen in Zeeuws-Vlaanderen houden 'basisvoorziening' woensdag 9 september 2009 door Harmen van der Werf terneuzen - De Rabobank Terneu- zen/Sas van Gent en de Rabobank West-Zeeuws-Vlaanderen houden de pinautomaten in ere, ook in de kleine kernen. De Rabobank Hulst is daar bij monde van directeur Jo- han de Winter minder zeker over. „Ik wil daarover niet in de publici teit treden", geeft hij aan. „Wij her ijken elk jaar onze klantenbedie ning, ook hoe wij met pinautoma ten omgaan." Boven de Westerschelde is de laat ste tijd veel onrust ontstaan over het verdwijnen van pinautomaten in dorpen als Borssele, Nieuwdorp en het Thoolse Poortvliet. Inwo ners van Poortvliet voerden afgelo pen zaterdag nog actie tegen de be slissing van de Rabobank Ooster- schelde om de pinautomaat in het dorp op te heffen. De kosten zijn te hoog, aldus de Rabobank Oos- terschelde, in verhouding tot het aantal transacties; het aantal men sen dat komt pinnen. Elke regionale Rabobank is vrij in het beleid ten aanzien van pinauto maten en andere vormen van klan tenservice. „We moeten ook con stant de kosten tegen het licht hou den", laat directievoorzitter John de Jonge van de Rabobank Terneu- zen/Sas van Gent weten, „zeker in de huidige economische situatie. Maar wij vinden dat wij als Rabo bank ook een maatschappelijke rol hebben te vervullen. Wij hebben begin 2008 zes van de tien kanto ren gesloten. Indertijd hebben we doelbewust, na overleg met de le den, besloten de pinautomaten te handhaven." In West-Zeeuws-Vlaanderen is de Rabobank ook niet van zins pinau tomaten weg te halen. In het verle den is dat overigens wel gebeurd. In Groede was ooit een flappentap en in Eede tot voor twee, drie jaar geleden. De Rabobank heeft in Ee de een contract gesloten met dro gisterij De Schaar, waardoor inwo ners daar extra contanten - tot 150 euro - kunnen pinnen. „We maken verlies op automaten in enkele plaatsen", meldt mana ger particulieren lawine van Noort- wijk uit Sluis. „Jaarlijks maken we een evaluatie. Zeker tot eind 2010 zullen er geen geldautomaten ver dwijnen. We willen als Rabobank ook dicht betrokken blijven bij on ze klanten." De Rabobanken in Zeeuws-Vlaan deren hebben samen 27 pinauto maten, waarvan negen van de Ra bobank Hulst. Of daar iets mee gaat gebeuren, houdt directeur De Winter voor zich. Ook op de vraag of de automaten in vrij kleine dor pen als Graauw en Nieuw-Namen blijven, weigert hij te antwoorden. „We maken onze eigen afwegin gen", reageert hij zeer algemeen op de onrust in de Oosterschelde- regio, „en dan gaat het om alle vor men van klantenbediening, niet al leen de pinautomaten." door Wilma Valk ijzendijke - Ze leerden elkaar op een, voor die tijd, haast klassieke manier kennen: op de jaarlijkse kermis in IJzendijke. Gisteren wa ren Ferdy de Jong (80) en Suus de Meijer (79) zestig jaar getrouwd. De Jong, geboren in IJzendijke, had al vroeg zijn moeder verloren en was op jonge leeftijd heel zelf standig. Suus was afkomstig uit Biervliet, uit een gezin met twaalf kinderen. Ze moest al snel gaan 'dienen' bij een boer. Na de kennismaking besloten ze direct te trouwen. De eerste acht tien jaar woonde het paar in buurt schap Turkeije en nu alweer ruim veertig jaar - tot volle tevreden heid - zelfstandig in IJzendijke. Ferdy werkte bij een boer. „Maar opeens was ik de landbouw zat," vertelt hij. „Ik kon aan de slag bij de Heidemij, kreeg daar een gede gen opleiding en dankzij het vol gen van cursussen in de avondu ren en op zaterdagen kon ik later als uitvoerder bij een groot wegen bouwbedrijf aan het werk. Ik was ook betrokken bij de aanleg van het vroegere hertenkamp in Groe de." Suus werkte vele jaren in verzor gingshuis Emmaus. Echte hobby's heeft ze niet. Ferdy wel. Hij is een fanatiek hengelaar. De vele bekers die hij met het vissen heeft gewon nen, staan te pronken in de ka mer: „Ik ben lid van 'Lukt het van daag niet, lukt het morgen', hier in IJzendijke. Tijdens het vissen kom ik helemaal tot rust." Het paar heeft vier kinderen, drie klein- en twee achterkleinkinde- Het echtpaar De Jong-de Meijer stapte al heel snel in het huwelijksbootje, nu zestig jaar geleden. sluis - Van maandag 14 tot en met donderdag 17 november houdt Sluis haar 22e avondvierdaagse. Wandelaars kunnen kiezen voor avondwandelingen van vijf of tien kilometer lang. Het startsein voor de tien kilometer wordt om 18.00 uur gegeven, dat voor de vijf kilo meter een half uur later. De laatste dag, als de lopers door een muziek korps worden ingehaald, vertrek ken deelnemers voor de kortste af stand pas om 19.00 uur. Alle wandelaars beginnen en eindi gen bij multifunctioneel centrum De Keure. JOSEPH LANGE D DONDERDAG 17 SEPTEMBER 10.00- 13.30- 15.30- 19.00 uur iskoff - McGregor - frank walder - rabe - basler IDDELBURG - TEL.NO. 0118 - 612036 www.wout-women.nl Havenstraat 20 Terneuzen www.wout-men.nl sluiskil - De politie Zeeland waar schuwt voor de praktijken van on bekende personen die zich ten on rechte uitgeven voor collectant van het Koningin Willhelmina- fonds voor de Kankerbestrijding. Ze zouden vooral actief zijn in Sluiskil en omgeving. Dat leidt de politie af uit brieven die de afgelopen dagen bezorgd zijn in Sluiskil. Daarin wordt ge vraagd vooral vriendelijk te zijn te gen de collectanten, niet op een cent te kijken en zeker geen ruzie met hen te maken. Onderzoek van de politie heeft uit gewezen dat het schrijven niet af komstig is van de gemeente Ter- neuzen of van het Koningin Wil- helminafonds. Van wie dan wel, wordt nu verder onderzocht. De brief is bezorgd via de wekelijkse reclamefolders. De politie adviseert de Sluiskille- naren en bewoners in de omge ving collectanten te vragen of ze zich kunnen identificeren. Zoniet, dan is het verzoek contact op te ne men met de politie. Binnenkort is er wel een officiële collecte van het Wilhelminafonds. foto Wim Kooyman hulst - De PvdA-fractie in de ge meenteraad van Hulst wil van bur gemeester en wethouders weten hoe groot de loods wordt die de ge meente voor carnavalsverenigin gen laat bouwen op het bedrijven terrein Hogeweg. In de laatste vergadering voor de zomervakantie stelde de raad een miljoen euro beschikbaar voor de bouw. De grote bouwschuur dient ter vervanging van de afgebrande loods in Heikant. De gemeente ontving zes ton aan verzekerings penningen voor de vervanging. Wethouder Frans de Vries liet eer der weten dat nog niet bekend was hoeveel verenigingen gebruik gaan maken van de loods. De wet houder ging echter uit van twintig bouwclubs. Het ontwerp van de loods was daarop afgestemd, maar de gemeente zou de uiteindelijke omvang van de loods laten afhan gen van het aantal clubs dat zich uiteindelijk meldt. De PvdA hoopt dat er minder dan twintig bouw clubs belangstelling voor de loods tonen, zodat de gemeente genoeg heeft aan het geld dat de verzeke ringsmaatschappij uitkeerde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65